Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mérgező ez a környezet? Nem...

Mérgező ez a környezet? Nem tudom hogyan tovább. Törekszem a munkahelyen fenntartani egy jónak mondható 'kapcsolatot' a kollégákkal ami meg is lehet talán. Mégis bizonytalan vagyok magamban.

Figyelt kérdés
Tapasztaltam már megvetést, kibeszélést, több éve dolgozom ott és sokszor kellett csalódni. Mégis mindig új lappal 'megyek' tovább, viszont mi értelme, ha a hátunk mögött mégis elárulnak (megvetve beszélnek rólunk)? Meddig kell nyitni valaki felé, aki oda-odaszúr újra meg újra? Miért nem hiszi el magának az ember, miért olyan nehéz elfogadni, hogy nincs az ember elfogadva?

2021. okt. 26. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Évekig küszködtem egy ugyanilyen helyzetben. Szembe soha nem támadtak, a hátam mögött meg, ami csak a csövön kifért, úgy szúrtak hátba. Mindig "megbocsátottak" a mondvacsinált hibáimért. Ott kell hagyni őket. Nincs más megoldás.
2021. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hát , ha úgy érzed lehúz ez a környezet, és már egyáltalán nem érzed jól magad benne, akkor lehet, hogy lépni kell, de egyébként először szerintem találnod kéne új helyet, ahova felvesznek, és lehet,hogy utána felmondani. tehát, ha már rosszul vagy abban a környezetben, akkor lehet lépni kell. nehogy megsínyljed.
2021. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

*nem biztos,hogy fizikailag is konkrétan, de lehet úgyis, mert a lelki is kihathat később a fizikaira.

szal ha lelkileg leterhelő, az is elég indok lehet, hogy elmenj onnan.

2021. okt. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
...félelem hogy máshol sem fogad más.
2021. okt. 26. 19:54
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Ahol kettő embernél több kénytelen egy munkaközösséget alkotni, ott mindig azoknak van az anyukája a táncparketten, aki éppen nincs jelen - és bárhová is mész, ebben az országban ez lényegében az összes munkahelyen így működik. Azt csípőből elfelejtheted, hogy mindenkivel jóban leszel, mert mindenhol fogsz találni legalább egy "ügyeletes g.cit"! Ez egy ilyen ország, ilyen társadalmi igényekkel és szintekkel!
2021. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy 5-ös írta...szomorú tény, de szinte minden munkahelyen van egy ügyeletes szemétkedő, ez ellen nincs mit tenni. Nem tudjuk megválogatni, kikkel dolgozunk együtt.

Ne add fel, keress másik állást. Lehet, hogy a következő hely is rossz lesz. De az utána következő már nem! Keresni kell, míg nem talál az ember egy számára megfelelőt. Manapság már nem ciki "vándormadárnak" lenni.

Én is most teljes gőzzel állást keresek, mert a jelenlegiben nem érzem jól magam. Nemrég váltottam, de a rosszabbik lovat választottam a jobbak helyett. Szidom magam a döntésemért, de továbblépek.

2021. okt. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De miért foglalkozol vele?


Amikor engem kibeszéltek, az általában irigységből volt. Már egy ideje nem nagyon izgat hogy adott kollegám mit mond(hat) a hátam mögött. Mindig ki dumálnak valakit, elárulom.


Mindenkit kibeszélnek időnként, de ezt már az egyetemi koliban megtanultam.

Csak azóta magasról nem érdekel. :D

2021. okt. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van, hogy nem tudok éjjel visszaaludni mert folyton ezen jár az eszem, felzaklat. Egyszer hallottam valahol, hogy 'aki mindent meghall, hamar meghal.' Nekem is mondják hogy sz*rjam le, nem tudom, hogy hozzá lehet e ehhez erősödni vagyis hogy nekem menni fog-e :) Köszönöm a válaszokat eddig is!
2021. okt. 27. 05:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8


Nem fogsz hozzá erősödni. Azok “erősödnek” hozzá akik alapból lélek nélkül születnek tehát nem éreznek.


Érző ember a szemétkedéshez nem tud hozzászokni, max traumákat begyűjteni és befásulni.

2021. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Szivasd meg őket! Pl rendelj virágcsokrot az egyiknek, aki házas és írasd rá, hogy a szerelmedtől, Robitól, vagy Sanyitól - ha a többiek meglátják, ő lesz majd a beszédtéma , nem te.
2021. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!