Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is érez így mióta dolgozik...

Más is érez így mióta dolgozik? Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Több helyen is dolgoztam már, de mióta munka van az életemben, szinte folyamatosan úgy érzem, mintha elveszett volna belőlem valami lényeges.

Nem tudok kibontakozni, nem vagyok "önmagam", nem tudok eléggé befelé figyelni. Egy szóval: szét vagyok esve.

Ez súlyosbodik, ha túl sok a feladat és/vagy nagyon figyelnek, ellenőríznek, irányítani akarnak.

Mikor olyan helyen dolgoztam, ahol nem volt nyakamban főnök, akkor szimplán fáradt voltam, de azért volt még munka mellett másra is egy kis energiám, de a mostani helyen nyakunkra jár, visít, kamerázik, követelőzik és minden energiám elszívja.

Persze nem is szándékszom sok évet itt tölteni, de jelenleg ez van.

De bárhol is dolgoztam, midig bennem volt egy olyan érzés, mintha vissza akarnának kényszeríteni gyermekcipőbe és korlátozva lennék abban, hogy szabad, felnőtt, önálló, erős személyiség legyek.

Fiatalabb koromban és mikor volt hosszabb rövidebb munkanélküli időszakom, akkor pár hét alatt elkezdtem magamra találni, tanulni kezdtem, visszatért az energiám, ismerkedtem, kreatív hobbijaimmal is foglalkoztam. Most újra dolgozok és annyi az életem, hogy munkába be, munkából haza és ha itthon vagyok, csak bambulok mint egy zombi, filmeket nézek, ahoz még van kedvem. Üresnek, enerváltnak érzem magam, pedig tanulnom kellene (esti gimi), de nem érzek semmire inspirációt. Zilált vagyok lelkileg és legszívesebben csak elbújnék egy oduba, hogy nyugtom legyen. Más is érzi ezt?

Mit tehetnék ez ellen? Ezer dolog foglalkoztat, de nincs rá elég időm, sem erőm. Egyre inkább úgy érzem, megbolondulok.


2021. nov. 7. 18:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem most valamennyire bevált a sport. Bár ettől meg a nyelvet nem igazán tanulom ami rámférne, de képtelen vagyok mnident is csinálni.

Eszméletlen kemény hulla fáradtan mosottszarként lemenni még edzeni is, úgy hogy előtte szinte állva el tudnék aludni, de edzés végén komolyan úgy érzem magam, hogy az leírhatatlan.

Csak kín szenvedés rávenni magam, hogy menjek, mert úgy megyek mintha egy haláltáborba készülnék, de mnidig nagyon megéri végül.

Utána munkában is sokkal jobban érzem magamat, legalábbis egy pár napig biztos.

2021. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Na, kifogom próbálni a munka utáni sportot. Csak túlélem.
2021. nov. 8. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!