Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Koronavírus: 178 beteg meghalt...

Koronavírus: 178 beteg meghalt és 10 265 új fertőzött? Kipcsák kirobbanó járványkezelés? Tanítandó?

Figyelt kérdés
2021. nov. 17. 09:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
és ebből mennyi a beteg? nem fertőzött, hanem ténylegesen beteg
2021. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
18%
20: Feltételezem, nem kerültek mind kórházba és/vagy lélegeztetőre.
2021. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
25%
Hagyjuk mar ezeket a kam szamokat.. csomo ismerosom "kovidos" azt kozbe semmi bajuk.. Csak azt kene szamolni aki korhazba is kerul esetleg meghal.. oket is korosztaly szerint. Maris latszodna h lofasz
2021. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
52%
Én már nem értek semmit sem. Van aki covidossal él együtt egy szobában, és nem kapja el, más meg az utcán elmegy mellett egy covidos aztán egyből elkapja.
2021. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
78%
Szar az emberek immunrendszere. Nem sportolnak, el vannak hizva, szarul kajalnak.. minden aprosagtol betegek..
2021. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
78%

Azt hiszem, most próbáljuk ki a svéd utat, ami szerint csak ajánlásokat fogalmazunk meg, de nem tiltunk/közelezünk. Üdvözlöm ezt, mivel már volt két lezárás, ami semmit sem ért, a lezárás ellenére hulltak az emberek, viszont iszonyú gazdasági, még nagyobb mentális, kulturális és társadalmi károkat okozott. Itt az ideje kipróbálni, milyen, ha nem zárunk, ugyanis Svédországban egyszer sem zártak, és kevesebb halottjuk van, pedig a berendezkedés hasonló (kis falvak, meg nagyon nagy városok). Lehet jönni az egyszemélyes háztartással, meg azzal, hogy itt mindenki a nagyival él, de rohadtul nem, én is a nagymamámmal vagyok egy háztartásba jelentve, aztán egyszemélyes háztartásban élek, mint az ismerőseim többsége. Van, akinél játszik egy pár vagy lakótárs.

Ami nem tetszik ebben, az az, hogy a 133 bátor ember, meg a médiakurváik közül egyik sem képes tököket növeszteni, és kiállni az emberek elé, hogy "testvérek, amivel eddig próbálkoztunk, láthatóan nem működik, próbáljunk meg valami mást, és elnézést kérünk".

2021. nov. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

#26

Egyetértek veled, de sajnos itthon ez sem fog működni. Itt nagyon kevés az értelmes ember, Svédországban lehet, hogy ez működhet, de itthon nem. Önmagától nagyon kevesen hordanak pl. maszkot, figyelnek oda, hogy ne egymás szájába álljanak stb, míg a svédeknél ez alap. Voltam Auchanba múltkor, rajtam és a páromon kívül kb. 3 emberen láttam maszkot. Arról nem is beszélve, hogy a személyes tér fogalmát a magyar emberek 90 százaléka hírből sem ismeri.

2021. nov. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
47%
27: Tudtommal a svédek sem hordanak mind maszkot.
2021. nov. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Csak egy példa volt, a svédek akkor is fegyelmezettebbek, felelősségtudatuk is nagyobb, mint nekünk.
2021. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
47%

Például azzal, hogy nálunk nem kötelező a maszk minden közösségi zárt térben, nevetségessé tesszük magunkat. Szerintem még egy ilyen ország nincs.


Ezen kívül én ingyenes gyorsteszteket tartanék a patikákban. Sok rendezvényre, zárt térbe oltásival vagy negatív teszttel lehetne belépni.

2021. nov. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!