Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez mennyire van így rendben?

Ez mennyire van így rendben?

Figyelt kérdés

Múlthét Hétfőn haza küldtek karanténba, azaz nem engedtek be dolgozni, mert a kollégám kovidos lett.

Még az nap szóltam házi orvosnak, aki megrendelte a tesztet, kedden jöttek is leteszteltek.

Pénteken meg lett az eredmény, negatív.

Hivatalos PCR teszt.

Kedden mentem volna dolgozni, de nem lehetet. Haza küldtek azzal, hogy a munkahely is tesztelni akar, és amíg az nincs meg nem dolgozhatok és fizetetlen szabadság, mivel az évben már nincs szabadságom.


A kérdésem.


Hivatalos PCR teszt után minek egy munkahelyi gyorsteszt?


Jogosan küldhet e a munkahely ilyen esetben fizetetlen szabadságra?

Hiszen hivatalos gyors, és PCR teszt eredményt is fel tudtam mutatni.


Táppénzt kaptam, a negatív teszt megérkezéséig, ami ugye múlthét péntek.


Oltva is vagyok 3 oltással.



2021. nov. 20. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem semennyire sincs ez rendben.
2021. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkahely megállapíthat ilyen szabályt, de a tesztet nekik kell fizetniük. A munkahelyi tesztre mikor mész?
2021. nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem jogos ha oltva vagy ha nem teljesen mindegy mikor negatív teszted van
2021. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 Ma voltam. Eredmény még semmi.
2021. nov. 20. 14:51
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Eleve nem küldhetnek fizetetlen szabadságra, ilyen a világon nincsen. Illetve most már van, arra az esetre, ha előírják neked az oltást, és azt megtagadod.
2021. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ascelpius ***** válasza:
66%
Fizetetlen szabadságra semmilyen esetben sem küldhetnek a beleegyezésed nélkül (kivétel mostmár ha nem vagy oltva és munkahelyi előírás után eltelt 45 nap)
2021. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oltásom van. 3.


Fizetetlenre küldtek, azzal az indokkal, hogy nincs szabadságom.

Pedig, ha jól tudom van olyan opció is, hogy ledolgozom bedolgozással a kiesett napokat.


A munkahelyi teszt is negatív lett természetesen.


Kérdés, hogy akkor ilyenkor mi van.

2021. nov. 21. 10:59
 8/8 ascelpius ***** válasza:
64%

Ha nincs munkaidőkeret vagy más egyéb befolyásoló szerződés akkor állásidőre kellene küldeniük ami alatt az alapbéred járna. Olyat egyszerűen nem tehetnek, hogy azt mondják nem jöhetsz dolgozni és nem fizetnek, miközben táppénzre se mehetsz el, hiszen nem vagy beteg.

Te egészséges vagy, dolgozhatsz, ők meg belső ok miatt nem engednek dolgozni (merthogy várnak egy belső tesztre is), erre simán állásidő járna. A munkáltató nem tudja betartani a munkaszerződést, hiszen nem foglalkoztat annak megfelelően, és nem vis maior helyzet áll fent.

2021. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!