Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen mennyi idő...

Új munkahelyen mennyi idő után nem kínos bejelenteni, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
5 hónapja dolgozom itt, 2 hónapja járt le a próbaidőm. Tudom, hogy nem a legkorrektebb dolog és nem is így terveztük, de most úgy néz ki, hogy hosszú idejű probálkozás után (több év) babánk lesz. Szerintetek mennyire kellemetlen ilyen rövid idő után bejelenteni? Természetesen szeretnék minél tovább dolgozni és el tudom látni így is a feladataimat, de kicsit tartok attól, hogy valami kiskapu által kirúgnak, mivel egy nem éppen kedves és a dolgozó érdekeit néző magánvállalkozó a főnököm. (Határoztlan idejű a szerződésem) Szerintetek tud valamivel keresztbe tenni?
2021. okt. 29. 07:30
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Én minél hamarabb szólnék neki, persze kiemelve, hogy dolgozni szeretnék, amíg lehet/tudok.

Ha ki akar rúgni, most is és 2 hónap múlva is megtalálja majd a módját, szóval ilyen szinten szerintem ez nem befolyásolja.

Elvileg mivel betöltötted a 12 hetet nem küldhet el, mert az állam téged véd. Nem tudom a szerződésbe írtak-e erről a helyzetről valamit. Egyéb esetben szerintem a határozott idejű szerződés hátrányosabb lenne, mivel ott letelne pl az 1 év és egész egyszerűen nem hosszabbítana. Így viszont elvileg te védve vagy.

Boldog babavárást! :)

2021. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár itt most normális válasz jött, de a hasonló kérdéseket ahogy látni szoktam a gyerekvállalás témakörben érdemes itt feltenni, mivel ott már hasonlókon átesett anyukák válaszolják meg. :)


Egyébként ne törődj vele, a lényeg, hogy sikerült, és nem küldhet el elviekben. Elmondod neki mi a helyzet, és dolgozol amíg tudsz nem mész rögtön TP-re. Az embernek van, hogy így alakul az élete, én is sajnos munkakeresésben vagyok és szeretnék majd babát is az elkövetkező 1 vagy 2 éven belül. Én sem úgy terveztem, hogy új helyen kezdek majd újként, de így hozta az élet..

2021. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!