Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 9. osztályosként albérletben?...

9. osztályosként albérletben? Tovább tanulással kapcsolatban, érdekel az, hogy szülői engedéllyel, albérletben lakni lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Sajnos az iskolák nagy része amit kinéztem magamnak azok eléggé távol vannak az otthonomtól. Kollégiumba nem szeretnék menni (nem nagyon bírom az idegen társaságot és nehezen tudok beilleszkedni), és arra gondoltam, hogy szülői bele egyezéssel lehetséges-e albérletbe költözni.


Van olyan, hogy csak arra az időszakra bérelem ki ameddig iskolába járok?

Meg, hogy diákmunkát hogyan/hány éves kortól lehet elvállalni, mert szeretnék legalább ebben besegíteni nekik.


A másik felmerülő opció az a tömegközlekedés lenne, ami kb. 3 órás utat jelentene.


Már párszor utána néztem ennek, de nagyon eltérő válaszok voltak.


Még van ezzel hátra egy évem, szóval még meg tudom változtatni a véleményemet.

Előre köszönöm a segítő válaszokat/tanácsokat! <3



2020. jún. 18. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Neked nem fognak kiadni albérletet, maximum a szüleid nevére, ez egy szerződés, 18 alatt nem kötheted meg.

Kicsi az esély erre is, a tulajok ódzkodnak az ilyen mutyizástól, de persze nem lehetetlen.

Én megpróbálkoznék a kolesszel a helyedben, ne mondd rá vaktában, hogy nem megy

2020. jún. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

A szüleid dolga utánajárni ennek.

Munkát 16 éves kortól lehet végezni.

2020. jún. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#1

Nagyrészt egyetértek veled, kivéve ezt:

"Kicsi az esély erre is, a tulajok ódzkodnak az ilyen mutyizástól,..."

Ez nem mutyizás, ha a szerződésben benne van, hogy a szülő a gyereke számára veszi ki és minden felelősséget vállal.

Én is konkrétan a szülővel kötöttem szerződést, aki a jövedelem nélküli, nappalin tanuló gyereke számára vette ki a lakásom, ráadásul közjegyző előtt, tehát nem szabálytalan.

2020. jún. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

3, nem mondtam (rossz szót használtam, elnézést), hogy szabálytalan, csak hogy sokan nem bíznak a másikban, szerződés ide vagy oda, hogy nem az lakik a lakásban, aki kiveszi, pláne gyerek, sose élt egyedül, stb.

Ha lehet választani több jelentkezőből, nem biztos, hogy ők lesznek a befutók.

Erre írtam, hogy nem lehetetlen, de nehezebb dolga lesz.

2020. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Lehetséges albérletből bejárni középiskolába. Viszont az önálló albérletet nem javaslom, több okból sem. Érdemesebb ilyen fiatalon szobát kivenni, ahol ott lakik a tulaj is. Sok ilyen szokott lenni, ahol idősebb a tulaj, vagy már kirepültek a gyerekek, és kiadnak egy félreeső szobát, vagy lakrészt. Lényegesen olcsóbb, mint egy önálló lakás, de drágább, mint a kolis élet. Cserébe viszont csak a tulajhoz kell alkalmazkodnod, a szobatársakhoz nem.
2020. jún. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Olyan iskolát kell választani ami közel van. Egy 9-es meg messze nincs megérve egy önálló albérlethez és háztartás vezetéshez.

Ha messze is van mégis az iskola, kollégiumba kell menni. Ha már a kollégiummal is bajod van, meg a beilleszkedéssel, akkor a valódi életre sem fogsz felnőni soha.

2020. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
A szüleiddel beszéld meg. Ők kötehetnek bérleti szerződést, és ha vállalják, hogy mondjuk legalább hetente odamennek körülnézni, hogy mennyire sikerül rendben tartanod a lakást, ha kell, megjavítani ezt-azt, stb., akkor simán megoldható. De nem olyan nagyon javaslom én sem. Jobb lenne, ha tényleg legalább megpróbálnál koleszba beilleszkedni, hogy emberek között legyél tanítási időn kívül is. A kolesz jobb, mert ott van egy napirend, diktálják a tempót, nem hagyják, hogy teljesen kifolyjon a kezedből az idő.
2020. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen iskolák miatt vagy hajlandó ilyen bonyolult megoldásokon gondolkodni? Mennyivel lennének ezek jobbak, mint a legközelebbi 1-2-3 suli?
2020. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
74%
Nekem az egyik volt évfolyamtársam is így csinálta, mert nem akart koliba menni.
2020. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégis az utazás mellett döntenél, akkor a megközelíthetőség szerint érdemes választani. Pl. vonatmegállónál lévő, stb.

Biztosan van olyan, amelyikhez kevesebb, mint 40 percet kell utazz. Többet nem érdemes, inkább kevesebbet.

2020. jún. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!