Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen "rossz előjel"-es...

Milyen "rossz előjel"-es álláshirdetésszövegekre érdemes figyelni, hogy elkerüld a rossz helyeket, széthajtást, fokozott stresszt? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nem akarok többé olyan helyre menni, ahol lehetetlen elvárásoknak/feladatoknak kellene eleget tenni -elviekben- 8 órában, a gyakorlatban viszont orrbaszájba túlórázás megy a szabadidőd rovására, hogyha meg akarsz felelni.. Legyen az a rossz munkaszervezés, rossz céges működés, (még) ki nem alakult folyamtok, vagy le nm tisztázott feladatkörök miatt..


Például most lenne egy szimpatikus hirdetés, amivel megtalált egy fejvadász, de benne van 2 ilyen sor is az elvárásoknál:

" -Enjoys managing multiple projects at once

- Ability to work in a time-sensitive and high volume environment"


Hasonló volt még, mikor külön kiemelték benne:

"organised, works well under pressure, and can communicate clearly within a cross-functional and global team environment"


Ha ezek külön ki vannak így emelve mint elvárás, lehet arra számítani, hogy ez egy stresszes és hajtós munkahely? Nektek mi a tapasztalatotok?



2021. okt. 25. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a munkáltató inkorrektségét és irreális elvárásait sokszor nem lehet előre látni, nem dicsekednek vele az álláshirdetésben. Ennek megállapítására igazából csak a próbaidő jó, ha az első hetekben azt látod, hogy gáz a hely, akkor még mindig egyszerűen leléphetsz.


Az általad írt kulcsszavakat tartalmazó hirdetéseket én is kerülöm. Igen, ezeket azért írják bele, hogy a jobb idegrendszerű, jó stressztűrő emberek jelentkezzenek hozzájuk, én meg nem vagyok ilyen, szóval jobb, ha nem vesztegetjük egymás idejét.

2021. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1, köszi a megerősítést! Igen, legalább beleírják, én is úgy gondolom, hogy nem véletlenül.


Pont ezért vagyok óvatos, mert óriásit csalódtam nemrég mikor váltottam, jó volna valahogy szűrni ezeket.


Egyet vissza is mondtam az utolsó kör előtt még pár hete, hasonló apró dolgok miatt, amik előjöttek az interjún (már igyekszem minden fontos dologra rákérdezni előre, hogy ne szaladja újra a fo*sba.) Le is vették akkor a hirdetést, mielőbbi kezdéssel kellett az új jelölt.


Már kezdtem azon gondolkodni, hogy lehet túlságosan átestem a ló túloldalára, vagy túlságosan félek a rossz tapasztalat miatt, de pont ma hirdették meg újra ezt a pozit, szóval jól döntöttem. Próbálok türelmes lenni.

2021. okt. 25. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!