Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Iskolában és a munkahelyen...

Iskolában és a munkahelyen hivatalosan tényleg nem mehet el a tanuló és a dolgozó betegen?

Figyelt kérdés

Egyszer a régi munkahelyen nem voltam jól és nem éreztem képesnek arra magam, hogy befejezzem a munkanapot és úgy döntöttem, elkéredzkedek. A főnök elengedett és épp arra járt a manager, aki, amikor ezt meghallotta, elmondta a főnöknek és nekem is, hogy ez nem így működik, hanem egy családtagot vagy ismerőst értesíteni kell, hogy jöjjön értem, elvégre a munkahely felelőssége, hogy épségben jussak haza.


Ezen nagyon meglepődtem, hiszem ilyen általános iskolában volt utoljára, de amikor már gimnazista voltam, sosem értesítették a szüleimet, amikor pl 37,7-et mértek vagy bármi bajom volt. Összecihelődtem és úton hazafelé a mobilomon felhívtam anyukámat, néha azt se tettem, hanem otthon elmondtam neki és másnál is hasonló volt. Az ofő adta a kikérőt és ennyi, senkit sem hívott fel.


De hivatalosan ezt az iskolában sem lett volna szabad? Tehát az iskolában is hívni kellett volna a szülőket, hogy jöjjön értünk valaki?


Vagy csak a régi munkahelyemen féltett túl a manager?


2021. dec. 25. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A melóhelynek pénzbe kerül, ha hazafelé megsérülsz, mert munkahelyi baleset.
2021. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor minden munkahelyen értesíteni kell a családot vagy az ismerőst?
2021. dec. 25. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy kell, ez hülyeség. Hacsak nem ájuldozik valaki, simán hazamehet egyedül, ha rosszul van. Ha meg annyira szarul van, hogy nem bír hazamenni, akkor megoldja taxival vagy esetleg hazaviszi valaki.
2021. dec. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor van jelentősége, ha elüt hazafelé egy autó. Miért hagytad el előbb a munkahelyet? Aki elengedett, orvos, aki megtudja állapítani, mi is a bajod, haza tudsz menni, vagy lehet bajod útközben? Nálunk ha valaki rosszul érzi magát, adnak mellé egy kísérőt és irány doki, vagy mentő.Útközben bármi bajod lesz, aki elengedett és ugye a munkahelynek lesz belőle gond. Mivel felelősséggel tartoznak érted.
2021. dec. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem kell szarul lenni. Egy sima hétköznapon is elüthetik munkába menet. Üzemi úti baleset, 90%-os táppénzzel.

Beteg mellé kísérő? Nem is rossz ötlet. Csak nálunk kivitelezhetetlen, mert kevesen vagyunk, akkor már fennakadás lennne, ha + ember kiesik.

2021. dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De nem mindegy hogy milyen doki, 5.


Az üzemiorvoshoz lekísérni az illetőt nem tart sokáig.


Minket nem az orvos enged haza és nem hívják ránk a mentőt azért, mert ránk jött a hasmas vagy lázunk lett.


De, ha valaki tényleg nagyon pocsékul van akkor általában lemegy az üzemi orvoshoz. Ők olyan állapotban is vannak, hogy kell egy kísérő.


Én kísértem egy ilyen nőt le. Lementünk lifttel egy emeletet, otthagytam a folyosó végén, berohantam az üzemiorvoshoz, hogy van egy nő, aki rosszul van, tudja-e fogadni. Mondta, igen. Kijött elénk, én addig odakísértem a nőt. Kérdeztem az orvostól, hogy kellek-e. Mondta, nem. Visszamentem dolgozni.


Ez volt kb 3 perc.


Az már más, hogy a háziorvosához kéne elkísérni vagy várni vele a mentőt a recepción, az tényleg nagyobb kiesés.

2021. dec. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg. Nálunk nincs üzemorvos. Háziorvoshoz kell mennünk.
2021. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen munkahelyen van non-stop üzemorvos? Nálunk havonta jön, 2 órát rendel. ( közepes cég)
2021. dec. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!