Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szoktatok betegállományba...

Szoktatok betegállományba mennyi, csak azért, hogy pihenjetek, betegség nélkül?

Figyelt kérdés
2021. okt. 6. 13:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak megtehetném. Még betegen is bemegyünk dolgozni. Angliában élek, dolgozom. Az én cégem nem fizeti a betegállományt. Az állam meg annyira nevetségesen keveset fizet, hogy nagy anyagi veszteség lenne. Így mindenki bejár betegen is. Nagyon betegnek kell lenni, hogy valaki otthon maradjon.
2021. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Milyen betegen mentek? Van amikor mindenki pl náthás benn?
2021. okt. 6. 13:49
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző, de csináltam már. Még jópár éve, mikor egy étteremben dolgoztam, egy kizsákmányoló főnök alatt, egyszer egy hétre beteget jelentettem. Leginkább egy koncert miatt, ami munkanapra esett, és tudtam, hogy úgyse adnának szabadnapot. Úgy voltam vele, ha már lúd, legyen kövér, legyünk egy hétig betegek.
2021. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a helyszín Hollandia, ha ez fontos. Arra az egy hétre majdnem ugyanannyit kaptam, mintha dolgoztam volna.
2021. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Náthát mindenki végig dolgozza. Sokan lázasan is bejönnek. Nekem amikor olyan fülgyulladásom volt, hogy a fék arcom is bedagadt, így is mentem dolgozni. Amikor már a fájdalomcsillapító sem segített, na akkr otthon maradtam 3 napot. Ami ugye fizetetlen. Hogy értsd. Ha beteg az ember, akkor 3 napot otthon gyógyulgathat úgy, hogy nem kell orvoshoz menni, igazolást kérni. Elég ha betelefonál, hogy beteg. ( minden nap telefonálni kell, tájékoztatni a HR-t, hogy milyen állapotban vagy) De ez a 3 nap fizetetlen. Ha valaki annyira beteg, hogy több mint 3 nap pihenésre van szüksége, akkor már orvoshoz kell menni. Ha az orvos úgy látja, hogy munkára alkalmatlan vagy, kiírja a betegállományt. A pocsék angol egészségügyi rendszernek köszönhetően nagyon extrém betegnek kell lenned, hogy az orvos kiírjon. Akkor az állam fizeti a táppénzt ami olyan heti 90 font . ( pedig havi majdnem 400 fontot levon az NHS tőlem) Ez nevetségesen kevés, főleg ha vannak kiadásai az embernek. Ezért szinte mindenki dolgozik betegen is. Amikor beütött a covid, érdekes módon nálunk senki nem volt covidos ( ha valaki volt is tuti dolgozott) Még az első hullámnál kijelentették, hogy ha egy háztartásban él valakivel, és az illető covidos, akkor mindenkinek otthon kell maradnia karanténban. Nos nálunk senki nem maradt. Férjem bár nem volt covidos, de a cége karanténba tette, mert 2 kollégája covidos volt. Elvileg nekem is karanténba kellett volna mennem, de nem mentem. Nem szóltam, hogy a férjem karanténban van ( letesztelték, nem volt covidos) Férjem cége amúgy 100%-ban fizeti a betegállományt. Hát így megy itt.

2021. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
5-ös hú, hát köszi az alapos beszámolódat :) És kitartást akkor hozzá. Am betegen te mennyire tudsz a munkára koncentrálni? Sokszor náthásak kinn az emberek amúgy?
2021. okt. 6. 14:10
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem, nyolc éve vagyok ennél a cégnél, összesen három napot hiányoztam. Két napot sportsérülés miatt, utána már mentem felkötött karral, egy napot meg még nagyon a covid kezdetén, mielőtt kitört volna a lockdown, mert épp kiújult az allergiám, és nem akartam össze-vissza köhögni munkában.

De egyébként nem. Azelőtt dolgoztam szállodákban, ott néha-néha jelentettem beteget, többnyire hétvégés, szívatós műszakok előtt, vagy ha előző nap fizetetlen túlóráznom kellett. Ez amúgy Anglia, és nem fizetik ki. Az én cégem még a karantént se fizeti, egy csomóan szívtak nálunk, akik több emberrel (shared house) laknak együtt.

2021. okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 zoltan01balogh ***** válasza:

Magyarország, BAZ megye.

Éveken keresztül alkalmi bejelentéssel tudtam csak dolgozni, könnyű fizikai munkát, előtte évekig csak szellemi munkát.

Ezen időszak alatt (kb 5 év) betegen is bejártam.

Ennek első oka az alkalmi bejelentésre nem jar táppénz.

A második, hogy betegen is el tudtam látni a feladatom.


Márciustól egy közepesen nehéz v agy inkább nehéz fizikai munkát végzek, ahol esetenként napi 2 tonna hentes árút kell fel és le mozgatnom kézzel a kocsiról, mind ezek közben pedig lavírozni a boltok közt.

Egy 10/7-es nátha már úgy elintézett 3 napra, hogy kénytelen voltam itthon maradni, mert nem tudtam volna ellátni a munkám.

Egyébként ritkán vagyok beteg. Évente 1-3 alakalom, bár 4-5 évvel ezelőttig ez nulla volt. Idén töltöttem a 40-et.

Remélem tudtam segíteni.

2021. okt. 8. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kedves angliában dolgozó hölgy, mit dolgozol, ha meg szabad súgnod?
2021. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

9-nek.

Nyomdában dolgozom. A munka jó, a fizetés is, csak a táppénz nem. Mindig van felvétel, főleg most, hogy ember hiány is van

2021. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!