Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megbízási szerződésről mit...

Megbízási szerződésről mit lehet tudni 2022-ben? Van szabadság és betegállomány?

Figyelt kérdés

Szia,mindent amit tudsz a megbízási szerződésről el tudnád mondani?

Mi benne a pozitív és a negatív?

Mivel jobb egy 4 órás bejelentésnél a megbízási szerződés mint a rendes munka szerződés?

Szabadságnál és betegállománynál jár valamilyen pénz összeg?



2022. jan. 2. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megbízàsi szerződès nem adó köteles, nincs levonás. Ha nem dolgozol nincs pénz, sem szabadsàg, sem tàppènz. Egy màsodàllàsom volt megbízàsival, fix összeget kaptam, viszont ha egy nap nem tudtam elvègezni, keresnem kellett valakit aki megcsinàlja.
2022. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megbízási szerződés mellett elmehetsz akàr 4 órás foglalkoztatásba is. Szerintem semmivel nem jobb, nem vagy bejelentve, szabadság, betegszabadság nem jár.
2022. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
A megbízási szerződés nem munkaviszony, tehát nincs se szabadság, se táppénz. Az vállalkozói szerződés. Ugyanolyan összegért nem éri meg, csak ha jóval többet fizetnek. Hogyne lenne adóköteles, csak ezt nem a cég intézi, hanem te. Mint ahogy a tb-det is. Valószínűleg azért akarnak erre rávenni, hogy a cégnek ne kelljen a munkáltatót terhelő tetemes kiadásokat fizetnie. De neked nem buli.
2022. jan. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Állítólag 2021-től változtak a szabályok,csak pontosan nem tudom mi?

Most egy bizonyos összeg felett fizetik a tb,ezen kívül állítólag ha ilyen szerződésed van ki kell jelentkezni a munkanélküliből mert mostmár rendes munkának számít ami bele számít a nyugdíj alap és a munkanélküli segély alapba is.

Ki tudná ezt pontosan el magyarázni nekem?

2022. jan. 2. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!