Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kitúrni valakit aki jól...

Kitúrni valakit aki jól dolgozik, mert nem törekszik felfele?

Figyelt kérdés

bolti eladóként!!! dolgoztam másfél évig, mindent jól csináltam, viszont láthatóan nem törekedtem felfele, nem szerettem volna boltvezető lenni, hiszen számomra nem arról szól az élet, hogy szabadnapjaimon is más vállalkozásával foglalkozzak. ez a tulaj fülébe jutott (természetesen csak annyit mondtam ebből a többieknek, hogy én nem lennék boltvezető) aki direkt elkezdett feltűnően nyomást gyakorolni rám, teljesen rámszállt, majd amikor már majdnem minden nap bejött és folyamatosan stresszelt és provokált szándékosan inkább felmondtam, mert láttam hova vezet ez az egész. azért a boltvezető megjegyezte, hogy ha később visszajönnék szívesen fogadnak:)))) egyébként visszamondták később, hogy a tulaj legelső napomon megjegyezte ilyen fiatalon milyen jó alapanyag vagyok.

másnak van hasonló tapasztalata? tényleg a boltokban ez megy, hogy ha valaki nem szeretné rááldozni a szabadnapjait és az agysejtjeit arra, hogy egy bolt ügyeit intézze, és nap mint nap az alkesz tulajjal kommunikáljon inkább kitúrják?

most nyilván mérges vagyok, de egyébként sosem mutattam feléjük ilyesmit, teljesen normális hozzáállásom volt feléjük.



2022. jan. 13. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Nem túrtak ki, ha fentebb akartál volna lépni akkor leszállt volna rólad, te jöttél el.
2022. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de az egy teljesen mas munkakor mas feladatokkal, mint amire en jelentkeztem
2022. jan. 13. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Oké, és? Akkor sem túrtak ki
2022. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Stresszelni és provokálni" azt lehet, aki hagyja magát. Bejött a tulaj párszor, és odabökött pár nem túl kedves mondatot? Udvariasan válaszolsz valamit, aztán egyik füleden be a másikon ki. Amint eltûnik a láthatáron, kivered a fejedbôl, és folytatódik a nyugodt napod. De ha te inkább egész nap kattogsz rajta, akkor persze, hogy stresszelôdsz.

Kétlem, hogy a tulaj ráért egész nap rajtad lógni. Melléd ült a kasszába, melletted szobrozott mikor árut pakoltál és sétált utának, mikor feltörölted a padlót? Gondolom nem. Napi háromszor öt percig kellett volna bólogatni a hülyeségeire, aztán ráunt volna. De te inkább eljöttél.

2022. jan. 14. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Van a mondás, hogy mindig azt a lovat ütik, amelyik húz. A történeted alapján a munkabírásod lenyűgözhette őket, könnyen lehet, hogy valóban terveket szőttek veled kapcsolatban és kineveztek volna, viszont ehhez hiányolták belőled a belső motivációt, az elkötelezettséget, mint szükségszerű hajtóerőt. Az azonos szintű munkatársaknál ilyenkor kiválthat egy “egészséges” féltékenységet is, ami növelheti a feszültséget (nem tudom a tulajdonoson kívül mások is gyakoroltak rád nyomást). Neked viszont jogod van dönteni saját helyzetedről, hiszen a munkaszerződés megkötéséhez, így annak módosításához is két fél akarata kell, hiszen az egy kétoldalú jognyilatkozat. Az, hogy te ezt a módosítást nem kívántad, ez a te helyes döntésed lehetett, viszont a ráutaló magatartásoddal történő visszautasításért cserébe téged nem szekírozhattak volna, természetesen nem elfogadható magatartás a tulajdonos részéről. Az, hogy mi folyik a boltokban az nem ismert, de a tény az tény marad, hogy a fluktuáció a kereskedelemben igen magas.
2022. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!