Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha annyit erősödtek a bérek...

Ha annyit erősödtek a bérek hogy csak na, miért jelentkeznek sok tucatnyian Pesten bruttó 200-ért teljes állásra zömében diplomás emberek?

Figyelt kérdés

Irodai munka szaktudást nyelvet nem igényel. A bérezés nyilvános, bruttó 200 és az is csak jan 1-től előtte btto 169 volt.

1 hét alatt 50-60 jelentkező volt, zömében diplomás (noha a kiírásnak el feltétele nem volt)

Az állítólagos hatalmas munkaerőhiány idejében és a „200-ért fel se kelek“ pesti világban miért jönnek dögivel diplomások egy bruttó 200/nettó 133-as állásra?


2022. jan. 4. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Valakiknek szülőkkel élve elég ennyi, nálunk a családban a fiatal gyerek 2 felsőfokúval, totál lézengő, eljár dolgozni héten 3-4 alkalmat, pár órát, és 210-250 jön neki össze, mellette tud csavarogni, haverozni. Pedig már éve óta dolgozhatna rendesen heti 5 napban komolyabb munkát, csak hogy az már túl kötött neki.... és nem tolerálná a suna.
2022. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Én még nem nagyon láttam olyan irodai állást, ami 8 általánossal van meghirdetve, minimum érettségi kell, akkor meg már meg kell adnia a bérminimumot.

Szerintem ez kamu.

2022. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem ezeknek az embereknek a bérét nézik, hanem mindenkiét és átlagot vonnak.

Na, meg irodai, szaktudást nem igénylő munka. Szerinted? Ezren jelentkeznek rá.

2022. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

" Pedig már éve óta dolgozhatna rendesen heti 5 napban komolyabb munkát,"


Na de ez a meló heti 5 napos 8 órás.... és 133-at hoz.....


nem heti pár órás 250-ért......


és lehet nem kell megszakadni itt se na de napi 8h-t ott kell dekkolni. 133-ért/HÓ.

ez egy diplomásnak miért alternatíva? mert alternatíva különben nem is jelentkezne rá.

2022. jan. 4. 08:30
 5/13 A kérdező kommentje:

"Én még nem nagyon láttam olyan irodai állást, ami 8 általánossal van meghirdetve, minimum érettségi kell, akkor meg már meg kell adnia a bérminimumot."


Már miért kéne megadni? Irodai asszistensnek felveszed ezt írod a szerződésbe is, ehhez semmiféle jogszabályi előírás nincs, még érettségi sem. innentől miért járna a GBM?

meg tudod magyarázni? Várom.

2022. jan. 4. 08:35
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
En 6 eve kezdtem teljes allasban dolgozni erettsegivel (most fogok diplomazni), akkor kaptam 180-at plusz cafeteria. Utana 210, 250 es most emeltek nyaron 280-ra a fizumat. De emelle van 2 felsofoku nyelvtudasom, meg csomo tapasztalatom onkenteskedesbol meg diakmunkabol (mar direkt irodai munkakat valasztottam diakmunkanak is).
2022. jan. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"En 6 eve kezdtem teljes allasban dolgozni erettsegivel (most fogok diplomazni), akkor kaptam 180-at plusz cafeteria. Utana 210, 250 es most emeltek nyaron 280-ra a fizumat. De emelle van 2 felsofoku nyelvtudasom, meg csomo tapasztalatom onkenteskedesbol meg diakmunkabol (mar direkt irodai munkakat valasztottam diakmunkanak is)."



ennek a szófosásnak mi köze a kérdéshez? Haverom megszobafestő még az érettségi sincs meg neki és 100-ért vállal 1 szobát és 2 nap alatt megvan...

2022. jan. 4. 08:42
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Figyelj, én debreceni vagyok, még másfél éve hirdettünk meg egy ilyen jellegű állást, egy hét alatt majdnem 7 százan jelentkeztek rá. Azt se hitte el nekem senki, pedig de :D
2022. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
és akkor hol van itt bérrobbanás meg munkaerőhiány... havi 100-ért 133-ért diplomások egymás torkát harapják át.
2022. jan. 4. 08:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugródeszkának, önéletrajzi lyuk kitöltésére jó, mert a 133 is több mint a semmi vagy tényleg a mamahotelben van akinek ennyi is elég.
2022. jan. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!