Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudom eldönteni, hogy...

Hogyan tudom eldönteni, hogy túl nagyok a munkahelyem elvárásai velem szemben, vagy én vagyok kevés?

Figyelt kérdés
Az osztály, ahol dolgozom emberhiánnyal küzd. Nagyon sok féle feladatot kell ellátnom. A feladataim egy részével nem tudok végezni, mert nincs kapacitásom rá, és szaktudásban is fejlődnöm kellene hozzájuk. Egyszerre kell gyorsan reagálnom problémákra, és hosszabb távú rendszer fejlesztéseket is végeznem. Sokszor a kidolgozott megoldásból azért nincs eredmény, mert más osztályoktól nem kapok adatot. Hiányzik a szakmai csapatmunka, iránymutatás is számomra.

2022. jan. 17. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én több munkahelyet megjártam és a tapasztalatom mindenholbaz, hogy erőn felül kell teljesiteni. Vagy jó nagy csicskaként nyalni. Lehetetlen elvárások vannak.
2022. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Talán úgy, hogy megnézed a veled azonos "szinten" lévőket. Ha ők minden probléma nélkül tudják végezni a munkájukat és még bele sem gebednek, akkor te vagy kevés. Ha viszont mindenki szerint szopóroller, akkor valszeg túl nagyok az elváárásrok arra a területre ahová felvettek.


19 éves diák vagyok, utolsó évem a szakgimiben. Évvesztes és nulladikos is vagyok, ha bárki belekötne... Dolgoztam már takarítóként is, és CNC operátorként is diákmunkán. Volt olyan amikor a szellemi munkától majdnem sírtam annyira iszonyú nehéz volt, de volt olyan amikor megkaptam a feladatot, akár egy megkezdett munkát, akár egy elrontott munkát, vagy simán csak nekem kellett új ötlettel előállnom és lezavartam az egészet fél óra alatt aztán mentem is haza ágyesz bugyesz!


szóval szerintem ez az egész lehet változatos. Ahogy írtam is, nem tudom eldönteni, hogy az én tudásom a hiányos, vagy a főnök van néha olyan kedvében, hogy munkarörön kívüli munkával bíz meg (nem tudom pontosan mi tartozik bele).

2022. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ahogy én észrevettem a lelkiismeretes embereket kihasználják, ugyanakkor folyamatosan nyomás alatt tartják, hogy semmi se jó, hiába teperi szét magát..

míg a ki bemegy, elvégzi azt amihez ért egy fikarcnyival sem hajlandó többet teljesíteni, vállalni attól amire szerződött, meg belemenni abba, hogy a cég nyomást gyakoroljon rá, azokat meg előléptetik, jó embernek jó alkalmazottnak tartják.


ugyanakkor a nyafogás meg önállótlanságot jelez.

mert ha megvan a szakértelem és adott a feladat, akkor nem emberekért kell kuncsorogni hogy segítsenek, hanem ráparancsolsz párra, hogy te ezt, te meg azt csinálod ma.

legalábbis én úgy vagyok vele, ha bekerülök egy helyre és látom, hogy nem működik hatékonyan, akkor újraszervezem logikus és hatékonyságra törekvő módon.

2022. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!