Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit szólnál, ha valaki úgy...

Mit szólnál, ha valaki úgy nevezné magát a kollégádnak, hogy nincs is meg a szakirányú végzettsége az adott foglalkozás gyakorlásához?

Figyelt kérdés

mondjuk cukrásznak hívja magát, de nincs cukrász végzettsége, vagy műsorvezetőnek nevezi magát, de sosem járt médiaszakra/televíziós újságíró szakra, vagy sminkesnek hívja magát, de nincs makeup artist végzettsége, vagy színésznek hívja magát, de sosem végzett színművészetit... a sor folytatható.

tehát se végzettség, se tudás, csak épp belekontárkodik, és önmeghatározása szerint ő ez és ez.


2021. okt. 23. 16:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha az a munkája és abból él, akkor mégis minek nevezze magát?
2021. okt. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

nem érted a lényeget.


azért mert vki a kapcsolatai révén bekerül egy filmbe, még nem lesz színész, ha vki. tortát süt és eladja, még nem lesz cukrász.



mindegyik egy-egy szakma, mások éveket tesznek bele, amíg elvégzik a képzéseket, tanulnak, dolgoznak érte... erről beszélek.

2021. okt. 23. 16:28
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Semmit,ezért még nem szólom meg.

De értem,hogy mi a problémád ezzel és egyet is értek ezzel.

2021. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Ha az adott szakmában dolgozik és ért hozzá, akkor az és kész. Hiába van valakinek képzettsége valamihez, ha még így is pocsék az adott területen, pláne, ha nem is az adott szakmában dolgozik.


Nem főfoglalkozásom a színészet, de többek között ezzel is foglalkozom. Nem végeztem semmilyen ilyen témájú képzést, tábort, vagy iskolát. Volt hozzá affinitásom, elmentem egy válogatásra és bekerültem egy színdarabba, ahol az egyik főszereplőt játszom.


Ha a kérdésed csak azokra vonatkozik, akik kapcsolatokkal és protekcióval kerülnek be, akkor viszont egyetértek.

2021. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
A kollega azt jelenti, hogy velem együtt dolgozik. Köze nincs a végzettséghez. És most jól fiygelj: a végzettségének köze nincs ahhoz, hogy valaki jó szakember e
2021. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Minden veled együtt dolgozó a kollégád attól függetlenül, hogy lenézed-e őt vagy sem.
2021. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%

Vannak ilyen munkatársaim. Sőt, a főnökök, vezetői poziciókban lévők többsége fele annyira se iskolázott mint mondjuk én. Angolul 2 ember tud a vezetőségből.

Pl általános iskolai végzettséggel, bolti eladó okjval hr-esek, bérszámfejtők. 1 ember van a bérszámfejtésen akinek van is odaillő végzettsége, tapasztalata. A többi rokon.

Nekem van olyan munkatársam aki a számítógépet se tudja bekapcsolni, de többet keres, mert xy jó haverja...

Undorító világ.

2021. okt. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

5


hatalmasat tévedsz!

szakmai alázatról hallottál? a legnemesebb formája, ha kitalálod, hogy milyen pályán szeretnél dolgozni, és azt mondod, elmegyek és megtanulom, elvégzem, amit el lehet, hogy minél jobb szakember legyek.

itt nemcsak a papírról van szó, hanem az adott szakon, iskolában, egyetemen megszerezhető tudásról, a professzió tiszteletéről, a pályára való szocializációról.

azzal már tesz az ember egy nagy lépést előre, h. jó szakember legyen, ha vállalja, hogy beletesz több évnyi időt, energiát, pénzt, szorgalmat és tanul, képzi magát.


6


nem értek egyet, h. mindenki kolléga, aki az adott szakmában tolong.

ezzel azt mondod, h. nincsenek szakmai határok, nincsenek szabályok, nincs értékrend, tkp. semmi nincs, bárki odavetődhet és egyből kolléga lesz.


ha holnaptól elmegyek egy pékségbe dolgozni, nem leszek pék, és nem is szeretném, ha bárki pék kollégának tartana, mert csak egy amatőr lennék...

a színészetnél maradva: a professzionális színészek többsége rühelli azokat, akik minden végzettség nélkül bepofátlankodnak a pályára és színésznek gondolják magukat.

2021. okt. 23. 17:18
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

"nem értek egyet, h. mindenki kolléga, aki az adott szakmában tolong."

EZ nem egyetértés kérdése. Alivel együtt dolgozol, az kolléga.


"ha holnaptól elmegyek egy pékségbe dolgozni, nem leszek pék,"

A pékségben eladók dolgoznak, nem pékek. És igen, a többi eladó a kollégád lesz, te is nekik.

2021. okt. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

#8

Remélem a színészes részt nem nekem szántad, ugyanis én teljesen becsületes módon kerültem be, hiszen semmilyen protekcióm nem volt, egyszerűen (ezek szerint) én voltam a legjobb a szerepre, pedig voltak ott színésziskolát végzettek is. Előfordulhat, hogy valaki egyszerűen szerencsésebb.


Egyébként egy amatőr is kolléga. Kolléga, aki még kezdő, de ugyanúgy ott van, ugyanazt végzi, csak kezdő szinten.

(#4)

2021. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!