Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig mondhatok fel?

Meddig mondhatok fel?

Figyelt kérdés

Október 5-től 6 hónapra vagyok leszerződve próbaidőre, utána hosszabbodna csak meg.


A hely viszont eléggé problémás, nem bírom tovább, nem hiszem, hogy maradok.


Akkor április 5-én jár le a próbaidő vagy március 5-én?


Bocsi, csak vannak hiányosságaim, illetve van aki ezt mondja, van aki meg mást



2021. dec. 8. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
próbaidő alatt indoklás néllül felmondhatsz azonnal, nem kell megvárni a végét. Április egyébként.
2021. dec. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Általában csak 3 hónapos próba idővel találkoztam :P

Igazából benne is van a munkaszerződésben hogy a próba idő letelte előtt bármely fél indoklás nélkül felbonthatja a munkaviszonyt.

2021. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
közigazgatásban 6 hónap
2021. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Törvényileg 3 hónap. Többet kérhet a munkáltató a szerződésben, kevesebbet hiàba ír bele, a törvény felülírja. Mivel a munkahelyed 6 hónapot íratott veled alá ez az érvényes.


Ebben az időszakban nincs felmondási idő, a munkaviszonyt bármelyik fél indoklàs nélkül megszakíthatja, akár egyik napról a másikra.

2021. dec. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!