Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen mértékben köteles a...

Milyen mértékben köteles a munkaadó biztosítani a tiszta munkakörnyezetet?

Figyelt kérdés

Allergiás vagyok, és bár nincs diagnosztizált asztmám, könnyen fulladok. Nagyon érzékeny vagyok a porra.


Egy irodában dolgozok, és a takarítással vannak gondjaim. A takarítók konkrétan annyit csinálnak, hogy ürítik a szemeteseket, és néha(!) felmosnak.

A függönyöket pl. soha nem tisztítják, a magasan levő mennyezeti lámpát soha nem tisztítják, és van több nagy nyitott polcos szekrény az irodában, tele hivatalos dokumentumokkal, ez a legdurvább porforrás amivel valaha találkoztam.

A függönyöket le fogjuk szedni és elrakni hogy ne gyűjtse a port, de a lámpával és a szekrénnyel mit tehetnénk?

A munka törvénykönyve szerint "A munkáltató biztosítja az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeit." - ez nem vonatkozik a mérhetetlen mennyiségű porra? A légzési nehézségek egészség veszélyeztetésének számítanak? Vagy itt csak olyasmikre gondolnak, mint pl. tűzvédelem, gépek kezelése és hasonlók?


Természetesen jeleztem a gondot a felettesemnek és a műszaki/üzemeltetési osztálynak is, ők ennyit mondanak, a takarító nem nyúlhat az említett dokumentumokhoz. Amit teljesen megértek, de akkor ennyi, nem is kell takarítani?


Van megoldás? Tudok tenni valamit, hogy ne kelljen allergiásként egy szálló porral telített környezetben dolgoznom?


2022. jan. 18. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak neked van ezzel problémád, akkor túl nagyok az elvárásaid.

Ha te hozzányúlhatsz a dokumentumokhoz, akkor porold le te.

2022. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Néha le szoktam porolni, de nagyon nehezek a dokumentumok, plusz elmegy vele a munkaidőm nagy része, és nem is takarító a munkaköröm.

Mindenkit zavar, bár konkrétan fulladni csak én szoktam tőle.

2022. jan. 18. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:

2 Nekem takarító cégem van.Sok helyen megfordultam már.Telefonszolgáltató üzlethelyiségében, irodákban, magánházakban, szinte mindenhol.

Azt kell mondjam, más iroda sem tisztább ennél.Minket nagytakarításra szoktak hívni, de azt csak évente egyszer vagy kétszer.

Máskülönben vagy nincs takarítás, vagy az ott dolgozók takarítanak valamennyit(irodán is), vagy van valami takarítónő, de az csak általános dolgokat csinál.Tehát mosdó, konyha takarítás, szemét kihordás,seprés, felmosás.


Az a baj, hogy ilyen szinten nagytakarítani heti rendszerességgel azok a takarítónők akik nálatok dolgoznak, biztosan nem fognak.Egy részt gondolom nekik sem lenne rá kapacitásuk, talán eszközeik sincsenek hozzá megfelelőek (abból indulok ki, hogy őket az a cég alkalmazza, ahol dolgozol), valamint alig fizetik meg őket.


Egy alulfizetett, napi 1-2 órás takarításba nekik ez fér bele.Ezek szerint a cég sajnálja a pénzt a rendes tisztaságra, mert az nem olcsó, pláne azt rendszeresen fenntartani.

2022. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Én egyelőre már annak is örülnék, ha évi 1-2 alkalommal megcsinálnák a portörlést... :(

2022. jan. 18. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk tudod mi volt a megoldás? Bejártam munkaidőn kívül takarítani. Ezt ki is fizették nekem. Kb 3 óra alatt megvolt havonta 1x. Itt sok és nehéz irat van, de hogy rendszeresen törölve volt, nem volt por.
2022. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálunk nem fizetnek túlórát. (El se várják, szóval nem úgy értem hogy dolgozzunk estig 0 forintért mert lehúzós a cég, de mikor felvettek akkor megmondták, hogy ne túlórázzunk, nem jár érte pénz.)
2022. jan. 18. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem mint túlóra működik, hanem mint takarítási díj. Nekem a főnököm kiakadt volna, ha munkaidőben nekiállok port törölni, viszont mellékesbe meg nekem is jól jött a pénz. Vagy ha neked elég az évi 2 nagyobb takarítás is, akkor fogjatok össze a kolléganőkkel, aztán csináljátok együtt. bár tudom, hogy senki se akar ezzel tökölni, főleg ingyen, de "magad uram- rendszer" van...

Párom volt munkahelyén takarító se volt, ott heti beosztás volt, hogy ki takarít, 8-an voltak 2 havonta 1x ki lehetett bírni.

2022. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!