Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen munkakörökbe mi a...

Ilyen munkakörökbe mi a fenének felsőfokú végzettség?

Figyelt kérdés

Szülési szabi után nem akarok visszamenni a családi vállalkozásba, ezért elkezdtem nézegetni milyen irodai munkalehetőségek vannak (jelenleg a piacon, a pocaklakó még odabent van, csak érdekelt a kínálat)

Viszont mindenhol elvárás minimum főiskola (édes mindegy milyen szakon, csak legyen) tapasztalat meg kb sehova nem kell.

Na már most elgondolkodtam, miután 1 hónapja tanítom be a 2 diplomás új kollegínát, (aki baráti alapon fog a helyemen dolgozni nem a végzettsége miatt) aki nem tudott kilépni sem a saját gmail fiókjából, ezért kilépett az összes céges és magán emailezőből az irodai gépen, nem tudja mi az az ügyfélkapu, 1 hónap után is fejjel lefelé szkennel, odáig még el sem jutottam, hogy megkérjem, csináljon pdf-et egy word doksiból, hogy ő pl komolyan jelentkezhetne bármilyen irodai munkára, míg én aki 8 éve egyedül viszem a 2 cégünk teljes irodai részét, ismerek kb minden fontos irodai programot (ányk, e-szignó) stb, infó érettségim meg ECDL-em is van, plusz 2 szakmám, rajtam diploma híján még csak el sem gondolkodna egy cég?

Ellenben bármilyen irodai analfabéta jelentkezhet, ha van egy akármilyen főiskolai végzettsége?


2021. dec. 12. 13:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
A magyar közoktatás pillanatnyilag ott tart, hogy érettségit és szakmát analfabétán is lehet szerezni. Ha nem hiszed, járj utána, sajnos nem viccelek. Ha valahol az kell, hogy a jelentkező biztosan tudjon írni-olvasni, akkor diplomát kell kérni tőle.
2021. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
46%
11 Az utolsó mondatodra is tudnék mutatni cáfolatként példát.Funkcionális analfabéta, közben diplomás tanító.
2021. dec. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Van olyasmi az interneten, hogy munkahelyi terror blog:


[link]


Vigyázat - nagyon veszélyes - mert a bejegyzések olvasgatása sokaknál visszafordíthatatlan világnézeti inverziót válthat ki!

2021. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!