Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Flex / Flextronics Kft. /...

Flex / Flextronics Kft. / Flex GSS Hungary - Vélemények?

Figyelt kérdés

Jelenlegi és ex-flexesek!


Mi a véleményetek a cégről? Főként a Gyáli központ érdekelne!


Holnap megyek állásinterjúra, illetve megírni a tesztet.


Alapvetően egy fejvadász cég talált meg és ahogy tudom nem egy jó előjel ha egy ilyen nagy multinak fejvadászokhoz kell folyamodnia.


Ismerősi körben végigkérdezgettem, ők pozitív visszajelzést adtak, neten viszont elég vegyesek az értékelések. Valaki büszkén kirakja ott van már a cégnél 10-15 éve és semmi baja velük, valaki meg elhordja őket mindennek.


A pozíció amit felajánlottak az hibakereső operátor volt, tehát elméletileg ez ilyen soron dolgozó szervizes.


+1: Ha van róla információtok, nagyjából a teszt megírásától számítva mikor mondják meg, hogy engem választottak vagy sem? Ha azt mondják, hogy jöhetek mennyi idő telik el a teszt megírása és az első munkanap között?


Előre is köszi a válaszokat!



#operátor #Flextronics #Flex GSS Hungary #Flextronics Kft. #hibakereső operátor
2021. nov. 22. 02:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a Sárváriban voltam.


Igazából nem nagyon lehet mit hozzáfűzni, ha nincs más akkor el lehet lébecolni ott egy ideig. Persze közben érdemes figyelgetni az álláshirdetéseket. Egyszerű, faék melók vannak nagyrészt a soron, kimondottan gondolkodást nem igazán igényel, nem tudsz úgymond jól dolgozni vagy rosszul, igazából csak csinálni tudod. Na és pont ez miatt iszonyú nehéz feljebb lépni is bármerre. 100 emberből 95 biztos, hogy lentragad a termelésben.


3 műszakban most 220-230 körül fizet, erre jön cafeteria. Túlóralehetőség van, havi 1-2 szombattal 250-60 körül lehet kapni.


Sok ukrán van, de igazából nem kell velóük foglalkozni, jó részük nem is igen tud magyarul.


Teszt után változó mikor szólnak. Lehet, hogy egyből teszt után körbevezetnek, és másnap kezded a munkát, lehet hogy csak a héten valamikor és jövő héten kezdesz

2021. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, tavasszal megyek a rendőrakadémiára addig kell csak kihúznom :D


Feljebbjutás lehetőségével eddig se hitegettem magam, ahogy eddig tapasztaltam minden cégnél csak seggnyalással/protekcióval lehet bármerre is feljebb jutni.


De mivel úgyis csak egy cirka fél évről van szó így amúgy is mindegy az esetemben.


Pénznek nekem is olyan 260-270-et mondtak, aztán ahány oldalon néztem annyi műszakot is írtak. Amit a fejvadász küldött ott két műszak van, de máshol 3-at írnak :D


Igazából nekem a multinacionális közeg nem ismeretlen, egyik haveri köröm is full külföldiekből áll angollal meg a világ végén is megérteted magad. Tehát ha beszél közülük (bár tudom nem jellemző) akár 1-2 is angolul nem lesz gond.


Köszi a válaszod #1, ment a zöld pacsi!

2021. nov. 22. 08:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fejvadász szeret félrebeszélni, felfele kerekítgetni stb.


2 műszak nem volt, kétlem hogy ez az lesz hacsak nem valami nagyon új részlegen leszel ahol még nincs akkora létszám, hogy menjen 3. De alapvetően 3 műszak van.

250-60 kereshető túlórával.

2021. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég alja.

A polotikája az, hogy előszeretettel veszik fel közvetítőn keresztül az embereket, akiket később leépítenek. Majd újra felveszik akár, "jobban" megéri nekik. Ergo elküldenek- felvesznek folyamatot csinálják a közvetítősöknél, hosszútávon tehát bizonytalan kicsit.


- Sok az ukrán, mert fillérekért lehet dolgoztatni, senkit nem érdekli hogy se magyarul se angolul nem beszélnek. A lényeg hogy minnél olcsóbb legyen a munkaerő..

