Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkán vagyok, de be...

Diákmunkán vagyok, de be vagyok jelentkezve a munkanélkülibe. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Már nem járok iskolába június óta, de a diákigazolványom még márciusig érvényes, mert a kormány meghosszabbította, de ugye én júliusban regisztráltam a munkanélkülibe, mint álláskereső. December elsején kell újra visszamenni a munkanélkülibe, de november elseje óta diákmunkán vagyok december 15ig. Most ha megyek elsején a munkanélkülibe ott ki kell jelentkeznem mert diákmunkán vagyok? Vagy ilyenkor mi a teendő?

2021. nov. 15. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Értelmetlen. Diákmunkára hallgatói jogviszony igazolással lehet jelentkezni, nem diákigazolvánnyal. Utóbbi a buszjegyhez jó, nem a munkához.
2021. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már nem lehetsz diákmunkán.A diák jogviszonyod lejárt okt. 31-gyel.

(Igen, tudom, a diákigazolványok érvényességét meg hosszabbították, de az csak a diákigazolványra szól mint okmányra, utazási és egyéb kedvezmény igénybevételéhez, a jogviszonyra nem, az okt. 31-ig tartott.)

Ha nem találsz munkát, december 16-tól a NAV automatikusan küldi az értesítést, hogy fizetheted a Tb-det saját magad, vagy elmész a kormányhivatalba és meg igényled a szoc rászorultság alapján hogy ingyen jogosult legyél ellátásra

2021. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy tudtam, hogy 31-e után nem dolgozhatok diákként, ki is akartam jelentkezni a diákszövetségből és mondták ne jelentkezzek ki, mert március 1-ig dolgozhatok diákként és nekem nem kellett hallgatói jogviszony🤷🏽‍♀️Lefénymásolták a diákimat és ennyi elég volt🤷🏽‍♀️ Mellesleg a minddiáknál vagyok
2021. nov. 15. 16:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor esélyes hogy a diák jogviszony is él addig, erről nem adtak ki tudtommal semmit csak a diákigazolvány érvényességéről
2021. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!