Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen munkakörökbe mi a...

Ilyen munkakörökbe mi a fenének felsőfokú végzettség?

Figyelt kérdés

Szülési szabi után nem akarok visszamenni a családi vállalkozásba, ezért elkezdtem nézegetni milyen irodai munkalehetőségek vannak (jelenleg a piacon, a pocaklakó még odabent van, csak érdekelt a kínálat)

Viszont mindenhol elvárás minimum főiskola (édes mindegy milyen szakon, csak legyen) tapasztalat meg kb sehova nem kell.

Na már most elgondolkodtam, miután 1 hónapja tanítom be a 2 diplomás új kollegínát, (aki baráti alapon fog a helyemen dolgozni nem a végzettsége miatt) aki nem tudott kilépni sem a saját gmail fiókjából, ezért kilépett az összes céges és magán emailezőből az irodai gépen, nem tudja mi az az ügyfélkapu, 1 hónap után is fejjel lefelé szkennel, odáig még el sem jutottam, hogy megkérjem, csináljon pdf-et egy word doksiból, hogy ő pl komolyan jelentkezhetne bármilyen irodai munkára, míg én aki 8 éve egyedül viszem a 2 cégünk teljes irodai részét, ismerek kb minden fontos irodai programot (ányk, e-szignó) stb, infó érettségim meg ECDL-em is van, plusz 2 szakmám, rajtam diploma híján még csak el sem gondolkodna egy cég?

Ellenben bármilyen irodai analfabéta jelentkezhet, ha van egy akármilyen főiskolai végzettsége?


2021. dec. 12. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos manapság diploma alapján szűrnek olyan munkakörökben, ahová nagy a túljelentkezés, de nem feltétlen kell speciális szaktudás.Ez elég igazságtalan, mert látod a saját példádon keresztül, hogy nem sokat jelent ilyen esetben a diploma.
2021. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én a helyedben simán adnék be azért önéletrajzot és leírnám, hogy milyen munkatapasztalatom van.Lehet méltányolni fogják még úgy is, ha nincs diplomád.
2021. dec. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Luxusirodai munkaerő nem kell sehova - ez a nagy kimondhatatlan igazság! Persze tehénfejő munkásnak vagy burkolónak, gipszkarton szerelőnek van némi esélye érvényesülni a "munkaerőpiacon".
2021. dec. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell szentírásként kezelni az állásoknál az elvárás részt. Ha van tudásod/tapasztalatod, akkor a legtöbb helyen nem olyan fontos a papír.

A diplomát meg azért szokták írni, mert aki már elvégzett egy egyetemet, az legalább írt egy szakdolgozatot, valamennyire tud tanulni és van minimális élettapasztalata és rövid idő alatt meg lehet tanítani a szükséges dolgokra.

A interjút meg arra találták ki, hogy kiszűrjék az olyanokat, mint a kollégád akire panaszkodsz.

Ha neked 8 év tapasztalatod van, akkor ne pályakezdőknek szánt állásokat nézegess.

2021. dec. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jelenleg csak szimplán végiggörgettem 2-3 oldal kínálatát úgy összességében, nem szűrtem kezdőre vagy ilyesmi, az alapján írtam most ide.

Még ez legalább 3 év mire aktuális lesz nekem, csak úgy meglepődtem, eddig soha nem nézegettem állásokat, azonnal a családi vállalkozásban kezdtem, de ott mostanra telt be a pohár :) valamerre mennem kell majd ha nem akarok megbolondulni.

2021. dec. 12. 13:55
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Magyarországon sajnos sok helyen elvárják a papírt, holott semmire sem garancia egy diploma. A legjobban azon rökönyödtem meg, amikor egy ismerősöm takarító állásról csúszott le ilyen miatt (érettségivel, más szakmai végzettséggel). Én kimentem külföldre, találomra jelentkeztem egy gyárba (szinte semmi nyelvtudással ráadásul). Felvették, hogy majd jó leszek valamire, aztán beiskoláztak, most targoncázok, illetve mezei Excel-t kell kezelni. Többek között ezért is mentem ki, mert itt kis túlzással, de WC-s néninek is kell minimum 1 bölcsészdiploma.
2021. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, miből van 2 diplomája, biztos abban jó, nem az irodagépek kezelésében. Te a saját cégben megtanultál mindent, ami ehhez kellett, lehet, te sem leszel jó más munkakörben. A diploma azért kell, mert egy bizonyos értelmi szintet feltételez, de attól még nem ért mindenhez a kollegina. De azért notesza lehetne, ha esze nincs, hogy oda felírja, mit kell csinálni.
2021. dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Kérdezo, ez ilyen onigazolo e-mail, hogy te mennyivel jobb vagy? Ha problemaid vannak az önértékeléssel, akkor jarj pszichologushoz és ne itt gerjessz
2021. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért, amit leírtál, mert egy egyetem elvégzéséhez, egy szakdolgozat elkészítéséhez azért a funkcionális analfabétánál kicsit okosabbnak kell lenni
2021. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Na azért nálunk is volt egy fénymásolós/szkennelős masina, amit 2 diplomával se tudtam megtanulni kezelni. A többi 2-t bekötött szemmel is tudom használni, csak arra az egyre nem állt rá az agyam.


Ami viszont gáz, hogy wordből pdf-et nem tud létrehoznni. 2 kattintás az egész, ráadásul a szakdolgozatait is elvileg át kellett, hogy mentse pdf-be. Privát gmail fiókot meg nem tanácsos használni, erre van a céges e-mail cím.


Az meg, hogy diplomája van, annyit jelent, van segge magoláshoz és kitartó. Hogy ügyes és kreatív legyen, kiváló problémamegoldó képességgel, azt messze nem jelenti.

2021. dec. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!