Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha egy ilyen...

Mit csináljak, ha egy ilyen ember vitte el az orrom előtt az álommunkám?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, borzasztó személyiséggel bír: hisztis, kétszínű, bunkó, pletykás, fiatal 25 éves leányzó. Mindenkit szid, mindenről panaszkodik, de ő maga egy gyufát nem rakott le keresztbe az asztalra.

Egy egyetemre jártunk, volt időm kiismerni. Mindenből csalva, protekcióval ment át, de még így is csak kettessel épphogy meglett a diplomája. Azt is így tudta csak átvenni, hogy abban az évben törölték el a kötelező nyelvvizsgát.


És vagyok én 30 évesen. Az egyetemet kiváló eredménnyel végeztem el, 2 nyelvvizsgám van, épp a harmadikra tanulok hobbiból.

Nagyon szeretnék ezen a pályán elhelyezkedni, másban nem tudom elképzelni az életem.


Na most történt egy olyan eset, hogy véletlenül egy és ugyanazon céghez jelentkeztem a fenti lánnyal.

Mivel több lépcsős a felvétel, nagyon jó volt azt hallani a HR-től, vagy cégvezetőtől, mennyire tetszek nekik, pont ilyen embert keresnek, stb.

Nekem is annyira jó érzés, hogy úgy érzem, évek után végre sínen van az életem, és van esély rá, hogy ott és azt csinálják, amiért évtizedeken át tanultam, güriztem és vért izzadtam. Sokszor sírni tudtam volna az örömtől egy-egy teszt vagy lépcsőfok után. Megkönnyebbülés érzése és a tudat, hogy talán végre nyeregben vagyok és haladok a célom felé.


A másik csaj is valahogy túlesett a teszteken, idegen nyelvű interjún összebeszélt valamit, de a lényeg, hogy éppenhogy meglettek neki is a lépcsők.


Most a fejvadász felhívott, hogy hát a itteni igazgató meg van velem elégedve, a vezetők is akarják, hogy en kapjam meg a munkát, a HR is csak pozitívat mondott rólam, de az igazgató fölött álló külföldi nagyfőnök viszont nemes egyszerűséggel elutasított.

Még indok sem volt, csak egy nemleges válasz. Kárpótlásul viszont mehetnék másik megyébe (100km-rel arrébb) ugyanezen cég másik telephelyére, de kicsit más lenne a beosztás, kicsit rosszabb a fizetés is, a karrier\fejlődési lehetőség pedig kb negyede annak, ahová eredeti terv szerint pályáztam.

Állítólag az másik csaj nyerte meg a helyet előlem.


Ti mit tennétek? Külföldivel nem tudom magamtól felvenni a kapcsolatot, nem mehetek oda arra a bizonyos asztalra csapni.

A fejvadász azt mondta még, hogy az itthoni igazgató is vakarja a fejét, mert igazából nekik én kellettem volna. És ő sem tudja, mi okból döntött így a külföldi vezér. Próbálkoznak, kérelmet írogatnak, de az vagy nem válaszol, vagy ugyanaz a nemleges válasz jön.


Mi legyen? Ha elfogadom a messzebbi munkát, garantált, hogy nem tudok feljebb fejlődni. Az fix. Nem az a munkakör érdekel, hogy őszinte legyek. Félek, hogy idő előtt kiégek.

Bár bízni lehet abban, hogy a másik csaj próbaidő alatt felmond talán, de addig mit csináljak? Lehet hogy 5-10 év is eltelik, mire felmond, vagy GYES-re megy..


(Egyébként bár férjnél vagyok, mi nem tervezünk gyereket. Ezt mondtam is interjúk alatt, szóval ez is plusz pont volt nálam).



2021. okt. 20. 14:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Nincs is jogod semmiféle asztalt csapkodni, legközelebb ne éld bele magad ennyire, az meg teljesen mindegy, hogy ki kapta helyetted a munkát.

Ha a sallangot kivesszük a kérdésből, akkor annyi marad, hogy nem kaptad meg a munkát amit nagyon szerettél volna, de egy rosszabbat igen, mit tegyél?

2021. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
91%

Én úgy gondolom, hogy ahol nem vagy kívánatos, oda ne menj. Egy dolgot tanultam meg a munka világában: Ha az első a nem, akkor ne kezdj el kompromisszumokat kötni, mert csak bosszankodsz miatta.. Most jöhetnék a sors dumával, hogy ennek így kellett történnie, de nem. Hidd el, hogy ha a nő olyan, mint ahogy leírtad akkor ez hamar kibukik, kirúgják még a próbaidő lejárta előtt. Te is meg fogod találni a számodra megfelelő munkát, ahol értékelnek, elismernek emberileg, szakmailag.


Sok sikert!

2021. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Mi az, hogy mit tegyél? Hogy képzeled az asztalcsapkodást? Nincs alanyi jogod egy adott munkára. A rosszabb munkát ne fogadd el, lesz annál jobb is. Aztán ha innen kikerül ez a nő, még megkereshetnek. De addigra biztos találsz neked megfelelőt is.
2021. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem szó szerint gondoltam az asztalveregetést.


Végülis igen, sallangmentesen ez történt. Csak bővebben kifejtettem, hogy jobban átlássátok, mennyire fontos is ez nekem.

Az elején nyilván nem éltem bele magam, de mikor már folyamatosan jönnek a pozitív visszacsatolások, az ember elkezd örülni a fejének, na.

De már belátom, hiba volt az is.


Köszönöm, hogy végigolvastad és válaszoltál is. Adom a zöldet.

2021. okt. 20. 15:07
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Még azt lehetne mérlegelni, hogy ha elfogadod az állást akkor ha tudsz bizonyítani akkor mennyi esélye van annak, hogy átvesznek. Meg hogy mennyit tudsz hasznosítani abból a tudásból, amit a kevésbé preferált munkakörben szerezhetsz. Illetve mennyire vagytok mobilisak, ha igen akkor én adnék a költözésnek egy esélyt, max ha nem mennek jól a dolgok ezért-azért, akkor a próbaidő alatt fel tudsz mondani.
2021. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem túl zavaró, leírnád milyen a fejvadász cég? Munkát keresek 2 diploma + nyelvvizsgák de még sosem mertem ilyenhez fordulni segítségért.
2021. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
ITguy, igen, a férjemmel is ezen gondolkodunk éppen. Mert bár a messzebbinél feljebb lépni nincs lehetőség, és nem is a szívem csücske a munka (nem azon a szakirányon végeztem, de erre is jó a végzettségem), jobb, mint a semmi. :\
2021. okt. 20. 15:22
 8/22 anonim ***** válasza:
25%
Semmit mit tudnék csinálni? Keresnék másikat, ha megölném a csajt, csak magamnak ártanék vele...biztos nyalakodott felvételin stb.
2021. okt. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#6

Linkedinen vagyok fenn, igazából ők keresnek meg :)


Több kínálatot is kaptam már rajtuk keresztül, csak a munka komolysához képest 10\9 cég nevetségesen alacsony bért kínál.

2021. okt. 20. 15:24
 10/22 A kérdező kommentje:
*vagyis nem ők, na, hanem azon találnak meg, akiket érdeklek :D
2021. okt. 20. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!