Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem engednek el szabadságra...

Ha nem engednek el szabadságra,ne szomorkodjak?Örüljek,ha van szabadnapom?

Figyelt kérdés
Ki akartam venni 2 hét szabit de még 1 hétre se mehetek el.Ne bánkódjak?Örüljek,hogy van szabadnapom?Ne panaszkodjak?

2021. nov. 26. 10:30
A kérdező szavazást indított:
Ha van heti 2 szabadnapunk már nem panaszkodhatunk.
A lényeg,hogy legyen munkahely,a többi nem számít.
2 hét szabadság úgyis sok egyszerre,nem kell bánkódni
Szólni kell,hogy ne adják ki,de fizessék ki
Ha nem egyszerre adják ki a 2 hetet,hanem apránként,már az is jó
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem adják ki?
2021. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

POnt a lényeget nem írtad le.

Erre az évre hány nap szabadságod van még?

Ha a két hetet (10 munkanap) kifutja, akkor állj a főnökeid elé és kérdezd meg, hogy ugyan mikor gondolták kiadni az idei évi szabadságodat? Mert azt ugyebár a tárgyévben kell, és csak nagyon erős megszorításokkal lehet a következő év elejére áttolni (tovább nem).

Ha viszont nincs 10 nap szabid, vagy karácsony-újév közöttre tartalékolni kell 5 napot, és ezen felül nincs annyi, akkor logikus, hogy nem engednek el szabira.

2021. nov. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
14 napom van.Ebben az évben még nem vettem ki,most akartam először.Azért nem adták ki,mert akkor a többieknek túlórázniuk kéne,azt meg nem akarják.
2021. nov. 26. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én mikor dolgoztam gyárban 9-10 éve, senki sem örült ha nem kaphatta ki akik munkaközvetítő cégek által voltak ott, mert év végén bejelentették hogy nem mehet el senki szabadságstop van, előtte meg azért nem mehettél mert mindenki más is akkor próbálkozott, szóval az lett mondva hogy ami megmaradt kifizetik(?) de hogy abból mit kaptunk meg mit nem, rejtély
2021. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondom, állj a főnököd elé és kérdezd meg: "A hátralevő egy hónapban pontosan melyik napokra adod ki a 14 nap szabadságomat?"


Amúgy milyen ágazat, milyen beosztás, mekkora cég? Csak kíváncsiságból kérdezem.

2021. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Betanított munkás vagyok egy állami cégnél.
2021. nov. 26. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Basszus állj a sarkadra végre már! A többiek nem akarnak túlórázni? És mi köze a te JOGOS szabadságodnak ahhoz, hogy mit akar a többi? Azt már a főnököd dolga megoldani.


Amúgy ilyen lepra helyről jobb is dobbantani.

2021. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!