Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 2 és fél hónapja váltottam...

2 és fél hónapja váltottam munkahelyet, szabadságom ha időarányosan is veszem van még jó pár napom az évre, de nem akarnak elengedni 31-én egy napra sem. Hozzáteszem azt is, hogy a szabit nem fizetik egyáltalán, de azt sem fizetik ki ha ledolgozom?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Bemennétek dolgozni, vagy ami jár az jár és ha már nem is fizetik ki, akkor konkrétan kapják be?


Alapból, amióta itt vagyok a 2,5 hónap alatt egy nap szabadnapom sem volt.


2021. dec. 28. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbaidőn vagy még?
2021. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hány nap szabid van alapból?

Amúgy a törvény szerint nem lehet a szabadságot pénzben megváltani. (Nagyon ritka esetben csak..pl. felmondás esetén, ha bent ragad a szabadság)

2021. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az év adott részére időarányosan jár a fizetett szabadság. Ha nem engednek el, akkor jogszabályt sértenek. Ha egyáltalán nem adják ki (év elején sem), akkor meg pláne.

Ha lehet, húzz el onnan. Ha muszáj maradnod, akkor is folyamatosan keress.

Ha le tudtál lépni, a helyedben nekem megérne egy bejelentést a munkaügyi felügyelőséghez. Ez nagyon nagy szemétség!

2021. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szabadnap és a szabadság két külön dolog.

"szabadnap (pihenőnap)

A munkavállalót hetenként 2 pihenőnap (szabadnap) illeti meg. Egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén a heti pihenőnapok egyenlőtlenül is beoszthatók. Egyenlőtlen munkaidő-beosztás alkalmazásakor, a megszakítás nélküli, a több műszakos vagy az idényjellegű tevékenység keretében foglalkoztatott munkavállalót kivéve, a munkavállaló számára 6 munkanapot követően heti egy pihenőnapot be kell osztani. A munkavállaló számára, kivéve a szombat-vasárnap részmunkaidőben dolgozó munkavállalót, havonta legalább 1 heti pihenőnapot vasárnapra kell beosztani."


Gondolom szabadnapod csak van és nem nonstop dolgozol 7 napból 7et.

A szabadság az más. Az életkortól és egyéb tényezőktől függ az éves mennyisége. 2,5 hónapra az éves mennyiséghez képest időarányosan kell megkapd. Gondolom ilyen 4-5 nap körül lehet bent neked. Amúgy a bérlapjaidon mi szerepel? Ott van szabadság kiadva? Mert sok helyen azt csinálják, hogy papíron kiadják. Mondjuk én csesznék bemenni, főleg, ha az előző hónapban kiadtak papíron 2-t, mert hát ami jár az jár. Hosszútávra nem terveznék itt. Ha nagy a szád úgyis elküldenek.

2021. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!