Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt gyári munkás? Ha...

Van itt gyári munkás? Ha igen elmeséled milyen az életed? Milyen gyárban dolgozni? Ha rá gondolod gyomorforgató és félelmetes.

Figyelt kérdés

2021. dec. 21. 23:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagyok az, de dolgoztam már gyárban. Gondolom attól is függ milyen gyárban. Autógyárban pl. zajos és monoton, de megszokható.
2021. dec. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Hány éves vagy? Egy gyárban a rád osztott műveletet csinálod 8-12 órán keresztül, nem tudom mi félelmetes abban hogy csavarozógéppel lezárod a gép burkolatát, vagy kábelezel, tesztelsz.

Kézről-kézre adott munkamenet nem rossz, de aki szalag munkát végez, bárhol húsüzem, csokigyár, az bizony le$opja magát.

Én gyáron belül nem összeszerelő vagyok hanem targoncás, beindítom a gépet, és kamion platójára fel a raklappal, majd le, utána elindul ahová kell, én meg telefonozok, kimegyek egy-két csajhoz beszélgetni.


Tudom hogy itthon 240-250 nem egetverő, de okosan jut mindenre amire kell, és 1 hónapba dolgozok 16napot, igaz 12 órában, de csak kettőket megyek.

2021. dec. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

240-250?

Vitya gyere le...

2021. dec. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Hányszor írod még ki? Ha annyira gyomorforgató a gyári munkára gondolnod akkor minek írsz ki róla 60 kérdést?

2021. dec. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Ja, hogy kamu troll kérdés. Akkor jelenteni kell hogy már többször feltette.
2021. dec. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Dolgoztam már gyárban (minőségellenőr) . Sz4r volt. Álló munka, unalmas. A műszakvezető az egyik dolgozóval dugott. Ők ketten egész műszakban pofázgattak, egy haverjuk is beszállt. Erre a 3 emberre rá kellett dolgoznunk. Főleg nekem, mert nő vagyok és ez a retek nem bírta a nőket. Volt hogy szünetben is bent maradtam mert rám szólt, hogy "le vagyok maradva" .

Végül úgy csináltam hogy sok láda ellenőrizetlen cuccot a jók közé tettem, ezekre a nem dolgozó 3 parazita neveit ragasztgattam.

Nekem is kellett a szünet 12 órában..

Kértem, hogy tegyenek át más műszakba, nem tették meg ezért kiléptem.

2021. dec. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Gyárban dolgozom és ugyanolyan az életem mint bárki másnak. Mások sem szórakozni járnak a munkahelyükre, más jellegű munkáknál is ritka szereti a munkáját ma Magyarországon. Én úgy tekintetem a munkát mint szükséges rossz, elmegyek, letudom a munkaidőt és megyek haza, visszatérek az egyéb dolgaimhoz, házimunka, család, hobbi stb.


És emellett a hozzáállás mellett is azt kell mondjam, nem olyan rossz a munkám, a "gyomorforgató" meg nevetséges jelző. Tiszta, komfortos helyen dolgozom, kultúrált szociális helységek, étterem helyben, orvosi szoba. A munka könnyű és nem egy mozdulatot kell ismételni, több műveletből áll egy munkapozíció, és számolni kell rá, hogy akár minden 2.nap is végezhetsz másféle munkát,táppénzesek, szabadságon lévők helyett, pláne most, hogy covid van, sok a hiányzó. Jó szokott lenni a hangulat, én sok barátot szereztem ott, vannak akik ismerkedni is tudnak, sok párt ismerek, akik bent találkoztak és összejöttek. Akinek meg nem tetszik a munka amit kapott, átmehet másik osztályra, csarnokba egészen más munkára. A fizetés térségenkènt, cégenként és persze pozíciónként eltér, sokat nyom a latba az adókedvezmény, GYED extra, túlórák stb.

Nálunk az adókedvezmènyeseknek az apap operátori pozícióban is megvan a 220-240, én 170-180ban kezdtem adókedvezmények nélkül, mivel már magasabb szintű operátor vagyok a bruttóm 300 felett van, a nettóm a 220 körül.


Ezt csak a munkakerülők terjesztik, mert nyílván az az üzem, ahol a mindennapi használati tárgyaid készülnek az a mészárszék, és nem ők képtelenek a munkafegyelemre.


És te kérdező mitől félsz egy gyárban? A csomagolóanyagoktól? Vagy hogy elüt egy targonca?


Persze nem azt mondom, hogy leányálom a gyári munka, de akiben van akarat az meg tudja szokni és meg tud vele lenni, nem fogja gyomorforgatásként megélniés nem lesz depressziós egy munka miatt. Akiben egy kis kitartás is van az még előre is léphet, akiben meg sok van ezekből mèg a szépséget is megtalálhatja benne. Pl.van egy műszakvezetőnő nálunk, aki 8 év alatt operátorból küzdötte fel magát, az összes csarnok összes pozícióját betanulta, és elmondása szerint élvezte azt az időszakot és most is szeret itt dolgozni.

2021. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Szegény gyári munkások,undorito lehet gyarba lenni
2021. dec. 22. 11:12
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Jobb neked segélyből meg gyerekpénzből élni😉
2021. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
Így van, ahogy a 7es írja.
2021. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!