Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire tukrozi egy ember...

Mennyire tukrozi egy ember intelligencajat hogy mit dolgozik?

Figyelt kérdés
Ugy ertem attol pl. hogy vki gyarban dolgozik szalag munkaskent vagy takarito attol meg lehet intelligens?

2021. okt. 26. 00:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Kis híján semennyire. Ez a világ nem arról szól, hogy a munkád reflektálja a mentális képességeidet.


Szadista nővérek/gondozók, gyermek gyűlölő óvónők, ledoktorált virágárusok, stb, tömkelege lézeng a világon. Ezer okból kifolyólag. Szinte senki nem olyan szerencsés, hogy azt csinálhassa, amit akar, szeret és tud.

2021. okt. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azt tükrözi, hol van szerencséje élni.

Ha a szomszédban egy brókercég van, ahol egy rokon is melózik, különlegesen hülyének kell lenni, nem belevegyülni.

2021. okt. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Istenem, ilyet kérdezni!

Előző jól írta, szerencse kérdése, hohy manapság ki hol dolgozik. Sík hülyéket bedugnak hátszéllel jó helyekre, dolgoznia sem kell és kapja a sokszázezres, millios fizetést. Más meg főiskolával megy a gyárba, szalaghoz, vagy takarít, mert gyorsan kellett a meló és ott volt hely!

2021. okt. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a kérdező is tudja, hogy mennyire blöd kérdés, de azért felteszi.


Van mérnök ismerősöm, aki a szakmájában dolgozik, de a munkán kívül az életben egy iszonyu egyszerű, szellemileg fárasztó "butácska" ember. Pedig a munkáját megcsinálja és oda bizony kell a matek.


De itt vagyok én is: 4 szakmám van, és mégis egy olyan munkahelyen dolgozom, ahol a többségnek csak érettségije van.

De van nálunk olyan is, akinek csak 8 általánosa, illetve olyan is akad, aki épp a második diplomáját csinálja.

Betanított munkát végzek.


Barátnőmnek szintén 2 keresett szakmával rendelkezik, az egyikben irodában ülhetne egész nap, a másikban meg laborban.

Mégis inkább gyárba ment összeszerelőnek (nem írom le, miért, de volt oka).


Szóval soha sem tudhatod, hogy egy operátor, vagy teherautó sofőr, vagy kocsmai pultos nem-e egy intelligens, okos ember, aki mondjuk levelezőn csinálja a mérnöki, vagy jogi diplomáját.

Sőt, tudok olyan embert is mondani, aki szintén érettségivel, betanított melót végez napi 12 órában, mégis hihetetlenül intelligens. Egyszer elvittem egy IQ felméréssel egybekötött pszichológiai tesztre (én is kíváncsi voltam a sajátomra :D), és neki 160-at mondott a pszichológus.


Tehát nagyon általánosító és provokatív a kérdés, Kérdező.

2021. okt. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne attól még intelligens valaki, hogy takarít, vagy gyárban dolgozik? Van szakmám, de adódott egy váratlan külföldi lehetőség, így most kint élek a párommal. Mivel nem ezt a nyelvet tanultam, gyárban tudtam elhelyezkedni, szalagon. Azóta vállalok hétvégén mellékes én takarítást is, így 1500+200/300 eurót keresek, magyarban meg 4 éve szinte semmit nem emeltek a 150000 Ft-on. Akkor lennék buta, ha szakmámban maradtam volna, ami egy stresszes, nem könnyű munka és pénzben itt kint is ugyanott lennék, mint ezekkel. Kényelmes, szinte semmi felelősség.
2021. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Az, hogy mit az talán kevésbé, de hogy milyen szinten azt nagyon is. Lehet a kivételekkel, pályaelhagyókkal példálózni, de azért van egy fajta laza arányosság. Az utcaseprők többsége nem diplomás, hanem 8 általánosos alkoholista, míg a cégek felsővezetőinek többsége tanult, művelt, kifinomult, intelligens ember
2021. okt. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

#6-os utolsó mondatán visítva felröhögtem!

Cégvezetők, mint intelligens, kifinomult emberek?! :D

Aha...megtudják játszani ha kell, de belülről legtöbbjük rohad, elég csak megnézni, hogyan bánnak a beosztottakkal, undorító, kapzsi, lelketlen, aljas banda. Kétszínű kiratemberek. Ismerek jó néhányat személyesen. Csalás, alkoholizmus, swingerezés meg hasonlók vannak a fülük mögött. Ráadásul rohadtul igénytelen,retkesek, ha nem járna hozzájuk takarító, megenné őket a kosz. Ennyit a kifinomultságukról .

2021. okt. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
#7: Igen, a tipikus kisember irigységgel átitattot gyűlölettől szított álláspontja, arról, amit lentről beleképzel abba a világba aminek a közelébe sem tud férkőzni :)
2021. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

#8

Meg a magát nagynak és tökéletesnek képzelő ember téves meggyőződése arról, hogy ő hibátlan, nagyrabecsült és szent.

2021. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
#9: Ha te mondod, biztosan úgy lehet ;)
2021. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!