Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezhet, hogy szabotál a...

Létezhet, hogy szabotál a diákszövetkezet?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy bármi rosszat tettem, de mégis az a megérzésem, hogy szándékosan vagy "véletlenül", de szabotálnak abban, hogy olyan állást találjak, amire alkalmas vagyok teljes mértékben.


Több eset is előfordult velük, ami okot ad arra, hogy ezt gondoljam.


Volt egy állás, ami elég komplex tudást várt két olyan területről, ami nem egy gyakori kombináció, elég kevés ember van, aki mindkét területen otthon van. Nekem az egyik területen van diplomám, a másikon pedig hallgató vagyok, van szakmai tapasztalatom is, ráadásul konkrétan a cégtől 2 megállóra lakom és tanulok. Azonnal felcsillant a szemem, mikor megláttam az állást, hogy megfelelek mindennek és hogy ez a pozíció rám lett szabva. Jelentkeztem is, el is küldték az önéletrajzom, amit az oldalon megadott infókból generáltak, így túl nagy mozgásterem nem volt sajnos, de igyekeztem beleírni mindent. Be sem hívott a cég...


Később találtam egy másik állást, annak is megfeleltem, kivéve egy dolgot: a nappalis jogviszonyom, ami miatt tudtak alkalmazni diákként, nem arról a képzésről származott, amit meghatároztak a feltételeknél és ahol egyébként szintén hallgató voltam, csak épp nem nappali munkarendben. És nekik nem tetszett, hogy ők egy másik képzésről kapnak igazolást tőlem, ezért el sem küldték a cégnek az önéletrajzom, mert "az a kikötés, hogy én azon a szakon legyek nappalis". A tudással rendelkezem, azon a területen tanulok, amit elvártak, a munkavégzésbe ráadásul egyáltalán nem zavartak volna be a tanulmányaim, mert nincsenek napközben óráim, tudtak volna alkalmazni is diákként, mert van nappalis jogviszonyom, de így nekik nem jó. A céget meg sem kérdezték konkrétan...


És volt egy állás, amit láttam más szövetkezetnél is, de csak utólag tűnt fel, hogy az az állás ugyanaz (a cégek nevét nem mutatják a felületen, csak a fizut meg a feladatokat, elvárásokat, munkavégzés helyét). Jelentkeztem az említett szövetkezeten keresztül és rá egy napra már el lett utasítva a jelentkezésem, fel is hívtak, hogy sajnos nem nyertem felvételt. A másik szövetkezettől meg hívtak, hogy a partner felveszi velem a kapcsolatot interjú időpontot egyeztetni (végül fel is vettek).


Őszintén nem értem, mi bajuk van velem, de úgy gondolom, hogy valami nagyon nincs rendben. Ráadásul a szövetkezet szakmai partnere az egyetememnek is, azt gondolnám, hogy jobban számíthatok rájuk, mint a többire, de nem.


2022. jan. 30. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak rosszul végzik a munkájukat.
2022. jan. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A diakszöviknel dolgozok altalaban fiatalok, fiatal (egyetemista, fosulis!) baratokkal haverokkal. Tehát simán el tudom képzelni, h a jobb pozikat az ilyen baratoknak haveroknak tartogatjak.

A ceget meg kulonosebben nem erdekli, h diakmunkara kit vesz fel, a lenyeg a jogviszony, h olcso legyen az alkalmazasa.


Vagy volt nalad jobb jelentkezo.

2022. jan. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom - dolgoztam együtt munkaerő-kölcsönző cégekkel, ahol egyetemisták (is) dolgoztak.

Rosszul végezték a munkájukat, cégként egyetlen alkalommal sem kaptunk munkaerőt ( egyetemi város) sokszor el sem lehetett érni őket.

Én úgy gondolom, hogy a te problémád mögött is vm. ilyesmi lehet.

2022. jan. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem értek hozzá, de nem tudnád őket megkerülni? Miért nem egyből a céghez mész, ha már tudsz a lehetőségről?
2022. jan. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4

Diákként csak szövetkezeten keresztül dolgozhatok, viszont azt valóban megtehetem, hogy előbb a leendő főnökömmel beszélek és utána csak papírozni megyünk egy adott szövetkezethez.


Egyelőre inkább egy másik szövetkezeten gondolkodtam, mert máshol nem tapasztaltam ilyet, de igen, ez is járható út.

2022. jan. 30. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Regisztrálhatsz több iskolaszövetkezethez.

Én anno azt csináltam, hogy volt egy állandó diákmunkám ami csak heti 2-3 nap volt és másik kettő amik alkalmi 1-2 napos beugrós munkákat adtak.


Nagy eséllyel csak béna egyik-másik ügyintéző annál a diákszövetkezetnél.

Nem egyedi, hogy elszúrják a felvételt.

Főállásnál voltam úgy, hogy 3-4 körös interjú volt aztán megakadt HR en.

Kerestem őket de nem igazán adtak érdemi választ, gondoltam találtak mást.

Aztán egyik nap ebédlőben sorba állva éppen azt vitatták az előttem állók, hogy XY pozícióra nem találnak embert.

Pont arra jelentkeztem úgyhogy szóba elegyedtünk és velük ebédeltem.

Mint kiderült ő volt a nagyfőnök aki keresett embert de HR nem volt a helyzet magaslatán.

Végül fölvettek.

Sztorihoz hozzátartozik, hogy régi és új munkahelyem ugyanabban a háztömbben van közös ebédlővel.

2022. jan. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!