- Fizetés: kicsit ferdítenek itt is: egy ismerős jelentkezett most, a hirdetésben nettó 230 körül írták, mire interjún volt már bruttóról beszéltek + pótlék a műszakok után. Amivel l lehet nettó is.

- Felvették 3 műszakba, ami első nap után 2 lett, majd pár nappal ksőbb már 1. :D


Nekem ott dolgozott ott 10+ évet 2 ismerős is, őszintén pár hónapig én is, szintén továbbtanulás előtt.


Pár hónapra jó, tovább nem maradnék már csak az üzletpolitikája végett sem ott. (Meg gyárba eleve sem, de ez most irreleváns).

2021. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Négyesnek igaza van alapvetően.

Ugyanakkor ezt a nettó 230-at ígértek, amiből interjún már bruttó 230 lett dolgot nem értem sosem.


Fel kell állni, nyugodtan ki lehet sétálni. Gondolom a hr-es csaj nem szegez épp revolvert a fejedhez, hogy írd alá a munkaszerződést.

2021. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5 - 4 vagyok


Nem, nyilván nem. De nem rólam van szó. :) Másrészt akiről szó van, és amilyen térségben van, ÉS amilyen a bejárás megoldhatósága a környéken, sajnos nem tud válogatni..


Tudod vannak emberek akik nem tudnak válogatni. Na ő is ilyen. A nettó 150 meg még mindig több mint a nettó 0 Ft egy hónapban.


(Én rég kitörtem ebből a helyzetből, de itt egy 18 éves lányról van szó, egy sz*r településsel). Így már talán érted. ;)

2021. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat mindenki! Ment a zöld pacsi nektek is.


Közben pont az állásinterjú előtt hívott fel a fejvadász és közölte, hogy szóltak neki betelt az állás szóval rip :D


De egyből rávágta, hogy csütörtökön ha gondolom akkor a 18. kerületi szintén Flex telephelyre hasonló szervízes poziba szintén várnak. Direkt rákérdeztem, na ez is olyan-e hogy az utolsó pillanatban mondják le? Mondta ááá nem, ez tuti. Na majd meglátjuk :D


Nyilván bruttó 230-ért én se fogok elmenni 3 műszakba. Nettó legyen meg havi 1-2 hétvégével a nettó 260-270 és akkor jövök. Ezt majd ott is el fogom mondani, aztán meglátjuk.


Már nagyon dolgoznék szóval jó lenne ha összejönne. Ha nem akkor bármennyire nem szeretnék visszamegyek vidékre családi vállalkozásba arra a fél évre, ami építőipar amit ki nem állhatok viszont ott a nettó 270 kézbe ugyanúgy megvan lmao.

2021. nov. 22. 11:03
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát gyerekek.. Ez a mai nap elég érdekesen ment.


Először bementünk, megírtuk a tesztet, ami igazából egy óvodás munkafüzettel volt egy szinten, majd a telephelyet körbemutogatták.


Mentségükre szóljon az első HR-es srác aki a teszt alatt ott volt és a minket körbekísérő csaj jófejek voltak, minden kérdésünkre készséggel válaszoltak és kellő tájékoztatást adtak, mondjuk fiatal is volt mind a kettő, még volt szenvedélyük a munkájuk iránt.


Na visszatérve.. körbenéztük a telephelyet, igazából arra egy szavam sincs, high-tech az egész, minden rendszerezett, kártyás beléptetés, fémdetektorok és biztonságiak a kapuknál.


Foglalkoznak mindennel ott ami szerelés, laptopokon át a konyhai berendezéseken egészen a rádiófrekvenciás műszaki cikkekig. Minden külön részlegre van osztva.


Egy szó, mint száz kinézetre és felépítésben profi a cég, meg a körbejáráson a filozófiával se volt gond. Nagyon hangsúlyozták, hogy mindig a dolgozókból választják ki a vezetőket így mindig adott a feljebbjutásra a lehetőség, valamint azt is mondták, hogy cégen belül nagy az átjárhatóság. Plusz még szó volt belsős képzésekről is, amiből mondjuk nem sok van.


