Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki nem a szakmájában dolgozik...

Aki nem a szakmájában dolgozik, mi az oka?

Figyelt kérdés

2022. febr. 4. 16:02
A kérdező szavazást indított:
Nem tudtam vele elhelyezkedni, így egy idő után feladtam, és más munka után néztem.
Egyéb okból nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket a végzettségem, ill a szakmám. (Leírom, mi volt az oka.)
Egyéb, leírom.
26 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Záróvizsgán szívatott, és elvette a kedvem, önbizalmam konzulensem,aki addig szívatott szépen, amíg szakdogat írtam
2022. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Változik a világ. Már nem lehet vele rendesen keresni, nincs is rá kereslet, így pályátmódosítottam.
2022. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Más tetszett meg és mára az a szakmám
2022. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%

Első opció,ráadásul a kamu duma miatt is,hogy nagy ész kell hozzá.

Be kell tanulni a létező dolgokat,meg kell őket tanulni használni,önálló gondolkodásnak nincs helye,pedig elvileg erről szól.

Neked ott a tervrajz,ki se kell számolnod semmit.

Akkor miről beszélünk?

Csak fizikai munka,semmi más.

És igen,csak a 10 év tapasztalat,20 év tapasztalat tud elhelyezkedni.

Ezért keresek most más munkát,protekcióval se jutottam be egy bizonyos céghez...

2022. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Laylah ***** válasza:
100%
Számítógépes grafikát végeztem, még 2010-ben. Azóta kb. bárki meg tudja csinálni az ilyen feladatokat, akinek némi affinitása van a képszerkesztő programokhoz.
2022. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Informatikát meg programozást tanultam. De nagyon szarul, unalmasan, hiányosan tanítottak, így meg el ment tőle a kedvem.

Egyetemen is, leadták az anyagot, megtanultam, utána gyakorlat ahol nem is segítettek, mert önállóan kellett, és az meg 100 szor nehezebb volt és sehogy sem jöttem rá magamtól, hiába olvastam el 200 szor az anyagot.

Olyan mintha az elméletben ott lenne a szorzótábla, gyakorlatban meg a logaritmus... És így kösz b+ a semmit.

Aztán külső segítség nélkül nem ment egyszerűen, persze az akkori párom ott volt, szépen tudtam is tanulgatni, de miután szakított, ott is hagytam. Középsulis végzettség ebben meg semmire nem jó. Jó nagy csalódás lett az egész, én meg nem vagyok ilyen bejárós, hogy bemegyek szabadidőmbe tanulgatni másokkal, mikor így is alig volt szabadidő.

2022. febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

CE jogosítvány(kamion)

1 napig dekkolni egy fülkében, és várni, mikor szólal meg a csipogó, hogy mehetek lerakodni...

Nem egy piskóta életmód.

2022. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtem a szakmámat, nem esett le, hogy ennyire belterjes és kapcsolati alapú, smúzolós szakma... hogy inkább kihalásos alapon működik, ha meg felszabadul egy állás, akkor azt olyan viszi el, aki ilyen hálózatépítős típus, én meg introvertált és szorongó vagyok, nehezen tudok kapcsolatokat kiépíteni és társaságban feloldódni.

Amikor el elkezdett kikristályosodni már az egyetem alatt, hogy én valószínűleg nem fogok ezen a területen munkát találni, már olyan gyakorlati helyekre mentem, ahol olyan tapasztalatot tudtam szerezni, amit más helyen tudtam kamatoztatni. Így már több lábon álltam a szakvizsga előtt is. Pár hónapig keresgéltem a szakmában állást, aztán elmentem multihoz. Nem bántam meg - jobban is keresek, mint az akkori "álomszakmámban", és csak a szép oldalát látom, mert hobbinak megmaradt (a gyakorlati helyemen tapasztaltam-láttam elég "szép", lelombozó, illúzióromboló dolgokat).

2022. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Masszőrnek tanultam, elhelyezkedtem szalonban.. rájöttem, hogy rohadt unalmas napi 4-5 órát masszírozni..+ az ügyfelek fele qrvának néz és meg akar dugni, a másik fele meg azt hisz, hogy hajnali 3kor is ráérek és ugrok első szóra. Itt nincs 8-17 ig tartó munkavégzés. Senki se masszíroztat reggel 8 kor, inkább a 17óra után jönnének hajnalig. Én meg akkor már otthon akarok lenni.


+ senki sem fog 10e-et kifizetni egy masszázsért 5-6eFt körül mozog az ára, és mivel nem tudok még 100 órát se lemasszírozni havonta, mert nincs vendég, vagy megígéri és nem jön el. így rohadtul nem éri meg csinálni. 500e ből helybérlettel, KATA járulékkal, szalonba beutazással jó esetben megmarad 300e.. (És akkor a hirdetést, marketinget meg se említettem) Ha elmegyek egy multihoz rabszolgamunkára akkor meg hazaviszek nettó 350e-et és a műszak végén kiesik a szerszám a kezemből.


így megmaradt a masszázs hobbinak.

2022. febr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A képzés utolsó hónapjáig akartam abban a szakmában dolgozni, majd elment a kedvem, néhány dologra fény derült, nem olyan ez a szakma, mint ahogy elképzeltem. Gyakornok voltam, aztán otthagytam. Plusz a képzésen egy tanár és az igazgató is nagyon lehúzott engem lelkileg.
2022. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!