Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Honnan jön ez a hülyeség,...

Honnan jön ez a hülyeség, amit hajtogatnak egyesek, hogy ha nincs 2+ év tapasztalatod, nem találsz állást?

Figyelt kérdés
Ráadásul budapestiek... Csomó állást látok 0-2 év tapasztalattal, csomó lehetősége van az embereknek még diákként is, de azután is, hogy végzettséget szereztek. Én is elkezdtem valahogy. Honnan jön ez az alaptalan baromság, hogy pályakezdő nem talál állást, ráadásul olyan piacképes területeken, mint a gazdasági, műszaki, informatikai szférák?
2021. dec. 23. 08:08
 1/9 Girlll3 ***** válasza:
74%
Mert az interneten van 100 állás, ami tapasztalatot nem igényel, tapasztalat nélküli munkanélküli jelentkezőből meg van 5000. Érted, ugye?
2021. dec. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem értem. Valamiért minden ismerősöm, volt évfolyamtársam dolgozik, pedig egyáltalán nem különlegesek. Nálunk is keresnek egy halom juniort/pályakezdőt a cégnél és nem mutatóba hirdették meg az állásokat. Az egyetem is le volt szerződve egy rakás céggel, mindenkinek találtak gyakorlati helyet, ahol maradhatott is, ha bevált.
2021. dec. 23. 08:15
 3/9 Girlll3 ***** válasza:
95%
Gazdasági, műszaki és informatikai területen lehet van lehetőség, de a többi területről szót nem ejtettél. Pl azok, akik sima szakmával boldogulnának. Most épp a tanárt és óvodapedagógust nem említem, mert azokból hiány van, de épp azért, mert nem bevsülik meg őket.
2021. dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Programozóként több éves tapasztalattal rengeteg lehetőséged van, de kezdőként nagyon nehéz, főleg olyan állást találni, amiben fejlődhetsz is, és nem csak biorobot vagy. Mindez azért van, mert egyik cég sem akar betanítani, évekig energiát fektetni beléd.
2021. dec. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4

Fél-1 évet ki lehet bírni bárhol, a következő álláskeresésnél meg már elég jó fizetést kérhetsz. A többségnek ez az egyébként működő stratégiája, elmegy dolgozni ahova épp felveszik a szakmán belül valami fos bérért, eltölt ott néhány hónapot, a következő helyén meg már százassal többről indul az ajánlat.


Kezdem azt érezni, hogy a lustaság és az elsőre senkiként jó állás a baja annak, aki ezt hajtja. Jól látszik a válaszokból. Akivel beszéltem korábban és ilyen baja volt, az is leadta a jelentkezését 3 helyre, aztán sírt vagy büdös volt neki elmenni kevesebbért, hogy levetkőzze magáról azt, hogy kezdő. Közben egyetemen lehúzni ingyen éveket az nem pazarlás, de elmenni fél-1 évre dolgozni kétszer annyiért, mint egy jobb tanulmányi ösztöndíj, már az...

2021. dec. 23. 08:44
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Engem pályakezdő friss diplomásként (piacképes szakma) a 0-1 év tapasztalatos állásoknál azzal utasítottak el sorba, hogy "bocsi, de ez a gyakorlati tudás kevés". Legalább 20 interjún voltam, mire sikerült az interjú kérdésekből ráéreznem, hogy kb. konkrétan mi is az az elméleti tudás amit meg kell villantani, aztán a 21. nagynehezen összejött, de ott is csak 3 hónapot voltam és kezdődhetett szinte az elejéről a keresés, de már picit könnyebb volt.


Azóta 2.5 év tapasztalattal már tényleg nem nehéz új munkahelyet találnom, de az első fél évem végzés után az nagyon nehéz volt. Sehol sem vártak 0 tapasztalattal tárt karokkal.

2021. dec. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában kerestem először munkát és a 15-20 interjúból 3an vettek fel, de ebből 1 volt számomra ideális. Ez novemberében sikerült, azóta itt vagyok.

Szerintem csak nem akarnak kezdőkkel fáradozni. Pl; meddig fogják bírni a munka életet (mivel most pattantak ki az iskola padból), késne e a munkáról (mint, ahogyan az iskolájában), mennyire csinálja jól a dolgát (mert lehet, hogy olyan lazán venné, mint az iskolát - nyilván emberfüggő), a betanítás is lehet fáradságos dolog stb… Én ezekre tudok gondolni.

2021. dec. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van. Nem szívesen kezdenek első munkahelyes pályakezdővel.


Akinek viszont legalább 1 év szakmai tapasztalata van, az jóval könnyebben talál munkát. A saját példámat tudom hozni.

Sehova nem kellettem, mert kezdő voltam teljesen. Aztán volt egy átképzés, 3 évet dolgoztam utána közfogiban. Úgy kitanultam a szakmát, hogy azóta csomó állásajánlatot kaptam.

2021. dec. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy egyáltalán nem találsz, szerintem nettó hülyeség. Ott a végzettség piacképességével van inkább a baj akkor.

Nyilván egy csomó cég megteheti, hogy gyakorlattal rendelkezőt keres első sorban, nem pályakezdőt. De akik nincsenek olyan jó helyzetben, meg nem fognak emiatt lepíttintani. Érdemes kezdőként elmenni olyan helyre, ami szakmába vág, de mondjuk nem olyan jól fizet, vagy nem éppen az érdeklődésedhez legközelebb álló terület, aztán fél-egy év után lépsz, és máris meg van oldva a probléma. Ezt akár egyetem alatt is meg lehet tenni részmunkaidőben, ha belefér. Egy elég húzós szak mellett BSc diplomafélév+nyár illetve Msc utolsó 2 félév és közte nyáron dolgoztam így félállásban. Mindkét helyen ajánlották, hogy maradjak, előbbit nem szerettem, meg a tanulmányaimat is folytatni akartam, így ott nemet mondtam, a második tetszett, meg célirányosan erre a területre készülök kiskorom óta, úgyhogy maradtam, nem egészen 1 hónappal végzés után már főállásban.

Szóval messze áll a lehetetlentől, pláne egy piacképes végzettséggel, csak az elején nem érdemes túlságosan válogatósnak lenni, ennyi a véleményem. Aki szerint ez egy ördögi kör, és vele nincs se emberi probléma, se nem hülye a szakmájához, mégis lehetetlen állást találnia kezdőként, az önreflexió helyett kifogást keres meg ideológiát gyárt.

2021. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!