Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem vesznek fel sehova...

Miért nem vesznek fel sehova szállodai takarítónak érettségivel?

Figyelt kérdés

Volt amelyik helyről vissza se hívtak, ahonnét igen ott meg azt mondták majd értesítenek aztán semmi. Valahol meg azt mondták, hogy ez egy kemény munka és nem bírom, meg ők olyant keresnek aki hosszútávon vállalja. Nyilván én se hónapokra keresek munkát. Előtte gyárban dolgoztam,25kg-os zsákokat emelgettem egész nap. Külföldön meg csomó fiatal lány dolgozik ebben a szakmában.

Mi lehet a baj, miért nem vesznek fel?


2021. nov. 6. 13:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én még vendégként sem állítanék be melegítőbe egy szállodába, nemhogy egy állásinterjúra.. 😀
2021. nov. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
#11 hat amúgy jogos
2021. nov. 6. 14:46
 13/22 anonim ***** válasza:

Unokatesómék luxusszállodába melóztak ilyen ágyazás takarítás stb, érettségijük sincs és a kettőbe összesen ha vagy 80kg.

Bár azt is megnézheted, hogy az élet érdekes, és érettségivel és szakmával nem tudtam pasiként eladói szakmámban elhelyezkedni, viszont most akivel ismerkedtem az érettségi alatt szakma nélkül pénztárosként dolgozott, szóval az élet fura helyzeteket szül, én is olyan iparágba kerültem ellenőri pozícióba aminek a létezéséről akkor értesültem mikor kellettem a megbízhatóságom miatt.

2021. nov. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy a puclódban nem látnak fantáziát a szálloda managerek :)
2021. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
21%
Azért mert hátrány... Nem látják a kiszolgáltatottságodat, hogy annyit ki lehessen verni belőled, mint a cigányasszonyokból
2021. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekem más munkával kapcsolatban már mondták, hogy túl képzett vagyok, szóval nem kizárt. De ezer más oka lehet.
2021. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16. Ezt sose értettem, hogy egy munkába hogy lehet hátrány felvételnél, hogy túlképzett. Lehet tanulás helyett csak kéne 10 pulya meg állandó vedelés azt minden felelősség nélkül élni meg lehúzni a dolgozó gyerekeimet?
2021. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17, én sem értem, 16 vagyok, de mondták. Mondjuk én felsőfokú végzettségű vagyok, ha a főnöknek ennél alacsonyabb, az ciki, talán ezért. Egyes helyeken pedig kötelezően magasabb fizetést kell adni magasabb végzettségnél, pl állami szférában. .
2021. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek, hogy azért lehet baj a túlképzettség, mert azt feltételezi a munkáltató, hogy sokáig nem marad majd ott a jelentkező.Ez nyilván neki nem előnyös, ha hosszútávra keres valakit.


Egyébként nem rosszindulatból, de egy sima érettségivel nem nagyon lehet extra munkákat kapni.Emiatt nem jelenteném ki, hogy túl iskolázott lenne takarításhoz.Már csak azért, mert túl sok más lehetősége nincs, ami jobb a takarításnál.


Arról nem is beszélve, hogy sok alulfizetett diplomás is takarít másodállásban.

2021. nov. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Rokonom közmunkázott eltitkolt diplomával 2 évet nyugdíjig, bár az élet bejött neki ezen kívül kb 30 éves koráig dolgozott és nyugdíj előtt 2 év köszizés szerintem nem rossz élet.
2021. nov. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!