Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes csak a diákmunka...

Érdemes csak a diákmunka miatt Budapesten továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Hamarosan végzek az alapszakon és gondolkozom a továbbtanuláson. Most egy vidéki egyetemen tanulok, amit nagyon szeretek és szívem szerint itt folytatnám a mestert. Egyetlen egy problémám van és egyedül emiatt mennék Budapestre, hogy itt elég kevés a lehetőség.

Az eddigi féléveim alatt nem tudtam dolgozni az egyetem miatt, de talán a mester már lazább lenne és több időm maradna mellette. Viszont itt nagyon kevés diákmunka lehetőség van és azok sem a legjobbak (pl. gyors étteremi munkák), nem rugalmasak stb., ellenben sok a jelentkező és nehéz is munkához jutni. Budapesten sokkal több diákmunka lehetőség van, ezt magam is látom, de nem tudom mennyivel egyszerűbb munkához jutni, mennyire jellemzőek a jobb “diákbarát” vagy hasznosabb tapasztalatot adó munkák, vagy ott is inkább csak gyorsétterem, áruházi munkák, raktár stb. vannak, a jó helyekért gondolom ott is harc folyik stb.


2022. jan. 2. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Videken melyik megyeben elsz?
2022. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Baranya.
2022. jan. 2. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Azért az durva, hogy valaki leendő értelmiségiként a diákmunka alapján akar ilyen helyzetben dönteni.

A hosszú távú céljaidra, karrieredre gondolj, amikor ilyen döntéseket hozol. 2 év a mester. Eddig sem dolgoztál, nyilván a szüleid támogatnak, ne az a pár 10k döntsön rövid távon arról, hogyan alapozod meg az életed

2022. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"talán a mester már lazább lenne és több időm maradna mellette"


Ahha, és kit akarsz átverni? Nem tudsz érvényesülni, egy szint felett lusta is vagy próbálkozni, ezért be akarsz iratkozni egy képzésre, hogy ne kelljen felnőnöd még két évig. És mi a nagy terv, ha közben nem tudsz melózni? Anyuci eltart, aztán jöhet a következő nyalóka mester ugyanezzel a felütéssel?


A diákmunkából az én többsége ki akar lépni, amint lehet és felnőttként dolgozni, annyira szarul fizet és annyira semmilyen. Próbálkozni lehet, de én ebben a mesében csak halogatást látok, nem tervet.

2022. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3# Természetesen nem ez az egyetlen szempontom és nem ez az elsődleges, hiszen akkor nem is gondolkoznék rajta, hanem egyértelmű lenne a döntés. Valóban nem kell dolgoznom a megélhetésemért, viszont ettől függetlenül jó lehetőségnek tartom a diákmunkát és bánom, hogy eddig nem tudtam dolgozni az idő és a lehetőségek hiánya miatt.

4# Nem tudom mi szükség erre a rosszindulatra. Nem azért szeretnék továbbtanulni, hogy ne kelljen felnőnöm stb. és nem a pénz a fontos, de gondolom neked ezeket hiába magyarázom. Szeretnék még tanulni és a családom is támogat benne, így szeretnék is élni ezzel a lehetőséggel.

2022. jan. 2. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: A diákmunkának egy esetben van értelme és akkor jó lehetőség (ha nem a megélhetés múlik rajta), ha szakmai munkát végzel. Mondjuk akkor már inkább gyakornokságról beszélünk, nem diákmunkáról.

Azzal nem nyersz semmit, ha sütöd a sültkrumplit a mekiben, hogy pár felessel többet tudj meginni hétvégente


#3

2022. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes Budapestre jönni, ha piacképes szakmát tanulsz, könbyen el tudsz helyezkedni
2022. jan. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
4# Szakmai munkára nem látok sok esélyt, viszont én úgy gondolom, hogy a sima diákmunka is lehet jó és hasznos attól, hogy szakmailag nem releváns. Nem is pénz miatt szeretnék dolgozni, hanem azért mert azt gondolom a diákmunka is egy jó lehetőség lehet arra, hogy több embert megismerjek, tapasztalatot szerezzek, kipróbáljam magam pár területen stb. Nálunk az egyetemen nincs nagy egyetemi élet (programok stb.), pláne a járvány beköszönte óta és az időm nagy részét tanulással töltöm, ami hosszú távon azért elég monoton, fárasztó, stresszes stb. és ha dolgoznék az egyetem mellett akkor legalább nem csak az egyetemen kattogna az agyam.
2022. jan. 2. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!