Van saját kantinjuk ahol igazából nagy a választék, ránézésre nagyon guszta kaják vannak és elég nyomott árakon (pl egy jó nagy sült kolbász 370ft volt, egy nagy tányér leves szintén, teljesen baráti)


Akik olyan részlegen dolgoznak ahol emelniük kell oda a cég külön kiépített egy cuppantós hidraulikus gépi emelőt, hogy ne a szerencsétlennek kelljen kézzel cipelnie.


Tehát eddig teljesen okés volt minden.


Majd jött a legvégén az elbeszélgetés a részlegvezetőkkel.

Na az valami vérlázító volt.


Kezdjük ott, hogy mint utólag kiderült vagy a munkaközvetítő hazudott és nem küldte át a CV-nket vagy csak tojtak rá, hogy ránézzenek mert konkrétan fingjuk se volt róla kik vagyunk.


Majd elmondtam, hogy IT-s végzettségű vagyok és rendszergazdai tapasztalatom van, plusz van egy angol középszintű nyelvvizsgám elkezdi akarok-e csomagoló lenni XDDD


Mondom nem, egy, a fejvadász Hibakereső állással keresett meg, az egész cég elektronikával foglalkozik, nem azért jöttem Pestre, hogy itt is dobozoljak. Elektronikához kapcsolódó munkára jelentkezem, semmi más nem érdekel.


Végül csak kihúztam belőlük, hogy elvileg lenne egy ilyen jellegű állás, ilyen rádiófrekvenciás eszközöket szerelő operátori állás. Na mondom, az kell. Érted, meghírdetnek "A" állást, be is hívnak rá aztán egy nem is, hogy "B" hanem "Y" lesz belőle, alkudozunk mint a piacon bazzeg.


Lényegében elég gány a munkaidő, mert három műszak, igaz, heti váltásban.


Pénznek amikor mondtam egy (természetesen nettó) 250-et eléggé összenéztek XD

Pedig szerintem még én voltam a marha, hogy három műszakra ennyit mondtam, holott máshol egy, max kettővel keresik ezt meg raktárosi munkakörben, ez meg egy szervizes ahol (jobban) gondolkozni is kell.


Ja várj, az egyik HR-es csávesz a csomagoló után miután rávezettem őket erre a szervizes pozícióra, külön megemlítette, Na igen, de ez egy olyan munka ahol gondolkodni kell és odafigyelni. NA NEM MONDOD BAZZEG?! Most te nézel engem ennyire degenerált fasznak vagy úgy un-block mindenkit aki ebben a székben ül??


Tehát ez a legvégső beszélgetés teljesen lehúzta az addig felépített jó image-t a céggel szemben, nagyon rossz szájízzel távoztam onnan, egy "pár nap múlva jelzünk az eredményről" címmel.


Azzal nyugtatom magam, hogy valószínűleg úgyis azt mondják, hogy nem, amit ilyen vezetőség mellett nem is nagyon bánnék. Habár ha most ettől a három embertől eltekintünk akkor meg nagyon szívesen dolgoznék ott, mert a körbejáráson is tök jól éreztem magam, jó volt a hangulata a helynek és az ott dolgozók is tök okésnak tűntek.


Na mindegy, max hétfőig kell várnom a válaszért.

2021. nov. 25. 16:52
 9/10 anonim válasza:
100%

Szia, tudom már tárgytalan a dolog, de írj privátot. Ott dolgozom, ráadásul a Nokia részlegen (nem tudom, hogy ericsson v nokiát kaptad), csak atm covidos vagyok.


Egyébként 3 műszakkal 300-320at keresel/hó.

2 műszak 270-80

2021. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy kis update így 4 hónap után:


Továbbra is itt dolgozom, eddig nagyon megvagyok elégedve a céggel.


Jók a munkakörülmények, nevetségesen könnyű a munka a fizetéshez képest és a műszakvezetők is normálisak.


Btw végül 3 műszakos lettem az Ericcson projekten, múlt hónapban egy szombattal majdnem 400-at vittem haza. (Mondjuk az SZJA mentesség egy 60-ast rádobott erre)


Ha valaki a jövőben ezt olvassa akkor bátran merem ajánlani a céget.

(Feltéve ha a központi, Budapesti telephelyre jelentkeznél, a többit továbbra is szidják, mint a bokrot, azokról nem tudok érdemlegesen nyilatkozni)

2022. márc. 6. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!