Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Cegeknel a szigoru IT szabalyo...

Cegeknel a szigoru IT szabalyok ellenere hogyan kepesek a munkavallalok semmi perc alatt tonkretenni az irodai munkara hasznalt szamitogepeket, mikozben kb. csak emaileznek meg dokumentumokat szerkesztenek?

Figyelt kérdés

Szerencsére olyan cégnél dolgozom ahol admin joga van mindekinek a gepen de en igy látom h nem ettol fugg h milyen hatekonysaggal verik szet a gepeiket az emberek, tehát agyon szabályozott standard multis kornyezetben is gond nelkul gatyara vagjak 1-2 even belul a gepeket.


Szamomra felfoghatatlan hogy email es egyeb ms office felhasznalas mellett ezt hogy kepesek osszehozni


persze most a 300megas, de amugy csak 10diabol allo ppt-krol meg a 30sorbol allo de 1 perc alatt betoltodo excelekrol ne beszeljunk bar azt is mindig csodaltam hogy az enter/spacebar/tab/formatummasolo véletlenszerű nyomkodasaval operalo emberek (90%) megis hogy kepesek letezni


erdekes modon nekem 5 ev utan is ugyanolyan gyors es stabil a tervezoi gepem mint anno. Igaz mar csak tartaleknak hasznalom mert van egy laptopom is


meg korabban volt egy atmeneti laptopom is 1 evig es most mindenki kapott ugyanilyen laptopokat es 1 het utan galyravagtak mar 3at a 10bol


a huto maxon megy nekik, es abszolut nem erdekli ez oket, ket kezzel kapirgaljak a touchpadet megbeszeleseken, amikor lassu a gep mert notebook akkor izombol verik a gombokat


nem ertem ...


asszem ezen a teren el kellene terjedjen egy igeny a cegvezetok reszerol hogy a szamitogep használata es mukodesenek alapszintu megerteset oktatni kellene a dolgozoknak


az h szorakoztato elektronikat használ kb mindeki az nem azt jelenti h dolgozni is szabadna hagyni szamitogeppel


a ketto nem ugyanaz


2021. dec. 3. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Na itt az ujybb sztorid ... a nyitott laptoppal setáló kollégaid kibeszelese utan...? 🤣🤣🤣
2021. dec. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem ertem
2021. dec. 3. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Hogy nem képes egy ilyen IT zseni bekapcsolni az ékezeteket a gépén és rendesen használni őket?

Számunkra felfoghatatlan.


Hogy képes véletlenszerűen használni írásjeleket a mondatokban?

Nem értjük.

A kettő nem ugyanaz.

2021. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3; 👍👍👍🤣
2021. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez nem trollkérdés lenne, nagyon sok érdekes történetet tudnék mesélni arról, hogyan képes az egységsugarú user pillanatok alatt lenullázni egy nagyon nem olcsó céges laptopot. De ez nem az a kérdés, ahol hasznos válaszokkal kell tölteni az időt.
2021. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

pedig engem érdekelne, hogy ugyanazt a típusú, basic irodai laptopot (i5 8265, UH620, 8gb) miért tudtam én tervezési feladatok megoldására is használni 1 évig, aztán az egyik kedves kollega akinek állitólag otthon van 5 drága laptopja is, amiket csak "lusta eladni"....na és szóval ez az ember már az első napon izomból verte a billentyüzetet mert fennakadt a gép.


Ja és az sem tünt fel neki és nem is zavarta, hogy maxon megy a zsirúj gépen a hűtés miközben semmit sem csinál. És nem egy érettségis adminisztrátorról beszélünk, hanem nyugatot megjárt projektmérnökről.


Meg ugye a notórius kétkezes touchpad használat...valahol be lett tanitva az embereknek (nem tudom hol), hogy a touchpad alján vannak a gombok, felül meg mozgatni lehet a mutatót.


Viszont ha vesz egy macbookot ugyanez az ember, akkor teljesen egyértelmüvé válik neki az első pillanatban, hogy két ujjal lehet görgetni, bárhol lehet kattintani, több ujjal is, van pinch zoom és stb. De windows felhasználóktól ezt nem várhatod el.


Ha a céges kocsikkal is így bánnak, akkor mondjuk értem, hogy miért van mindegyik eladva 4 év után.


Kedvencem az amikor SOSEM kapcsolják ki a gépeiket, mert "sokáig tart mire bekapcsol"


és kajak SOSE kapcsolják ki, sosem indítják újra és hónapokig nyitva van a böngésző több tucat füllel


bezzeg ha égve hagyja valaki a lámpát az irodába akkor megy az örjöngés, de ha megy a gép non stop és még a monitor sem kapcsol ki mert ő szereti ha mindig mutat egy bizonyos képet....nos ezért meg nem szól senki.


ilyen erővel amúgy a gépkocsit sem kellene leállítani, mert milyen fárasztó már beindítani a motort meg ilyenek.


De a gépkocsikat valahogy minden cégnél misztikus imádat lengi körül, valószinüleg azért mert a cégvezetők világlátásának szerves részei, viszont a computereket nem érzik.

2021. dec. 4. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: szerintem újíts be egy barátnőt, és lesz magánéleted...

És akkor nem ilyen baromságokon fogsz agyalni naphosszat... :-D

2021. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kezdődik...


na de akkor én:


"szerintem újíts be egy életet magadnak és akkor nem itt tartanád számon naphosszat hogy ki mit ír ki"


;)

2021. dec. 4. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!