Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatónak mennyivel...

A munkáltatónak mennyivel előbb kell szólnia a túlóra miatt?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy minimum 2 nappal előtte.

Például mi, akik Hétfőtől Péntekig dolgozunk, akkor ha Szerdán szólnak, akkor hozni is kell a túlórás papírt, (72 órán belül), hogy kötelező túlóra

Ha aláírod, természetesen be kell jönnöd.

De ha mondjuk Pénteken hozzák, vagy egyáltalán nem is hozzák, akkor tulajdonképpen nem is vagy köteles bemenni.

Épp ma beszéltem egy másik területen lévő kolleginával, hogy kell - e jönniük Szombaton és azt mondta igen, de velük már tegnap alá íratták a papírt.

Kérdeztem, hogy ha ilyen van, mindig hozzák a papírt időben? És azt mondta persze.

De nálunk ilyen még mióta itt vagyok, nem volt, mindig aznap hozta munka közben a főnök, hogy akkor írjuk alá a mai napot..

Vagy akkor az nem is túlóra lehetett??


Mert nekünk még nem hoztak semmit.

Volt már ilyen hogy szóban szóltak, hogy szombaton menni kell és előtte való nap mondták, hogy mégsem..

A kérdésem az lenne, ha holnap estig nincs írásos nyoma nekünk, attól még kötelezhetnek?


2022. jan. 6. 14:48
 1/3 ascelpius ***** válasza:

Jogilag nem kell írásban jelezniük a túlórát, konkrétan a műszak végén is mondhatják szóban, hogy most rá kéne húzni plusz egy órát, írásbeli elrendelést csak akkor kell kötelezően ha azt a munkavállaló kéri.


Amit kitöltötök az gondolom csak egy sima nyílvántartás a bérszámfejtéshez meg, hogy lássák hány embert sikerült összeszedni a túlórához

2022. jan. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor nem jön a váltás műszak végén és szólsz a vezetőnek, ő felhivja azt akinek kellett volna jönnie, majd szól neked, hogy kéne vinni a következő műszakot is csúsztatás vagy túlóra fizetés legyen, de ha nem tudsz maradni megkérdezi a többieket úgyis lesz, aki marad tovább, nálunk általában így szokott menni. Vagy szólnak néha ugyanígy, hogy be tudnál e jönni a következő pihenőnapodon valaki helyett aki kiesett...
2022. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Uhh az azért erős kedves előző válaszoló.

Nekünk még Kedden mondták, hogy úgy készüljünk, Szombat túlóra.

De ugye papírt nem írtunk alá, semmi, de hogy kötelező.

De amúgy azt nem értem, most hétköznap is volt, hogy nem volt úgy anyag a területünkön, vagy nem tudom, de tegnap a

Délelőttös komplett műszak más területen volt.

Jelenleg mi is kevesen vagyunk, mínusz két fő nincs, és mégis 3 embernek (velem együtt, ma és holnap más területre kell menni.

Kérdeztük, hogy akkor helyettünk kik lesznek?Hogy majd beáll a két technikus, meg a qs-es. 😄

De a másik terület is minek jön be túlórára holnap, ha ők is kevesen vannak, nem értem a logikát. 😄

Mondjuk, gondolom már vesznek fel embert, feltéve, ha jönnek....

2022. jan. 7. 12:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!