Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csapdába estem ezen a munkahel...

Csapdába estem ezen a munkahelyen?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok ez az első munkahelyem, de már nagyon váltanék, csak az a "gond", hogy már gyereket tervezünk a férjemmel és házat is szeretnénk (amire vennénk fel hitelt), és így nem merek elmenni.

Eddig úgy voltam vele, hogy terhes leszek aztán egy pár évig úgyse kell ide visszajönnöm, addig meg ki tudja mi lesz, de már fél éve próbálkozunk és nem akar összejönni. Lehet a stressztől is, ami ezen a munkahelyen van bőven.

Dehát új munkahelyre hogyan menjek el, így hogy bármikor terhes lehetek?

Arra is gondoltam, hogy várunk egy évet, ha nem jön össze, akkor váltok, de akkor meg kivizsgálásokra kell járkálnom.

Ez egy ördögi kör...

Más is volt ilyen helyzetben?

Mi a jó megoldás?



2022. febr. 21. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Arra figyelj, hogyha hitelt vesztek fel, akkor ne legyél felmondás idő, vagy próbaidő alatt, mert akkor a te fizetésed nem fog számítani a hitelfelvételkor.

Azt gondoljátok/gondold át, hogy mi a legfontosabb? Én azt mondanám, hogy először válts munkát, ha amúgy is szeretnél váltani, teljen le az új helyen a próbaidő , legyen meg a ház és utána nyugalomban, stresszmentesen jöhet a baba (a stresszt amúgy is kerülni kellene terhesség alatt).

2022. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg mindkettőnknek az a legfontosabb, hogy legyen gyerekünk. Sokat izgulok rajta, hogy lehet valami baj van velem/velünk, éppen ezért nem szeretnénk kihagyni egy hónapot sem a próbálkozásban, hisz itt a kor sokat számít.

De van logika abban is, amit te írsz, köszönöm.

2022. febr. 21. 13:56
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Inkább 30 felett számít jobban a kor. Ha aggódtok, akkor mert menjetek el dokihoz, hogy minden rendben van-e, míg itt dolgozol. Viszont azt tudd, hogy ha most váltasz, akkor legalább fél évig nem kéne a babán dolgozni, mert úgyis lesz kb 3 hónap próbaidőd, utána meg jó, ha bedolgozod magad, mert ha felvesznek, majd 2 hónap után közlöd, hogy várandós vagy akkor nagyon csúnyán néznek, mert akkor nem is dolgozol, plusz kiadást jelentesz a cég számára. Meg egy hitel szempontjából sem mutat jól.
2022. febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
97%

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leirni. Másfél évig dolgoztam egy munkahelyen, ahol egy igazi idióta volt a főnököm (napi szinten szidta anyánakat), de teherbe estem és bíztam benne hogy megszabadulok tőle. Sajnos a baba nem fejlődött így a 9.héten missed ab lett. A műtét után egy hónappal felmondtam, nem volt új hely de elegem lett. 2 hét alatt találtam egy sokkal jobb munkahelyet, normális emberekkel. Itt már a próbaidőm utolsó hónapjában elkezdtünk próbálkozni. A 2.hónapban sikerült is, most vagyok 36 hetes a kislányunkkal.

Szóval én azt tapasztaltam, hogy egy stresszes, rossz környezetben úgy sem sikerül egy egészséges terhesség. Nekünk megérte az a pár hónap amit pluszban vártunk rá.

A legjobbakat kívánom Neked! 😊

2022. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Hát márpedig vagy átmész új munkahelyre és a próbaidő alatt felfüggesztitek a próbálkozást, vagy maradsz a seggeden és tűröd, amíg teherbe nem esel. Nem nagyon van más lehetőség. Vagy persze válatsz és nem hagytok szünetet, de akkor benne van a pakliban, hogy próbaidő alatt leszel terhes és kirúgnak a bús francba, akkor meg szart sem fogsz kapni.

Legyél felnőtt ember és döntsd el, mi a fontosabb.

2022. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajna az a valóság, amit a 5-ös ír. Ha bárhol is ér a baba, az új helyen nem igazán nézik jó szemmel még próbaidő után se, főleg, ha eltűnsz a 11-12. hét után veszélyeztetett terhességgel. Szóval ameddig lehet próbálj dolgozni, mert nem az lesz, hogy csak azért mész, hogy legyen jogviszonyod.
2022. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
25 évesen nem kéne még kapkodni ezzel, én a helyedben dolgoznék előbb az új helyen legalább 1-2 évet. Nem is értem 25 évesen miért aggódsz még ezen, bőven van időd.
2022. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Fél éve próbálkozunk már, tudom ez nem sok, de nem is kevés. Ennyi idősen azt hittem elsőre összejön. :/

Amúgy azt írtam, hogy ez az első munkahelyem, de nem azt hogy most kezdtem dolgozni. Bocsi ha félre érthető voltam, de az 1-2 év munka már bőven megvan.

2022. febr. 21. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:

De az új helyen te leszel a friss hús és ott az első 6 hónap után nem igazán fognak örülni, ha te lelépsz babázni. Ha aggódtok, akkor most csináltathattok vizsgálatokat, de lehet a stressz is egy okozója, hogy nem jön össze vagy nagyon rágörcsöltök.

Szóval vagy most ugrottok rá nagyon a témára és maradsz, vagy váltasz, de akkor jegelitek a dolgot egy jó időre.

Én most leszek 33, elmehettem volna a jelenlegi helyemről szülni (5 éve itt vagyok), de annyira kivagyok a munkahelyemtől, hogy muszáj vagyok váltani, mert totál tönkretett lelkileg. Szóval márciustól már az új helyen leszek, ott jövő tavaszig nem nagyon ugrálhatok babaügyben, pedig most már eljöttnek tartom az időt, de az is fontos, hogy ne rúgjanak ki az első adandó alkalommal. (hidd el megtalálják a módját).

2022. febr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Kit érdekel, hogy csúnyán néznek-e? A próbaidő után bármikor elmehet. Nyilván nem fogják szeretni, de ez van. Ennyi erővel sose legyen senki terhes, mert jaj szegény munkáltató.
2022. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!