Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki nem kért a munkahelyén...

Aki nem kért a munkahelyén utazási költségtérítést, az hogyan reagál akkor, ha visszanéz az eddigi megtett távra, de rájön, hogy felesleges volt ennyit utazni, nem is lesz több ilyen a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Új munkahelyre megyek, másik várost jelöltem ki célpontnak. Szörnyen rossz visszanézni, hogy a semmiért utaztam ennyit, több ilyen alkalom nem lesz. Mit csináljak a jövőben, hogy feleslegesen ne utazzak ennyit?
2022. febr. 15. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy-hogy a semmiert utaztal ennyit? Nem dolgozni mesz? Ott penzt keresel.

Koltozzel a munkahelyed szomszedsagaba.

2022. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mivan?Nem a semmiért utazol annyit,ott fogsz dolgozni.Vagy nem tudom hogy már ott dolgozol vagy fogsz mert úgy mondod mintha a jövőben dolgoznál ott de már régóta járnál be.

Ezt szerintem próbáljuk meg újra.

2022. febr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

7 éve vagyok egy cégnél és pár hónapja kezdtem költségtérítést kérni a bérletemre


7 év = 84 hónap

havonta 10-12 ezerrel számolva azért elég jó pénz (máshol laktam régen, akkor 10 körül adtak volna, pár éve a 12-es kategóriába tartozom)

2022. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt talán nem utólag kéne belekalkulálni... Én most autóval járok, de mivel gyakorlatot akarok szerezni egy szakmában és más helyen nem alkalmaztak mint pályakezdő ezért bevállaltam. Nyílván 8 hónapig csak, hiszen éveket nem fogok kocsikzáni annyi bérért amit amúgy megkapnék itt egy gyárban is, céges busszal ellátva.


Valamit, valamiért. Ezt mindenki maga dönti el mennyit ér az adott munka.

2022. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kollegám (magán okt intézmény) 22 éve jár be Vácról Pestre vonattal.

Soha, de soha egy fillért nem kapott utazásra.


Miért csinálja akkor? mert annyival táblás bér felett kap, hogy még így is bőven jobban jár mint államiban a táblás bér + utazásival járna

2022. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Aki nem kér utazási költségtéritést az meg is érdemli a sorsát! 26 éve járok a közeli megyeszékhelyre dolgozni, és mindig volt valamilyen utazási költségtérítés, céges busz, vagy megvette a cég a helyközi bérletet . 1 hónapja mentem egy kis magyar céghez, és még ők is fizetik a 15 forint/kilómétert üzemanyagra vagy a bérlet 80%-át, mert ami jár az jár, akkor miért fizetné ezt bárki is a béréből ? Még a millió környékén kereső politikusaink se hagyják bent ezt a pénzt az államkasszába.
2022. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

"Aki nem kér utazási költségtéritést az meg is érdemli a sorsát!"


Jajjajjajaj de naivak vagyunk! És aki kér, és nem kap, na az is megérdemli a sorsát?

2022. febr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 Az miért nem áll ki magáért? Mert ha utánaolvasol, akkor köteles a munkáltató utiköltséget téríteni, ha nem az adott városból jár a dolgozója.

Volt egy kolléganőm akit ilyen téren nem is értettem, és sajnos csak akkor tudtam meg, hogy nem kért térítést mikor már csak pár hónapja volt a cégnek. A cég pedig olyan korrekt volt, hogy nem a 80 vagy 86%-át fizette a bérletnek, hanem megvette és adta a dogozóinak. Ő meg nem kérte, helyette saját zsebből fizette az utazását, ami 20km-es bérletnél majdnem 18 ezer forint, vagyis kb az éves fizetéséből 1 hónapot kidobott az ablakon.

2022. febr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a legutóbbi munkahelyemen olyan "látszat" útiköltségtérítés volt, hogy bele volt írva a szerződésembe, hogy a fizetésem fedezi az útiköltségemet, de áfás számlát nem kérhettem, úgyhogy nem a fizetésemen felül kaptam vissza azt az összeget, hanem gyakorlatilag én fizettem magamnak. Ezt egy ügyvéd csinálta, aki valószínűleg ismerte a "kiskapukat".
2022. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, és 28.500 Ft-ról beszélünk + 9.500 BKV bérlet, de az sok helyen nincs térítve.
2022. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!