Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor lenne érdemes telefonáln...

Mikor lenne érdemes telefonálnom vagy bemennem megkérdezni, hogy mire számíthatok, ha nem hív a közeljövőben?

Figyelt kérdés

Kicsivel több, mint egy hónapja mentem el a volt gyakorlati helyemre, hogy érdeklődjek, mehetek-e oda dolgozni. Akkor megvolt a létszám, de mondta az intézményvezető, hogy már egyikük sem olyan fiatal, ketten már nyugdíjas korba léptek. Kihalásosan megy ott a munka, nem azért, mert sorban állnak a jelentkezők, csak egy ember 20-30 évig is dolgozik, és megvan a létszám (5-8, valahogy így, bőven 10 alatt). Felírta a nevemet, telefonszámomat. Mondta, küldjek emailben önéletrajzot és motivációs levelet. Rendben, megtettem. 2021-ben biztosra mondta, hogy nem lesz semmi, ki is vártam. Évekig gyakorlatoztam ott év közben és nyáron is, a kötelező 50 órát is ott csináltam, örömmel fogadtak, mert jó, megbízható munkaerőnek mondtak, és a személyemet is kedvelik. Tehát jó eséllyel pályáztam előre, ha lesz üresedés. Az egyik nyugdíj korhatárt elért dolgozó nem akarja beoltatni magát, ezért minden bizonnyal már a nyugdíjas éveket választja további munka helyett, a másik nyugdíjas évet elért nő kérdőjel, hogy mit szeretne.


Nem szeretnék senkire rárontani, és éppen most kezdődött az év. Mennyi ideig várjak még, hogy telefonál vagy ír, mielőtt megkérdezzem így vagy úgy, számíthatok-e bármire is? Nincs gond azzal, ha várni kell még, nem siettetni szeretném, csak tudni, érdemes-e várnom. Hozzáteszem, az intézményvezető kissé feledékeny, ezt a kollégák is mondták és ő maga is. Sok a munkája és már nem fiatal, ezért is jutott eszembe, hogy jelezném, itt vagyok.


2022. jan. 1. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig annyit jártál oda, beleértve a gyakorlatozást, akkor emlékeznek rád, annyira csak nem demensek. Az adataid szintén náluk vannak.


Ha kell ember, nagy eséllyel először hívnak majd, de bemehetsz kb. bármikor és személyesen megkérdezheted, hogy mi a helyzet és idénre mi várható. Utóbbira egy január végét lehet jobb megvárni.


Azért annyit fontos lenne leszögezni, hogy ez:


"Nincs gond azzal, ha várni kell még, nem siettetni szeretném, csak tudni, érdemes-e várnom."


...már évek óta tudod a választ rá, azaz hogy nem érdemes várni. Egy munka se ér annyit, hogy évekig pitizz érte.

2022. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazság szerint, amikor a gyakorlatot csináltam, eszembe se jutott, hogy ott helyezkedjek el, csak tetszett, jól éreztem magam, jó emberekkel voltam körülvéve, és természetesen a tőlem telhető legjobban hoztam, hiszen az elvégzett munka engem- és részben a tanáraimat is minősítette. Aztán amikor már egyedül intéztem a dolgokat, rendesen, akkor ütött szöget, hogy ez nekem való, tökéletes lenne - közel van az épület, az ellátottak pedig a kerületemben, munka közben elintézhetem a saját dolgaimat, mint a posta, vásárlás, és változó, mikor érek a végére, ha úgy alakul, mert lemondják vagy gyors vagyok, akár délelőtt vagy koradélután végzek mindennel.


Persze hogy nem pitiznék évekig, van egy határ. Ha kell elengedem, keresek mást. Csak hát, más nem érdekel, illetve ami érdekelne, ott csak 12 órázni lehet és messze is van. Ha nem lennének kutyáim, akkor se vállalnám be. :/ Borsódzik a hátam, hogy a négy fal között rohadjak reggel 7-től délutánig vagy estig, és hogy mindig dirigáljanak. Ennél is megvan a feladat, de azt lehet mondani, hogy én osztom be az időt, kihez és mikor megyek, rugalmas, mint az ellátottak, akik a maguk módján nagyon hálásak és aranyosak.

2022. jan. 1. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani,de általában ilyenre megvan az ember.

Ha oltás miatt megy nyugdíjba a kolléga,dec.31.a határidő,persze lehet még szabi,felmentési idő,ilyesmi,pontosan nem tudom,ez a rész hogy van.

Szóval ha nagyon érdeklődni akarsz,én január második hetén érdeklődnék,de hivatalosan nem fognak nemet mondani.

Esetleg ott dolgozó volt kollégától próbálnék puhatolózni.

2022. jan. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!