Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire romlik a teljesítmény...

Mennyire romlik a teljesítményetek munka közben? - A 8. órában is 100 %-ot beleadtok, mint az elején, vagy fáradtok? (Akár fizikális, akár mentális értelemben.)

Figyelt kérdés

Na persze olyanoktól kérdezem, akik dolgoznak is, nemcsak ott vannak a munkahelyen :)


Én pl. a szellemi munkát nem bírom, valahogy kezdenek összefolyni a számok, és egyszerűen nem érzem, hogy haladok, csinálok valamit, hogy valaha is vége lesz... de van titkárnő ismerősöm, aki a 8. órában még pörög, ezerrel gépel, ír, számol, koncentrál, mintha csak most kezdte volna.

Fizikai munkánál pl. múltkor betont kellett lapátolni, fél óra fáradtan ment, de egy óra után úgy belejöttem, hogy ezerrel ment a munka, gyakorlatilag meg se álltam a következő 7 órában (egyszerűen jobb volt lendületből lenyomni, leülés, pihenés nélkül). A többiek viszont a felét se bírták, állandóan szóltak, hogy vegyek vissza, mert nem vagyunk terminátorok.

30/F


2022. febr. 20. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, éppen milyen napom van. De általában 4 óra is untig elég ,utána már gyorsan leeresztek. Ember vagyok, nem igásló.
2022. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fél 8-tól 4ig dolgozom, kb. 3kor már fáradt vagyok, abban az 1 órában sokszor már csak előkészülök másnapra, olyan feladatokat csinálok, aminél nem kell sokat gondolkozni
2022. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Fáradok.

Igazából a cégnél nincsen idő kvóta a teljesítményre.

De van a bejövő árú, majd a bejövő árú eljuttatása az árú átvételi részlegre, targoncával.

Ez igazából 20 perc meló, nem egy nagy cucc, 40-50 raklap.

viszont ismétlődő feladat.

targoncára ülök, elmegyek a cuccért a raktárba, leemelem 10 méter magasból, majd elviszem az árú átvételre, felemelem 15 m magasba és berakom.

és ezt a műveletet 50 raklapon keresztül...

szóval koncentrálni kell, hogy ne aludjak be közben.

2022. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem pont, hogy délután megy jobban a munka, sokszor észre se veszem magam, hogy már menni kéne, ha belemerülök, rendszeres, hogy fél-egy órákat tovább maradok. (Szerencsére lecsúsztatható.)

Szerintem ez annak tudható be, hogy alapból bagoly típus vagyok, reggel kevésbé állok a helyzet magaslatán. :D

Szóval nem mondanám, hogy 8 órában 100%-ot teljesítek, csak nálam az eleje a csökkentett üzemmód, nem a vége.

2022. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Változó.

Általában az utolsó órában is hozom azt a szintet amit a profizmus megkövetel, de szép számmal előfordul, hogy ebéd után már nem vagyok akkora lendületben. Nagy ritkán az is megesik hogy délután fél 3-ra már csak az abszolút minimum marad, az is takaréklángon. Teszem hozzá, az ilyen henyélést csak akkor engedem meg magamnak, ha az adott munka ráér másnap és nincs szoros határidő.

2022. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet napi 8 órában koncentrálni.
2022. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most éppen fizikai munkát végzek és az elejétől a végéig pörögni és koncentrálni kell, de szerencsére van lehetőségem időnként pihenni, nem csak ebédszünetben.
2022. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én az elején vagyok gyengébb. Szellemi munka. Extrém bagoly típus vagyok.
2022. febr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elején rossz, majd kb egy óra múlva beüt a munkakedv, az kitart pár órán keresztül, utolsó másfél órában már igen gyakran nézegetem az órát és a kedvem is csökken nagyon. Utolsó 10 percben újra erőre kapok, csak akkor már minek hehe.
2022. febr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10 órákat dolgozok. Teljesen változó. Össze vissza megy. Szóval nem romlik, csak ahogy érzem magam, úgy nyomom.
2022. febr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!