Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy diplomás ember Pesten...

Egy diplomás ember Pesten miért örül hogy végre 260 bruttó a GBM? Nekem diplomám nincs és 5 évvel ezelőtt a kezdőbérem nem Pesten volt 260 bruttó. Azóta 400 felett és diplomám sincs

Figyelt kérdés
2022. jan. 6. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Fogalomzavarban vagy, ha azt hiszed, hogy az emberek többsége a pénzgyártásért csinál diplomát.


Ha emellett azt hiszed, hogy feltétlenül az az ember csinálja jobban, aki többet keres, akkor meg még ostoba is.


Hülye lettem volna 10 évet azért egyetemre járni, hogy jól keressek, ha széttenném a lábam, egy hét alatt lenne meg a havi fizetésem.

2022. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Csak a pénzért csinálni mindent és azzal flexeni: tipikus alulképzett majom felfogás.
2022. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Balázska ezt a kérdést a héten vagy ötször kitetted már,legalább legyél kreatív ha naponta 2-3 kérdéssel szemeteled össze a kategóriát.

Azt mondjuk jó hallani hogy végre felmondtál az alapítványi iskolából és többet kapsz

2022. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most ezzel mit dicsekedsz? Én ismerek olyan asztalost, akinek több, mint 10 évvel ezelőtt is már több, mint 400 volt a bruttója, és 30 év alatti volt akkor.
2022. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
7%

Ez a "diplomás" megnevezés rettenetesen tág, főleg ha keresetről van szó.


Olyan mintha azt mondanád, hogy "építő ipartban dolgozó".


Közöttük van alkoholista, alig megélő segédmunkás, kőműves, építés vezető, építész, vállalkozó stb...


Ott is a minimálbértől kezdve több millióig megy a kereset.


Az, hogy egy tanár keveset keres vagy egy történész nem jelenti azt hogy egy mérnökinformatikus vagy programtervező matematikus keveset keres. Nekik a kezdő fizetés 300nál indul átlagosan, de a 400-at is sokan elérik.

(400-at egyetemen beszélgetve más diákokkal tudtam meg, akiknek ismerősi körükben történt ilyen. Nyílván nem velünk, mert mi még tanulunk, szóval nem HVG cikkek alapján mondom)

2022. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!