Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért sztárokkal az erdelyieke...

Miért sztárokkal az erdelyieket minden debreceni munkahelyen?

Figyelt kérdés
Többé nézik őket a munkahelyen mint a született magyarokat.

2021. jún. 20. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Egy székely ezerszer magyarabb magyar, mint kb. bárki itt az anyaországban. Ennyit a született magyarságról.
2021. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Debreceni vagyok. Mert rendesek. Vannak erdélyi magyar barátaim nagyon rendesek,kiállnak mellettem,megvédenek,összetartóak.Szorgalmasak,jol bírják a munkát. Ami hazánk magyarjairól ritkán mondható el,hogy megvédenek.
2021. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Amúgy még annyit fűznék hozzá, hogy az "anyaországi" magyarok meg a székelység (akik a magyarság része) a két "szélsőség". Egy átlag magyarországi magyar ha a mai társadalmat nézzük, akkor nem csak hogy hülye, de fullra az. Egy székely meg totál normális. "Középen" meg vannak az erdélyi magyarok. Ők normálisabbak mint mi, de a székelyeknél nem. A csángók meg külön világ. Hozzájuk még nem volt szerencsém.


De persze ezt nem azt jelenti, hogy mindenkire igaz amit állítok, de ha a nagy többséget nézzük, akkor igen. Na meg sajnos az erdélyi magyarok/ székelyek is márnsüllyednek a szintünkre. Csak idő kérdése.

2021. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Tok kedvesek, amig hatba nem szurnak, hogy magukat védjék.
2021. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

"Született magyarok"???


Ha egy háború következtében egyszer csak egy határvonalat húznak pl debrecenben, és azt Romániához csatolják, akkor holnaptól már a debreceni magyar anyanyelvet beszélő magyarok elveszítik a magyarságukat??????


Hülye f*a*s*z*f*e*j*e*k!

A külhoni magyarok a hibásak azért, hogy anno szétcincálták az országunkat???

Ők isszák meg a levét a mai napig és ezek után az a hála és a köszönet, hogy a "született magyarok" lerománozzák, szlovákozzák, stb a saját vérüket????

SZÉGYEN!

2021. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Elírtem, bocsi: *Debrecenben
2021. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is debreceni vagyok, de még soha nem tapasztaltam ezt...A legtöbb munkatársamról azt se tudom, honnan jöttek és nem hinnném, hogy bárki is foglalkozna ezzel..
2021. jún. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

7-es: Ne vergődjél már!

Természetesen nem hibáztathatók az elszakított magyarok a sorsuk miatt - és nem is erről van szó.

A mentalitásukra kérdeztek rá, és arról mondtak véleményt.

Valóban: a székelyek összetartanak, ravaszok, becsületesek, megbízhatóak!

Persze hogy szeretik őket Debrecenben, sokan dolgoznak a városban!

(az ukránok meg mennek Dunántúlra)

(Nekem is volt székely barátnőm: más világ, nagyon más világ: hűségesek, ragaszkodók, dolgosak, okosak és csodálatosan tudnak szeretni és főzni!)

2021. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

A székely exbarátnős vagyok.


Kedves #10es, meg aki hasonlóan gondolkozik, az fejtse már ki, hogy mi ez a "Dunántúlósdi"? Már gyakorin is olvastam sok helyen.


Győr-Moson-Sopron megyét leszámítva, meg 1-1 várost, területet leszámítva még Baranyának (Ahol egyetem is van) hasonló mutatói vannak nagyon sok téren, mint pl BAZ megyének.


Dunántúli vagyok...


Amúgy meg dolgoztam ukránokkal is meg haverkodtam is. Ők borzasztóak. Persze általánosítani itt sem lehet, de többségében negatív a véleményem róluk.


Debrecent meg amolyan 2. Budapestnek akarják megcsinálni, mert ugye túl Budapestközpontú trianon miatt az ország. Vagy lehet túlzás ez a Budapest 2, de igenis rájöttek sokan pártállástól függetlenül, hogy Debrecen lehetne a keleti részeknek egyfajta fő(bb)városa.

2021. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

10-es, ez nem vergődés!


Az verte ki a biztosítékot, hogy a kedves KÉRDEZŐ elkülöníti a "született magyarokat" a magyar nemzetiségű erdélyi magyaroktól?

Miért? Ők talán nem magyarnak születnek???


Amúgy a válasz a kérdésre:


Igen, lehet, hogy "sztárolják" az erdélyi magyar munkaerőt Debrecenben - talán mert általában a nehezebb sorsúak jobban tudják értékelni azt, ha valahol lehetőséget kapnak kitörni az elnyomottak sorsából, ha valahol elfogadják és értékelik is őket és a munkájukat, hozzáállásukat.

Romániában sajnos még mindig nagy a hátrányos megkülönböztetés. (Tisztelet annak a kevés kivételnek!)


Amúgy az erdélyiek és a székelyek is magyar emberek, vannak köztük jók és rosszak is! Csak a nehézségek és a kirekesztettség sokukat megtanított arra, hogy jobban kell értékelni az élet adta lehetőségeket.

2021. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!