Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Agresszió vagy egy lehetőség ez?

Agresszió vagy egy lehetőség ez?

Figyelt kérdés

Műszakvezetőként dolgozom és mivel nem éppen egy emberséges cég ez ahol dolgozom, így a fluktuáció elég jelentős, magyarul senki sem marad meg pár hónapnál tovább.

De persze van aki mégis.

És itt egy fickó, akihez elsőre nem fűztem nagy reményeket, de mára ott tartunk, hogy profin elvégzi a munkáját és még a munkám egy jelentős részét is. Tényleg jól csinálja, ugyanakkor nem próbál meg fúrni.

Pár hónap alatt olyan szinten kiismerte magát, hogy a műszakban lévőknek kiosztja a feladatokat, tisztelettudó, olyan szinten fegyelmezett, mint egy katona és mindenki hallgat rá.

Viszont van vele egy igen komoly probléma.

Megfagy a levegő ha a társágba lép a pali, pedig még sose hallottam, hogy a hangját megemelte volna. Nem haverkodik, nem megy másokkal közösen kajálni, csak egy csajjal, akit itt ismert meg.

A vezetőség is kérdezett róla a próbaidő letelte után, mert nem éppen bizalomgerjesztő, viszont nagyon jó munkaerő.

És akkor pár nappal ezelőtt odahívott magához kérdezni valamit, én meg mondtam neki viccesen, hogy-Mi van, pénzt akarsz adni?

A cégnél meg mindenki tudja, hogy építkezem és a hetente növekvő építőanyag árak a csőd szélére sodortak kb.

Erre azt mondta viccesen hogy-Minek a pénz, ha jó a társág, érdekes a munka, megvan az egészség és van puni?

Én meg nevettem.

Erre azt kérdezte komolyra és vicsor szerű mosolyra váltva-Pénz szűkében vagy papi?

Nem válaszoltam erre, hanem az adott feladatba mentünk bele, majd úgy fejezte be, hogy oké, mindent ért, de az első mondatom érdekes volt, erről még beszélni fogunk...

És akkor kedden jöttem ki a munkahelyről, indultam a villamoshoz, erre ott várt a srác egy új audira támaszkodva.

Odamentem és kérdeztem, hogy ez a te kocsid?

Erre azt mondta megvetően, hogy ez csak egy kocsi, lényegtelen, fontosabb megbeszélni valónk van és üljek be, elvisz, mindezt meglehetősen parancsoló hangon.

És akkor az autóban elmondta, hogy ő nem azért van a cégünknél, mert proli és kell neki a pénz. Hanem a vírus miatt bezárta a boltjait, viszont vár rá egy gyermek elhelyezési per, amihez kell a bejelentett munka, plusz a próbaideje miatt is kell neki a bejelentett meló.

Viszont a cégünknél műszakok vannak. A többszöri kérelmét pedig elutasította a cég vezetősége, hogy 8-16.30-ig jöjjön melózni.

Viszont a perében a bíró egyik első kérdése meg az lenne, hogy-Apuka! Ha maga 6 órakor kezd dolgozni, akkor hogyan viszi 8ra iskolába a gyereket?

És akkor elővett egy borítékot és azt mondta-Te nem tudsz rólam semmit sem. Jobb is így ez neked. De mind a ketten akarunk valamit. Neked pénz kell. Nekem a gyerekem. Most dönthetsz. Elfogadod a pénzt és elintézed nekem a kérésem. 5 kiló van a borítékban. Vagy kilépek és utána a sza rt is kitaposom belőled, nyomorékká foglak verni a feleségeddel együtt...


2022. febr. 17. 20:11
1 2
 1/12 grafno ***** válasza:
93%
Nekem nem jött át.
2022. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Humor Herold ***** válasza:
90%
Jó sztori csak kicsit sántít :)
2022. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó kis krimiíró lehetnél.
2022. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olvass igazi könyveket szerintem, mielőtt jössz ezekkel a full átlátszó szösszenetekkel!
2022. febr. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

A penzt valaszd es oldd meg a problemajat. Szerintem egyertelmu.

Teljesen igaza van. O egy nagyszeru ember. En igazabol mar a fenyegetes elott mondtam volna neki,h minden mehteszek a megfelelo muszak elontezeseert.


Elkepeszto,h te nem ajanlottad fel a segitseged mar az elejen . Vagy legabb a penz lattan.

2022. febr. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Úristen. Sajnos nem tudhatod soha nem bízhatsz meg még az alkalmazottadban sem. Lehet egy szerény munkavállalónak tűnik azt kiderul h a fél maffia a háta mögött van, vagy kemény kapcsolatrendszerei vannak. Én egy ismerősömtől tudtam meg azt h egy gyárban egy csajt betalált a vezetője csak úgy. Rá nem sokkal a gyartol kicsit odébb megvárták a csaj férjének a haverjai🙂
2022. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A sztori vége ha érdekel valakit...

