Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szülők foglalkozása mennyire...

A szülők foglalkozása mennyire befolyásolta a pályaválasztásod?

Figyelt kérdés
Én teljesen más szakmában dolgozom, mint a szüleim, ezt a technológiai fejlődés is hozta magával, de néha él bennem egy vonzalom a hagyományosabb szakmákhoz.

2022. jan. 3. 12:31
A kérdező szavazást indított:
Nagyon
Kevésbé
Egyáltalán nem
32 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximum annyiban befolyásolta, hogy tudtam biztosan nem szeretnék azzal foglalkozni, amivel ők.
2022. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem olyan szempontból nagyon befolyásolt, hogy tudjam, mi az, amit biztosan nem akarok csinálni
2022. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Semennyire, mert egyikük sem erőltette meg magát.


Apámnak volt szakmája amiben soha nem dolgozott. Meg alkoholista volt aki otthon döglött és még a ház körüli teendőket is velünk végeztette el.


Anyám meg sima alkalmazott, olyan cégnél ami már a rendszerváltás óta döglődik. Mindig úgy volt vele, hogy jobb a biztos rossz mint a bizonytalan munkahely. Ők még abban nőttek fel, hogy az első munkahelyedről mész nyugdíjba.


Alapból amiket láttam náluk:


Siránkozás, múltba merengés, hogy de jó lett volna tanulni, ha elmentek volna főiskolára mennyivel jobb lett volna. Váltani kellett volna.


30-40 éves korukban már azt hallgattam, hogy "lassan nyugdíj" mintha az élet csak abból állna, hogy a nyugdíjat várod. És szó szerint ezt tették tulajdonképpen mert a kerti munkán kívül semmit nem csináltak, csak nézték a TV-t és várták, hogy teljen az idő.


Plusz annyit kaptam, hogy "tanuljak, tanuljak". Mindegy hogy mit csak tanuljak mert csak.


Azért örültem volna, ha van előttem normális szülői minta.

2022. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem próbáltak olyasmi irányba terelni, mert "jobban fizet", "könnyebben el lehet helyezkedni", de egyszerűen nem vagyok olyan jó reál tárgyakból, mint ők... matekból még csak-csak (bár voltak matekfakton egy évig, kínszenvedés volt... nem azért, mert nem lettem volna belőle jó "jegyileg", de nagyon nem élveztem.... voltak tőle pszichés tüneteim is), de a többihez egyszerűen nem értek. Apukám építész, anyukám orvos.

Nekem jó a nyelvérzékem - így lettem végül ügyfélkoordinátor-projektmenedszer hibrid, jelenleg félig csapatvezető.

Amúgy, ha lett volna hozzá érzékem, én simán lettem volna építész. Orvos nem, az nekem túl nagy felelősség lett volna, hogy kb. minden egyes embernek vmilyen szinten a kezemben van az élete, aki bejön hozzám... én ezt nem bírtam volna-

2022. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Passz, én hasonló szakmába vagyok mint ők, de többször próbáltak lebeszélni, hogy legyek más, de hát a hülye gyerek csak lázad.
2022. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon :) Anyum munkája eleve kizárt volt, mert nem bírom a vért... Apum meg életművész volt, olyan lótifuti fajta, aki mindennel foglalkozott, én is ezt választottam, szabad, minden választható, és jól lehet vele keresni :)
2022. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
En viszonylag szabad embernek születtem üzleties rugalmas szemlélettel ahol nem a végzettség hanem a képesség es a teljesítmény a fontos s ennek megfelelően is értékelnek. Szüleim állami cégekbe dolgoztak bürokratikus körülmények kozott diplomákkal ami csak ott menő. Ennek megfelelően is terelgették továbbtanulásomat mert ebben váltak be, ebben hisznek ezt tartják jónak. En onzo makacs módon kibuktam az elso évfolyamon s olyan irányban mentem ami érdekel. Ám végulis a közigbe kerültem, ahonnan szeretnék kitörni mert nem tudok azonosulni a légkörrel. Ahogy jön más lépek is nagy elégedetlenségükre. Nem tudják belátni h ez nem az a világ ahol 1 helyen lehúzunk 20-40 évet.
2022. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ez egy jó kérdés mivel nem 1 szakmám van már.
2022. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Apu szakmája, végzettsége semennyire sem befolyásolt, mivel az ő mérnöki-informatikai vonalához abszolút nem értek, és nem is érdekel olyan szinten, hogy ilyen pályán gondolkodjak.

Anyáé viszont befolyásolt: elég hamar kijelentettem, hogy tanár biztosan nem leszek. Ami az ország mostani állapotát, irányát tekintve szerintem teljesen érthető.

2022. jan. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!