Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató csinálhat ilyet?

Munkáltató csinálhat ilyet?

Figyelt kérdés
Fel akartam mondani, viszont azt mondta, hogy addig nem mondhatok fel, amíg ki nem fizetem minden eddigi költségemet (munkaruha, orvosi, továbbképzések)
2022. febr. 21. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Kifizettetheti, de olyan nincs, hogy nem mondhatsz fel.
2022. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fizettetheti ki, ha a munkaszerzodesed vagy a kepzesek elott altalad alairt nyilakozat ezt tartalmazza. Utolag felejtos.
2022. febr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor felmondhatsz, a munkaruhát, orvosit, továbbképzést sem számíthatja fel, amennyiben Ő kötelezett rá...

Tudom h. sok helyen "divat" kifizettetni a munkaruhát, viszont jogellenes - amennyiben nincs ennek önkéntes (!) munkavállaló részéről történt vállalása szerződésben foglalva, és amennyiben a munkavégzéshez nem szükséges és a munkáltató sem írja elő.

Azaz pl. hiába írja alá a munkavállaló, hogy a biztosítókötelet ő viszi a munkábaálláskor az építkezésre, munkabaleset esetén mi attól még a munkáltatót fogjuk megb*szni...


(Üdv. egy munkajogász).

2022. febr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mindig csak az a kérdés, kinek az érdekkörében áll valamilyen munkafeltétel biztosítása...


#4-es voltam.

2022. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Akik lepontozták a 2-esemet, indokolják már meg! A munkáltató tényleg kifizettetheti a dolgozóval a képzéseket, ha idő előtt felmond. Nézzetek utána, ha nem hiszitek!
2022. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha, aláiratott vele erről egy papírt, hogy csak akkor mehet el,ha letelt x idő vagy ha a képzést kifizeti.
2022. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mit írtál alá?
2022. febr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!