Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha dolgoztál már gyárban,...

Ha dolgoztál már gyárban, meddig bírtad?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pályakezdő vagyok, és sokféle diákmunkám volt, mikor iskolába jártam, de most élesben menne az egész, és mielőtt felköltöznék városba egy jobb és kényelmesebb megélhetésért, szükségem lenne kezdésnek egy nem kis összegre. Viszont itt vidéken az egyetlen opció a gyár. 12 óra, 3 műszak. Nem fizet rosszul, viszont fizikai munka, 12 óra talpon, 4 egymást követő napon, amiben nem vagyok biztos, hogy sokáig bírnám. Sajnos dolgoztam már hasonló helyen, és 2 hét után kénytelen voltam felmondani, mert őszintén szólva nem bírtam. Úgy sajogtak a karjaim és a hátam, mintha 80 éves lennék (20 vagyok), és a szabadnapjaimon felkelni nem tudtam az ágyból, arról nem is beszélve, hogy a monoton robotmunka ami 12 órán keresztül volt ott, teljesen az agyamra ment. Tudom, hogy a pénz miatt csinálom csak, és max 1 évet maradnék ott, de nagyon félek, hogy valami olyanba vágok bele, aminek nem fogok tudni megfelelni, és csak csalódás lesz vagy kikészítem magam. Azt is tudom, hogy vannak gyárak, ahol nem olyan kemény a munka, viszont az én közelemben lévő gyár pont az ellenkezője sajnos.

Szóval kíváncsi lennek a tapasztalataikra ezzel kapcsolatban. Legfőképp arra, hogyha neked is keményebb fizikai melót kellett végezni, meddig tudtad csinálni, és hogy ez téged mennyire viselt meg fizikailag vagy mentalisan? Talán saját magamnak is találok valami motivációt, hogy legyen merszem hosszútávra belefogni.



2021. nov. 7. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Túl van drámázva a gyári munka, életem legjobb élményeit onnan szedtem össze. Rengeteg csaj, új ismeretség.....meló közben dumáltunk, elvoltunk. Persze ha fizikálisan gyenge vagy hozzá akkor nem fog menni. Nekem nem volt gondom vele, mentálisan meg semennyire nem viselt meg, elvoltam.
2021. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Metionin ***** válasza:
100%
Munkától függ, én diákként lenyomtam vagy 5-6 évet gyárakban, nem csak alkalmi jelleggel, hanem rendszeresen. Nyomdában pl. lazán kibírható volt, 16 óráztam is sokszor. Műanyaggyár volt a legrosszabb ahol dolgoztam, azt követte egy mosoda. A többi teljesen elviselhető volt, főleg szünetekben, amikor nem kellett mellette tanulni. Amikor már annyira betanulod a mozdulatokat, hogy szinte reflex, lehet közben dumálni, gondolkodni. Mikor tanulnom is kellett mellette, felüdülés volt beülni a szalag mellé és csak csinálni anélkül, hogy gondolkodni kellene. Viszont épp emiatt mentálisan nem fáraszt le, csak fizikailag.
2021. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, vékony is vagyok nagyon, meg alacsony is:( nem éppen én vagyok a legjobb választás a fizikai melókhoz, de jelenleg ez az egyetlen biztos pont ahova mehetek. Köszi a válaszod!
2021. nov. 7. 14:50
 4/16 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ha csak ez van a közelben, nincs más választásod, akár tetszik, akár nem.
2021. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt való. Kb két hónapig csináltam, de a monotonitás megbetegített volna néhány hónap alatt. Van aki bírja ezt.
2021. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag nem volt megterhelő számomra, de volt ott egy kötekedős asszony, aki előhozta a pánikbetegségemet. Szóval a gyenge idegzetem miatt 2 hétig bírtam.
2021. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Metionin ***** válasza:
100%
3. Én is alacsony is vagyok meg vékony is. Sok munkánál nem számít, gyakran 1-1 kis munkafolyamatot kell csinálni a szalag mellett, ami önmagában nem megerőltető, inkább csak úgy beáll tőle a megterhelt testrész.
2021. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szar monoton gyári munkát én sem bírnám még 32 éves férfi fejjel sem. Idegileg kikészítene még 8 órában is. 12 órában dolgozok 2 nap munka 2 nap pihenő beosztásban, de ez is eléggé fárasztó tud lenni a 2. nap végén. Nehéz fizikai munkát nem végeznék, 12 órában csakis a könnyű fizikai munka a járható út sok szünettel. Nálunk 75 perc az összes szünet 12 óra alatt és összetett könnyű vagy közepes a fizikai munka foka. Így bírható.
2021. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 éve dolgozok gyárban, szeretem. Először szalagon, az jó volt, nálunk lehetett beszélni viccelődni egymással ha ment a munka. Most egy gépet kezelek+pakolom rá az anyagot(napi 10-16tonnányi). Első 1 hónapban azt hittem, elpusztulok, olyan fáradt voltam mindig, aztán végül a helyem én maradtam egyedül nő szalagon, aztán a gépen. Néhány hét után könnyen túlszárnyalja az ember a normát. Én nem utakozok, közben sok dolgon tudok gondolkozni, új ötleteket gyártani. Elsőre nekem is túl kellett élni, de már nem mennék máshova,a szakmámban vissza (ápoló voltam, a gyár egy álom ahhoz képest).
2021. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Egy napig. Vállaltam estis műszakot leltározásra egy autógyárban, köszönöm szépen, annyi elég is volt.
2021. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!