Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoztatok gyárban kényszer...

Dolgoztatok gyárban kényszer miatt?

Figyelt kérdés
Sajnos arra kellet folyamodnom, hogy elvállaljak gyári munkát (hónapok után, ezt is ismerős által, köszönöm Magyarország), pénz szűke miatt. Alapvetően nem volna vele problémám, relatíve jól fizet, ám nehezen alkalmazkodom. A kollégáim rettentő alpáriak, primitíven társalognak, és ami a legrosszabb, hogy ilyen épphogy 8 általánost elvégzett főnökök parancsolgatását kell lenyeljem. Átmeneti időszak ez, legfeljebb 1 év, amíg lesz egy minimális tőkém ahhoz, hogy normális kerékvágásban folytathassam az életem, de tartok tőle, hogy ez a munka teljesen tönkre tesz, mind szellemileg és fizikálisan is. Hozzáteszem, heti hét napot dolgozom. A kérdésem az volna, hogy akik hasonló cipőben járnak, mint én, vagy csak szimplán gyári dolgozók, mit tanácsolnak, hogyan tudnék alkalmazkodni ezekhez a körülményekhez?
2013. okt. 24. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban. Nekem azt volt a legnehezebb elviselni, hogy nem tudtam értelmesen beszélni senkivel, mert csak bámultak rá, mintha valamelyik másik bolygóról estem volna közéjük.
2013. okt. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De szerencsére nekem sikerült egész normális kollektívát kihoznom, bár olyan életre szóló barátságokat nem kötöttem. Mondjuk én eleve nehezen illeszkedek be közösségekbe. Azért nem éreztem rosszul magam.

Na de utána sikerült egy irodai munkát találnom. Hogy ott milyen buta, alpári emberekkel voltam körülvéve! Pedig diplomás köztisztviselők dolgoztak, de emberileg olyan primitívek!

2013. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, miket írkálok...! :D

kihoznom=kifognom


De azért gondolom, érthető. :) Sokszor nem attól függ egy kollektíva minősége, hogy több diplomás emberek, vagy csak 8 általánost végeztek.

Sajnos néha sikerül bekerülni egy rosszabb közösségbe.

Bírd ki, amíg muszáj, aztán próbálj valami jobb munkahelyet találni.

2013. okt. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűznék hozzá " Magyarország jobban teljesít" a bűnözésbe,a nyomorba,a munkanélkülisébe, a gazdaságban
2013. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 évig dolgoztam gyárban, nem valami kellemes. Kell keresni pár embert akikkel jól (vagy tűrhetően) ki lehet jönni és akkor néha pár jó nap is becsúszhat.
2013. okt. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár igaz csak diákmunkán keresztül, de dolgoztam már gyárakban, raktárakban.


Tény hogy vannak érdekes arcok, egyik helyen ott alpári primitív módon ordítoztak, meg tényleg látszott hogy egy primitív banda, és ezekkel nem fogunk atomfizikáról beszélni, de ez van, sokan panaszkodtak diákoknál, de szerintem nem kell túl mimózalelkűnek lenni. Persze néha én is szívemre vettem, mikor egy diák hitte magát kisfőnöknek és ha odaszólt akkor leoltottam a p..csába.


De másik helyen pl, egyrészt tök rendesek az emberek, másrészt megvannak a furkálások, bunkózások, de tökre felesleges magadra venni ezeket. Ahol vagyok most, ott is van aki egyik percben beszólogat, de amúgy meg ha azt mondom hogy jövő héten nem leszek mert vizsga van, akkor sok szerencsét kíván.


Egyrészt, ha max 1 év, akkor nem leszel ott örökké, másrészt viszont neked is el kell felejteni ezt a nyolc általánosozást. Persze, lehet hencegni hogy neked szakmád van, lehet hogy ő nyolc általánost végzett, viszont ott te vagy az alkalmazott, ezt fejben kell tartani. Fogd fel úgy hogy 8 órát így is úgyis ott kell lenni, tökre mindegy mit csinálsz.


De szerintem amik jók lehetnek, egyrészt ha úgy névre ismered az embereket, meg ha megjössz, elmész akkor köszönsz nekik, nálam legalábbis bejött, meg lényeg hogy ne húzd a szád akkor ha meg kell valamit csinálni,csak fogd és csináld (másrészt ha valamibe jogtalanul beleszólnak hogy miért nem haladsz így úgy, akkor meg állj ki magadért, ez mondjuk irodai melónál is jól jön).


De a legfőbb hogy munka, meg kell csinálni és kész, én úgy vagyok hogy amíg a pénz megkapom nem rinyálok, a parancsolgatás, cseszegetés, meg egyetemen, melóban, gyárban, irodában ugyanúgy meglesz azt nem lehet elkerülni.

2013. okt. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!