Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előfordul, hogy az egészségügy...

Előfordul, hogy az egészségügyi kiskönyvet ne kapja vissza a munkavállaló?

Figyelt kérdés
2 hónapja rúgtak ki a munkahelyemről. Többszöri próbálkozás, hívás után sem kaptam vissza a munkáltatótól a kiskönyvemet. Folyamatosan azt a választ kaptam a főnöktől, hogy majd ekkor meg akkor hozza de 2 hónapja semmi. Viszont az új munkahelyemre kelleni fog és nem kaptam vissza. Ilyen esetben mit tudok tenni? Kapok újat az új helyen? Azt is olvastam, hogy kelleni fog majd a nyugdíjhoz.

2022. febr. 9. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdésem egészségügyi kiskönyv (zöldes fehérszínű és a tüdőszűrőt és egyéb kötelező vizsgálatokat vezetnek benne, nem kötelező minden cégnél, általában csak az élelmiszer ipar és/vagy egészségügyben kérik) vagy OEP kiskönyv (igazolvány a biztosítási jogviszonyról ... stb, ebbe pecsételik bele a munkahelyeidet és igazolják le az éveket vagy hónapokat amiket ott dolgoztál)?

Utobbi jó ha megvan, jogszabályi kötelezettsége a munkáltatónak kiadni. Ha nincs meg általában elegendő a kövi munkahelyen lenyilatkozni, hogy elveszett és kiállítanak egy újat. A nyugdíjfolyósító jelenleg kéri a nyugdíjba vonulóktól. Nem tudom mennyi idős vagy, mennyi idő hiányzik a nyugdíjhoz, nekem még 30 év, lehet már nem fog akkor kellene.

De jó ha meg van, mert ha folyamatos a biztosítási jogviszonyod legalább 2 éve, és táppénzre kényszerülsz, ezzel a kiskönyvvel tudod bizonyítani, hogy nem 50, hanem 60%-os táppénzre vagy jogosult. Ha van munkahelyed ez mindig a munkáltatónál kell, hogy legyen.

2022. febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az OEP kiskönyv pontosabban, azt nem kaptam vissza sajnos. Jelenleg 23 éves vagyok, szóval még van sok a nyugdíjig de gondolom nem árt ha meg van ez a kiskönyv. 2 hónapja nem kaptam vissza többszöri felszólításra. Nem ez az első munkahelyem, de a leghosszabb az 3 évig tartott. Itt csak 1 hónapot töltöttem el. Nem értek hozzá, de a szavaid alapján te jóval többet tudsz erről mint én. Esetleg tudok olyat tenni, hogy bemegyek a NEAK-hoz vagy ilyesmi és ők felszólítják esetleg a volt munkáltatómat, hogy postázzák ki nekem?
2022. febr. 9. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják.

Nincs erre kapacitásuk. Tértivevényes levélben szólítsd fel őket, hogy postázzák ki a rózsaszín kiskönyvedet, mert szükséged van rá.

2022. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi van ha kidobták bosszúból vagy valami? Vagy elkeverték. Olyankor mi van? Elég hazug egy banda volt ez sajnos.
2022. febr. 9. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: mi lett végül?

Különben családon belül volt ilyen az ő esetében az új munkahely újat állított ki ( gondolom végül nálad is ez történt)?

2022. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 végül vissza adták nagy nehezen hálistennek.. köszönöm érdeklődésed! :)
2022. dec. 1. 13:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jól végződött! :)
2022. dec. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!