Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennek,hogyan tudnék hivatalosa...

Ennek,hogyan tudnék hivatalosan jobban utánanézni?

Figyelt kérdés

Az állás úgy lett meghirdetve, hogy targoncavezető.

Az interjún a főnök azt mondta,hogy raktáros munka + egy kicsi könyvelés,a szerződésemben már az szerepel,hogy raktárkezelő (8 általános elég hozzá)...

A feladatom valójában,hogy kezelem az egyik raktár program rendszerben az anyagérkeztetést,anyagbevételtanyagkiadás kikönyvelését. Őszintén az első nap amiket tapasztaltam úgy éreztem,hogy na jó ez tuti,hogy egy utcáról bejött 8 általános ember

(tisztelet a kivétel,mert mindig van) nem tudná megcsinálni.. és ha be kéne valahová sorolni azt a felelősséget és munkát simán mondanék rá csoportvezető vagy koordinátori pozíciót

(a rozsdás bököskést a nyakamhoz merném tenni).

Erre tegnap neadj isten valaki elszólta magát,hogy én az xy raktárvezető helyett vagyok,aki elment szülési szabadságra.. és home officban csak a megrendelést tudja csinálni így minden más rám maradt, köpni nyelni nem tudtam,hirtelen csak az járt a fejemben,hogy beigazolódott a gyanúm.Felmentem munka vége előtt fél órával megkérdezni a főnököt,hogy én most Pontosan kinek a munkáját csinálom és miért csak minimálbér (260bruttot) kapok ezért...semmit nem felelt.

Ennek én hogyan tudnék hivatalosan utánajárni,hogy én milyen pozícióban vagyok hivatalosan és a munka amit valójában végzek mennyit is ér?



2022. febr. 6. 16:10
 1/8 A kérdező kommentje:

A gyerek aki betanít annyival letudta ezt az egészet,hogy mindenki a saját pozíciójában maradt, így nincs kieső ember..

Mondtam neki,hogy van az xy mert az,hogy otthon csak egy bizonyos feladatot tudd csinál és a munkája 90% én végzem úgy érzem,hogy megillet a normális munkaszerződés bérrel együtt.

2022. febr. 6. 16:19
 2/8 A kérdező kommentje:

* anyagbevételt, anyagkiadás

A helyesírási hibákért bocsánat

Többször is átnéztem pedig,azért remélem érthető amit írtam és a kérdésem.

2022. febr. 6. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Aláírtad a munkaszerződést, amihez volt csatolva munkaköri leírás is, nem?

Abban le volt írva, hogy mi a munkaköröd megnevezése, hivatalosan mik a feladataid, munkaidőd és bruttó alapbéred.

A kérdésben azt írod, hogy raktárkezelő van a szerződésen, na, akkor hivatalosan raktárkezelő vagy. Egyébként amiket felsoroltál tényleges feladatokat, szerintem arra ez teljes mértékben illik is. Ettől függetlenül anyagi oldalról semmi nem illet meg téged azon kívül, ami szerződésedben szerepel. Márpedig elmondásod szerint az éppen a garantált bérminumu, aminél egész egyszerűen nem kötelesek többet adni, ha csak a minimálbér lenne, még talán lehetne rajta fogást találni, abból kiindulva, hogy kell szakképesítés a munkakörhöz (mondjuk targoncavezetői, vagy mittudomén), de így nincs mibe kapaszkodni hivatalosan.

Nagyjából olyan opcióid vannak, hogy előállsz az igényeddel, hogy többet szeretnél kapni, és vagy megadják, vagy nem, te meg utána vagy felmondasz, vagy nem. Ha nem vagy vele elégedett, akkor értelemszerűen igen, pláne, hogy egy ilyen "ultimátum" kétélű fegyver, ha nem kapsz többet, mégsem lépsz, tudják, hogy szinte bármit megtehetnek veled.

Amennyiben határozatlan idejű szerződést kötöttetek, szinte biztosan van próbaidő, ami nagy valószínűséggel nem telt le, ha ennyire az elején vagy (ezt szintén a szerződésben tudod megnézni), próbaidő alatt pedig mindenféle indoklás nélkül, felmondási idő nélkül azonnal otthagyhatod őket.

Egyébként profession.hu-n talán bériránytű vagy hasonló néven láttam iylet, ahol rá tudsz keresni, hogy melyik régióban, milyen munkakörben milyen sávban mozognak jellemzően a fizetések, de az csak egy támpont, hogy mi lenne reális, nyugodtan eltérhet tőle a munkáltató felfelé és lefelé is, ha azt úgy látja gazdaságilag jónak.

2022. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mellette a beérkező és kiszállításra előkészített áru/anyag kezelése, felügyelete


Napi munka megszervezése, raktári tevékenység koordinálása


Raktáros kollégák irányítása, feladatok felosztása


Ez inkább koordinátor végzi

2022. febr. 6. 17:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen aláírtam és már megbántam
2022. febr. 6. 17:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Az is elgondolkodtató,hogy a csaj,hogy hogy raktárvezető pozícióban van
2022. febr. 6. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor gondolkodj el rajta egész nyugodtan, attól nem fog semmi változni.

Próbálkozz be a nagyobb bérigénnyel, de ha volt rajtad kívül más komolyan vehető jelentkező, nem hinném, hogy megkapod, de ne legyen igazam.

Ha találsz jobbat, mondj fel, ennyi.

2022. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az alap, hogy a fizikai mozgatás mellé könyveled is amit csinálsz. XXI. században vagyunk. Az, hogy esetleg helyettesi mivoltodban egyéb feladatokat rádsóznak már más kérdés.

Szexista meg ne legyél bent, mert ilyen középkori gondolkodást nem fognak eltűrni egy normális munkahelyen

2022. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!