Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aldi első munkanap?

Aldi első munkanap?

Figyelt kérdés

Holnap kezdek egy budapesti Aldi üzletben. Tartok az első munkanaptól, hiszen nagyon kemény fizikai munkáról beszélünk, én pedig jelentős túlsúllyal is rendelkezem. Plusz nem volt időm megtanulni a zöldségek-gyümölcsök, péktermékek kódjait, pedig kérték, hiszen kasszázás során kötelező tudni.


Még az utóbbi szerintem nem is olyan gáz így első munkanapra meg láttam már más Aldiban, hogy kezdő kasszás nem tudta a kódokat, de a munkától magától félek.


Mennyire lehet bírni ezt a munkát? Nagyon kellene a pénz legalább év végéig/januárig, de félek, hogy nem fogom bírni addig sem avagy hogy első nap bedobnak a mélyvízbe, én pedig kínos szituációkba kerülök illetve félek az újtól is. Az sem tetszik, hogy bár 6 órás bejelentéssel vettek fel, de láttam a beosztásaimat egészen év végéig és heti 40-45 órákat kell dolgozzak. Ezt mégis hogy?



2021. dec. 10. 18:43
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
79%

hát majd fizetik a túlórát gondolom vagy nem tudom.

Nem értem a félelmedet, miért ne tudnád megcsinálni?

Ha nem bírod a munkát, elmész máshova.

De miért ne bírnád? Ha túlsúlyos vagy még jól is fog jönni a mozgás :D

A kódok meg majd jönnek munka közben :)

Türelem és kitartás :)

2021. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
86%
De a pénzügyi, beosztásbeli dolgokat nem szégyen ám megkérdezni. Akár egy munkatárstól, de inkább egy releváns személytől.
2021. dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Igazából nekem a beosztás az, ami nagyon nem oké. 12:30-ra menni és este 10-kor végezni. Vagy hajnali 4-re és délután 13:30-ig. 6 órában ezt bírnám is, de közel 10 órában nem fogom heti öt alkalommal. A túlórákat minden 4. hónap végén fizetik csak. Tök jó amúgy, hogy akkor viszont a dupláját is megkeresheted a 4 havi túlóráiddal, csakhogy ezt nem lehet bírni hosszútávon.


Valóban, ha tényleg nem jön be a dolog, akkor szó nélkül otthagyhatom őket szerencsére 3 hónapig. Aztán lehet, hogy már holnap se megyek be, csak a felmondásomat viszem be délelőtt. 9-10 órában tudom, hogy nem fogom ezt bírni.


De köszönöm a biztatást. :)

2021. dec. 10. 19:42
 4/48 anonim ***** válasza:
65%

Inkább nem akarod.

Elkönyvelted magadban, hogy nem fog menni.

Szerintem ezt kihívásként kellene kezelned, amit megugorhatsz, fejlődési lehetőségként.

2021. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
91%
Nem a NASA-hoz vettek fel rakétamérnöknek, almás ládák pakolásához nem kell sok ész. A kódokhoz meg készítesz "puskát" ha nagyon nem megy megjegyezni.
2021. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
79%

" legalább év végéig "


Van egy jó hírem . Már csak pár hét . :D ha már most így állsz hozzá , nem lesz egyszerű . Minnèl jobban agyalsz rajta és stresszelsz , annál bènább leszel

2021. dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

4-es: Igen, igaz. Csak olyan félelmetes a 9-10 órás munkavégzés és még sosem volt munkahelyem. Mindössze 6 évvel ezelőtt, 18 évesen dolgoztam egy Burger Kingben 3 hónapig diákként és emlékszem ott is szörnyű volt az első nap.


Szerintem inkább nem megyek, reggel bemegyek szólni. Ha belegondolok, hogy ma dél óta milyen hosszú idő telt el és holnap ilyenkor még marad 50 percem a munkaidőből. Mindezt elvileg 6 órásként, 6 órás fizuért. Gyáva dolog tudom, de ezt nem bírnám. Pedig a BK-ben is kemény volt a meló, de akkor még nem 130 kg voltam. :s


Köszönöm a válaszokat!

2021. dec. 10. 21:14
 8/48 anonim ***** válasza:
65%
Ezt nem hiszem el. Ez valami troll kérdés?
2021. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
56%
És mit csináltál az elmúlt 6 évben?
2021. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
6-os: Egy olyan helyen, mint egy Aldi nem hiszem, hogy bárki akinek akad jobb lehetősége is hosszú távra tervezne. Pláne Budapesten. Igen, pár hét van hátra az évből, amit jó lett volna ledolgozni, hogy kapjak valami fizut januárban és úgy lelépni, de inkább kihagyom. A karácsonyi időszak miatt amúgy is szinte biztos, hogy horror volna az egész. Jobb is, hogy nem most csöppenek bele.
2021. dec. 10. 21:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!