Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minimálbérért milyen hozzáállá...

Minimálbérért milyen hozzáállású képességű stb munkaerőt remé egy cég Budapesten?

Figyelt kérdés

A bér a minimum, a lehető legkisebb amit csak jogszerű keretek közt ki lehet fizetni.

Ezért a kemény bérért Pesten milyen munkaerőt remélnek találni? Mi az elvárás ? Hogy legyen két keze lába és szobatiszta legyen? A nevét le tudja írni? Ennyi pénzért manapság mást el lehet várni?

Hogy viszonylag józanul nagyjából időben megjelenjen a munkahelyén?


2022. jan. 26. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataim szerint a minimálbéres munkákért követelik a legtöbbet, amit csak emberileg lehetséges.

Dolgoztam már gyorsétteremben annyi pénzért, amennyiből éppencsakhogy megéltem. Itt a legkisebb hibáért a földig aláztak, egész napos, folyamatos munka után is úgy viselkedtek velem, mint egy lusta semmirekellővel, és úgy alapból nem vettek emberszámba. Minden bőrt lehúztak rólam, mint munkaerőről, és mint emberről.


Azóta lett már "rendes" munkám, ahol a felelősség is nagyobb, de sosem hajtanak annyira, mint a szart se fizető munkákban. Itt naponta pár órát kell csak dolgoznom (még ha akarnék se tudnék többet, mert egész egyszerűen gyorsan teljesítem a napi feladatokat) aztán jóformán szét unom magam. Ha meg el is szúrok valamit, akkor nagyrészt elviccelik a dolgot; nincs nagy következménye.


A fizetésed nem azt mutatja hogy milyen a munka nehézsége, hanem hogy mennyire fognak az adott helyen emberszámba venni. Legalább is én így vettem észre.

2022. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek, a minimálbéres munkák tipikusan azok, amiknél semmibe veszik az embert és emellett fizikailag és mentálisan is túlterhelik, aminek hosszú távon meg is lesz a következménye mindenféle egészségügyi problémák formájában. Minimálbérből nem lehet megélni. Ha egy munkáltató mégis elvárja tőled, hogy ennyiből megélj, akkor egészen biztos lehetsz benne, hogy nem fog emberszámba venni és ott fog kihasználni, ahol csak tud.
2022. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egyetértek minden előttem író kommentelővel ugyanakkor kiemelném hogy például vannak olyan szakmunkák kis hazánkban amik dettó nincsenek megfizetve. hiába szakmai minimálbér vagy annál több a fizetés de még a .art is kihajtják belőled és még mindig nem fizettek annyit neked mint amennyibe fájt ez neked. Ha kell írok pldákat is. Szoval a minimálbért egy fs dolog és valóban az várható hogy mindne bőrt le huznak rólad stb stb de a szakmunkáknál is leírható ugyanakkor hogy szép szép az összeg de nem tükr9zi avalóságot.
2022. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy munkáltató mégis elvárja tőled, hogy ennyiből megélj,"


Ez teljesen és alapjaiban hibás megközelítés.

A munkáltató nem vár el semmit.


Ő meghirdet egy állást ad rá egy bért és nézi lesz-e embere ennyiért.

Ha nem lesz, emel.

Ha lesz (és lesz!!) nem emel hiszen minek is emelne, így is van ember...


nem evidens?

2022. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetesen tökéletes dolgozót várnak a szaros alamizsnájuért. Álmodik a nyomor.
2022. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Budapesten leginkább kihasználható embert keresnek minimálbérért, aki nincs tisztában a lehetőségeivel. A mekiben nettó 200-at fizetnek a nappalos műszakért. Ugyan így boltokban, kajafutárként, ikeában is többet adnak, mint a minimálbér. Ettől még ezek a helyek lehetnek stresszesek, meg lehet sok a munka, de az egy másik kérdés. Minimálbár közelébe is max hivatástudatból mennek emberek (kezdő tanár, ápolók) és ők hagyják el a szakmát ha lehet hinni egyes híreknek.
2022. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!