Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondják a gyerekeknek,...

Miért mondják a gyerekeknek, hogy addig örülj míg tanulsz, és nem dolgoznod kell?

Figyelt kérdés
Persze, egy felnőttnek sokkal többrétűbb feladatai és felelőssége van az életben, míg a gyerekeknek leginkább csak az iskolában kell helytállni. Mégis azt gondolom, hogy számomra sokkal megerőltetőbb volt iskolába járni, mint az elmúlt 3 és fél év munka. Stresszesebb volt a sok dolgozattal, hogy benn voltunk napi 8 órákat is, majd otthon ugyanúgy folytattam a tanulást, és néha még edzésre is menni kellett, miközben azon idegeskedtem, hogy emiatt este fél 8-kor még ülhetek a tankönyv felett, mert másnap 3 dolgozat vár újból. Jelenleg befejezem a munkámat 4-5 körül, és azt csinálok amit szeretnék. Persze gondoskodnom kell magamról, de még mindig szívesebben teszem, mint régen, mikor leszaladtam 5 percre megenni az elém tálalt melegszendvicset, majd visszafutottam további 15 oldalt bemagolni. Nem volt gyerekkorom, mert minden területen meg akartam felelni az iskolában. Még az se bánt, hogy innentől egy folyamatos munka az életem és nincs már nyári szünetem, mert nem fáradok el annyira az életben dolgozó felnőttként mint iskolásként.
2021. nov. 1. 17:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10


Nekem a rohanással, a fájdalmasan kevés szabadidővel, a monoton napokkal, az azonos témakörrel, a sok felelősséggel, a szabadság hiányával van bajom.

Ez nem adott munkahelytől függ, de hadd ne legyen már muszáj szeretni dolgozni. A munka szükséges rossz a pénzért.


Hadd ne vitázzak ezen. Szia.

2021. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

Wow, azt hittem itt lehet véleményeket írni. :D

Ne vetítsd ki másokra a magán jellegű problémáidat. Nem mindenkinek rossz a munkája.

Szia. :)

2021. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
9-es, te nem a "hogy vállaljon gyereket akinek le kell dolgoznia az ebédidőt és sportolni sincs ideje" user vagy véletlenül? :D (csak kíváncsiság)
2021. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Borzalmas az iskola. Emberileg hulladék tanárok, buták mint a fosom, az osztálytársak fogyatékosok, olyat kell tanulni, aminek semmi értelme... sorolhatnám évekig.
2021. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!