Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyabb munkahelyen, magasab...

Komolyabb munkahelyen, magasabb pozícióban (pl. közgazdász, jogász, mérnök) mennyire lehet prolisan, szakadtan öltözködni?

Figyelt kérdés
Pl rövid gatya, melegítő, lyukas póló

2022. jan. 18. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Hát, nálunk senki nem ilyen igénytelen, szóval nem tudom, mi lenne, ha valaki így jönne, de más helyen haverral megtötrént, hogy szólt neki a főnök, hogy másnap ne így jöjjön. (Nem találkozik ügyféllel):
2022. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Komolyabb helyeken van öltözködési szabályzat, abba aligha fér bele az ilyesmi. De sztem egy villanyszerelőnek sem kell prolisan öltözni.
2022. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem eddig egyszer szóltak, hogy nem jó a ruhám.

Egy halálfej volt a pólómon ami két kézzel mutatta a nemzetközi egyujjas autósjelzést.

Hátuljára káromkodás volt írva.

Egyik cipőmet elvesztettem úgyhogy inkább levettem a másikat is.

Előtte lévő nap koncerten voltunk aztán lementünk a partra sörözni és végül a bokorból estem be az irodába.


Nagyfőnök mindig kockás inget hord.

Egyszer összefutottunk amikor a hétvégi bevásárlást csinálta, szintén kockás ing volt rajta.

Lehet csak szereti a kockás ingeket.


Rövid gatya megengedett, melegítőben is gyakran látni embereket, szakadtért vagy büdösért már szólni szoktak.

Mérnöki terület.

2022. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Infós területeken nem jellemző, hogy érdekel bárkit is.


De pl. jogi osztályról kivágnának.

2022. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
A kapun se megyek ki olyan cuccokban amiket felsoroltál, nemhogy munkahelyre, pedig csak egy sima melós vagyok.
2022. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk dress code van. Csak egyetlen történetet tudok, amikor beszóltak ilyesmiért: egyik kolléganőm vietnami papucsban volt az irodában, természetesen kint 35 fok árnyékban, senki sem hibáztatta érte. Hazaküldték, hogy jöjjön vissza, ha megtalálta a cipőjét.

Jogi terület.

2022. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szigorú dress code van. Nem csak a ruha-cipö vonatkozásban, hanem a frizurára, sminkre, manikürre is elöírások vannak. Ügyfélszolgálat
2022. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem munkakörtől függ, hanem cégtől. Én ugyanabban a poziban voltam banknál és egy nagyobb multinál is, a bank elvárta a kosztümöt és a megfelelő megjelenést, pedig nem találkoztam ügyfelekkel, a multinál meg színes hajú, nyakig tetovált kollégák voltak a teamemben és mindannyian zokniztunk az irodában, sokan hoztak melegítő nadrágot is, amit átvettek.
2022. jan. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy ironikusan ott fizettek a legtöbbet, ahol a legjobban leszarták, hogy mi van rajtam és hogy nézek ki.
2022. jan. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Én jogász végzettségű vagyok, jelenleg itthon dolgozok Home Office-ban, csak a kedvenc melegítőimet hordom, nem szeretek öltönyben lenni.
2022. jan. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!