Elintéztem neki a másik műszakot és visszautasítottam a pénzét.


Utána azért rákérdeztem, hogy tényleg lezúzott volna e?

Mire azt mondta hogy ő megszokta hogy az emberekben nincs egy minimális erkölcsi tartás sem és csak az erőszakból a félelemből értenek.

A józan észből nem.

És ezért a fásultságért a legszélsőségesebb kegyetlenkedésekre is képes velük szemben.

És hogy én sem vagyok kivetel, mert egy ilyen konfliktus kellett hogy felfogjam, egy kisgyerek sorsáról van itt szó nem pedig önös érdekről vagy üzleti különbözetről.

El is szégyeltem magam mikor ezzel szembesített.

Azóta viszont úgy érzem a baratom lett.

Voltam nála mert meghívott és a szóban forgó kislányt is megismertem.

2022. ápr. 23. 20:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Inkább azért szégyellhetnéd magad, mert másoknak nem intézted el/nem intéznéd el, hogy ne több műszakban dolgozzanak, pedig nekik is lehet, hogy ugyanilyen fontos lenne, csak nem tudsz róla, meg mások nem ekkora parasztok, hogy fenyegessenek. Ennek a csávónak börtönben lenne a helye, próbaidőn volt (van?), ugyan miért, csak nem mert amúgy felfüggesztettet kapott?

Eléggé nem jó emberismerő vagy, először is hogyan tudsz egy ilyen fickót megtenni asszisztensnek? Muszáj, hogy az asszisztensed legyen, különben nem végezhetné el a munkáid egy részét. Értened kéne a kollégák kimondatlan jelzéseiből, hogy megfagy a levegő, nem barátkozik vele senki, és ő sem barátkozik másokkal. Ismét csak jelzés volt, hogy a vezetőségnek sem tetszett a fickó.

Tiszta szégyen, hogy még úgy érzed, hogy a barátod, meg elmész meglátogatni a gyerekét. Nem kéne, hogy érdekeljen egy kicsit se egy ilyen féreg, aki képes lett volna kitaposni a beled. Akkor lenne nem barát, de valamennyire korrekt, ha otthagyta volna neked a pénzt, aztán csinálsz vele, amit akarsz, annak ellenére, hogy nem fogadtad el, mert járt volna neked, ha már elintézted. Ez egy igazi erőszakos suttyó. Egy ilyet még kinevezel a többiek fölé, hogy ő osztja be a munkát, oltári gáz. Félelemből nem mond neki ellent senki, mert olyan a kisugárzása, mindenki látta, kivéve téged.

Amúgy sem nála kéne, hogy legyen egy kisgyerek, hanem az anyjánál. Te beveszed az összes hazugságát, ha annyi sok pénze van, hogy boltjai voltak, meg új Audi, akkor nem lett volna gond az sem, ha a tárgyaláson bejelentett munkaként csak egy részmunkaidős takarítói állást tud felmutatni, mehetett volna egy csomó más munkahelyre, ahol meg lehetett volna oldani mindenféle zsarolás nélkül, hogy 8 után kezdhessen. Pl. takarításnál. Vagy részmunkaidős gyári melót. Nem lett volna gond, hogy részmunkaidővel nem keres olyan sokat, hiszen eleve ott a kövér bankszámlája, pláne ha eladja az új Audit. Az ilyen szemétláda a feleségétől is csak elvette a gyereket, mindenféle halálos fenyegetéssel, ebben biztos lehetsz. És még te szégyenkezel, bazmeg, irtó gáz vagy. Hidd el sokan mások is örülnének azon a munkahelyen, ha nem kéne műszakozniuk, talán többen is maradnának hosszútávon. Azoknak persze nem intéznéd el, pedig lehet, hogy nekik is egy gyerek sorsa múlik rajta. Szégyellheted is magad.

2022. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kihagytad a számítasból, hogy ez a pali profi a szakmában.

Ezenkívül motivált és céltudatos.

Húzza az egész csapatot egy hangos szó nélkül.

Más meg hiába szenved problémaktól ha a gyakorlatban pótolható.

2022. ápr. 23. 22:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, de szerintem túl sokat gondolsz erről a paliról. Lehetne a helyére ugyanolyan jól dolgozó embert találni. Nem hiszem el, hogy senki más ne lehetne ugyanúgy profi, húzóerő meg egyebek. Lehet, hogy nem a jelenlegi emberek közül, de akkor meg kell hirdetni a pozíciót, és felvenni egy embert cégen kívülről.
2022. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!