Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha most decemberben megkapom...

Ha most decemberben megkapom a 13. havi fizetést, és másnap beadom a felmondást, akkor a decemberi béremből, amit januárban kapok meg, levonhatják ezt a pénzt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ugye ezt az egész éves munkám után kapom.

#bér #13. havi #levonhatják e #beadom #felmondást
2021. dec. 4. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Bármit teszel, nincs 13 hónap egy évben.
2021. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire félsz tőle, akkor várd meg a decemberi fizetésedet. De amúgy miért vonnák le?
2021. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha 30 nap a felmondási időd, akkor úgyis meglesz az éved.
2021. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elég szemét a cég, mert két részletben utalják az elsőt júliusban, a másodikat meg decemberben, és ha a felmondási időd töltöd abban a hónapbna akkor már nem jár, ezu áll a szabályzatban, de ha már egyszer kiutalta, nem hiszem hogy levonná. Ezért is akarom utalás után beadni a felmondást.

Egyébként janárig nem érek rá várni plusz 30 nap felmondási idő még.

2021. dec. 4. 13:03
 5/9 anonim válasza:
62%
Tényleg mekkora szemét cég, h a jelenlegi helyzetben 13. havi bért ad!!
2021. dec. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

14:16


Mi is örültünk volna neki. Helyette bruttó 30-at ad. Oké, több mint a semmi, de azt is olyan feltételekhez köti ami miatt a dolgozók 90%-a nem is kapja meg.

2021. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös hagyjuk már ezt a jelenlegi helyzetet. Ha nem tudsz válaszolni, miért irsz ide...
2021. dec. 4. 15:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Én pont most mentem utána ennek, bár itt éves bónusz van. Nálunk úgy van, hogy decemberben kapunk egy havi előleget, és márciusban fogjuk megkapni az összeg másik felét. Amíg nem utalják ki a márciusit, addig nem mondhatok fel, mert a már kiutalt decemberit is visszakövetelhetik, mondván "előleg" címszóval utalták, és nem vagyok jogosult az összegre, mert a teljes összeg kiutalásának időpontjában már felmondás alatt álltam.

Meg kell nézni, hogy nálatok mit ír a szerződés, mert biztosan benne van ennek a menete. Vagy esetleg kérdezz rá már felmondott kollégáknál, ha ismersz valakit.

2021. dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as érdekes rendszer. Igen a te esetedben biztos hogy buknád. Ez a visszakövetelés nem tudom ,hogyan megy, de szeritnem csak ugy nem vonhatják le a béredből.
2021. dec. 5. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!